Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Windows 8.1 ile birlikte başlat butonu geri geliyor

264
Cevap
3
Favori
8.533
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Windows 8.1 ile birlikte başlat butonu geri geliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3109 Mesaj
    Ben başlatı hiç bir zaman kullanmadım ki eskiden beri dock kullanırım daha pratik ve hızlı bir tek win98'de başlata mecburdum onda da piyasada dock yoktu...

Bence başlat çağdışı gözüküyor..
    Masaüstü neymiş parmaklarınızla kontrol ediyoruz muş Başlat butonsuz windows mu olur ? gerçi pahalı ama vistaya devam şimdilik
    |
    |
    |
    |
    Ooo çok iyi olmuş. Win8 kullanıp, Win7'ye dönenlerdenim. Ama açıkcası döndüğümde, Win8'in daha stabil olduğunu farkettim. Sistem çöküyordu, ama daha stabildi. Şuan Win7 yüklü. 8.1 çıktığında tekrar Win8'e geçmeyi planlıyorum.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    Bu Bir Mucize Olmali

|
    |
  • Yarbay
    4153 Mesaj
    Win7 candır,başlat butonsuz windows mu olurmuş
    |
    |
    Win 8 güzel ama ben metro arayüzü sevmedigim icin sadece yeni aldigim laptopta kullaniyorum. Windows 7de 3 tiklamalik isler burada 10 tiklama ve bu benim hic hosuma gitmiyor. Microsoft akilli olsa daha ilk cikarirken insanlara metro \ klasik arasi secim sunardi.
    |
    |
    Müstehaktır ona her türlü zillet."
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

XP Forever

+1

Windows 8 kullanıyorum şu an gerçekten hiç ısınamadım.Senelerdir XP kullanıyordum yeniden dönmek geçiyor içimden XP'ye.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    8977 Mesaj
    Hah şöyleeee. Adam olda ense traşını görelim miki.
    |
    |
  • iobit sağolsun ilk günden beri başlat menülü win8 kullanıyorum
    |
    |

Boom boom, bang bang, lie down, you're dead.

Steam: kaan0zer | Origin: ikista | Twitter: kaanoz3r | last.fm: kaan-ozer
  • Yüzbaşı
    811 Mesaj
    Modern arayüz kaçınılmazdı, dokunmatik ekranlar için eski stil masaüstü pek kullanışlı olmayacağı belli. O yüzden böyle bir yeniliğe gittiler, bence iyi de yaptılar.

Ancak eski masaüstünü de korumuşlardı fakat kimse başlat menüsünün neden kalktığını anlamamıştı. Her ne kadar modern arayüz başlat çubuğunun ekranı kaplamış versiyonu gibi olsa da insan ister istemez arıyor. Yerinde bir karar olmuş. Başlat çubuğunun kalkması en erken windows 9.1 de felan yadırganmaz.

Ben modern arayüzü beğenenlerdenim, daha da kullanışlı hale getireceklerinden hiç şüphem yok.
  • Yüzbaşı
    547 Mesaj
    bu değişiklik aslında senle benle çok alakası yok. forever xp diyenle hiç alakası yok. bilgisayar kullanmayı biliyorum diyen adamlar bile buton olmadan başlat ekranını yokmuş gibi düşünüyor geçmem de geçmem diyor. kişisel tercihtir ayrı. ama bilgisayar kullanmayı bilmeyen milyonlarca kişi var hala. onlara en basit şekilde pc kullanmayı öğreteceğiniz zaman şu aşağıdaki diyalogların geçmesi içten değil.
    + şuraya tıklayıp başlat ekranına geliyoruz
    - nereye?
    + şu köşeye
    - e orda tıklanacak bişey yok nereye tıklayacam?

çünkü pc ile ilk tanışan biri minimalist tasarım, gizli öğeler falan anlamaz. görmüyorsa onun için yoktur. yaşadım, biliyorum böyle durumları. kız laptop almış mis gibi 8 var ama formatlayalm 7 kuralım diyor. çünkü hem biri 8 kötü demiş hem de bilgisayar kullanmayı öyle öğrenmiş. sadece bu gibi kullanıcıların yeni alım ve yükseltme yapmamaları microsoft'a neler kaybettiriyor.

ha sevmeyenler olabilir ama;
    - bende SSD var ve şu an adam akıllı SSD desteği sunan tek windows sürümü 8.
    - kopyalama işlemlerimi tek pencerede ve durdur/başlat ile duruma göre organize etmek çok iyi.
    - 3. parti bir görev yöneticisi kullanmama gerek yok. standart gelen herşeyi gösteriyor.
    - bi usb bellek ile tüm ayarlarınızı taşımanız büyük kolaylık.
    - format atmadan sıfırlayarak ilk haline dönmesi zamandan tasarruf.

daha çok vardır ama bunlar benim kullandığım özellikler. bunlara alışmış iken isteyen forever xp desin isteyen inadına 7 desin. her yiğidin ayran içişi başkadır.

• Yüzbaşı
    511 Mesaj
    şık olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oculomotorius -- 30 Mayıs 2013; 18:08:43 >
    |
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1218 Mesaj
    Win 7 yeterli. Metro arayüzüne alışamadım zaten facebook twitter sosyal şeyler kullananlar için kullanışlı ama ben genelde sadeliği severim zaten her ne kadar burada eksilense de herkes donanımın yazılımın uzmanı değil daha bir hafta önce teknosada adam metro arayüzünden nasıl masaüstüne döneceğini bilmiyordu. başlat butonunun kaldırılması tepkiye yol açmıştır elbet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sonra insanlar neden tantana yapiyor almiyolar falan filan.
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
izmir web tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.