Şimdi Ara

Windows 8.1'i kaldırmadan Ubuntu 14.04 kurulumu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> GNU/Linux >> Ubuntu >> Windows 8.1'i kaldırmadan Ubuntu 14.04 kurulumu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    9300 Mesaj
    Asus K52JC marka Laptop'um var. Windows'u silmeden yanına 14,04 kurmak istiyorum. Direk yanına kur desem sıkıntı çıkarır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Corsair Severler Derneği Corsair Fan Club

AMD Ryzen 7 2700X // MSI GTX 1060 6GB GAMING X // Corsair 570X // Corsair AX1500i // Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz // Corsair H100i PRO // ASUS Crosshair 7 X470 // OCZ RD 400 NVMe 256GB M.2 // WD Green 1TB // Seagate Barracuda 11 1TB

OnePlus 3T 128GB
  • Yüzbaşı
    391 Mesaj
    Yanlış hatırlamıyorsam disk bölümlendirmesini size sormadan yapıyor ve windowsa çok az yer bırakıyordu öyle yapınca, ancak genelde disk seçme ve boyutlandırma yeni başlayanlar için akıl karıştırıcı olabileceğinden kurulum yönergelerinde Windows'un yanına kurmak için hep sizin söylediğiniz yol gösteriliyor. Tercih size kalmış. Elle disk bölümleme size zor gelmezse elle bölümleyin, aksi takdirde doğrudan Windows'un yanına kur deyin.
    |
    |
    149 Mesaj
    en iyisi kurmadan önce windows disk yönetiminden ubuntu için ayrı bir bölüm oluşturun sonra ubuntu live cd'den disk bölümlemeye gelince başka bir şey seçin ordan size varolan disk bölümlerini gösterecek daha önceden ubuntu için oluşturduğunuz bölümü seçin bağlanacak noktayı / seçin, dosya sistemi ext4 olacak, bölümü biçimlendir seçeneğini isaretleyin ve şimdi yükleden devam edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit....İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...
  • Yarbay
    4682 Mesaj
    |
    |

Kurmadan önce virtualbox ile windows üzerinde deneyin. Sonra geri dönüşte sıkıntı yaşayanlar oluyor.

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
    |
    |
    Dunn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    166 Mesaj

http://www.tamindir.com/vmware-player/

Ben Vmware kullanıyorum daha hızlı diye düşünüyorum ama. Çünkü aynı şartlarda oracle virtual box da ubuntu kurdum baya yavaş kaldı.
    |
    |
    Bahsedilenler: oicero , Dunn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
bankalar.org
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.