Şimdi Ara

Windows 8.1 Her Oyun Başlatınca Donuyor !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sırf Battlefield 4 beta stabil çalışsın diye Windows 8.1 kurdum ve 2 gün BF4 betayı birkaç kez oyundan atsa da stabil bi şekilde oynadım. Sistem hiç donmadı sadece bikaç kez oyundan attı.

Ama şimdi hangi oyunu açarsam açayım "Start the Game" dediğim anda Windows 8.1 donuyor ve hiç bir şekilde eski haline dönmüyor. Donmuş ekran da her seferinde Mavi ve Gri tonlarında değişik bi renkte oluyor dalga geçer gibi.

Bios'u güncelledim. Ekran kartı driver'larını silip silip tekrar yükledim. Windows güncellemelerini yaptım ama nafile. Ekran kartı zorlandığı anda bilgisayar takılıyo ve tek çözüm res atma. Ekran kartı veya işlemcimde kesinlikle overclock yok.

Ne yapsam bi işe yaramıyor. Eğer bu konudan da cevap çıkmazsa önce windows 7'ye geri döncem.

Sistem

gigabyte 990xa-ud3
    amd phenom ii x4 955
    hd radeon 6850
    8 gb ram

• piyasada farklı windows 8.1 versiyonlar mevcut bazıları hatalı, istersen başka bir win 8.1 indir birde öyle dene.
    ve win 8.1 yükledikten sonra aktivasyon olayını ayarla ve full güncelledikten sonra oyunları denemelisin.
  • DaRK_Z7D kullanıcısına yanıt
    Windows 8.1'den değil galiba benim GPU arızalandı.
  • win 7 de aynı hataları alıyorsanız o zaman GPU arzılandı demek.
  • Windows 7 yükleyerek durumu bir kontrol edin derim
  • LifeinBlue kullanıcısına yanıt
    Öyle yaptım zaten. Gpu arızalandı heralde. Yeni bi tane almayı düşünüyodum ama emin olamıyorum şimdi ya anakartta falansa arıza diye. Gpuyu bi yerde denemem lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masaüstü kullanıyorsanız CPU %100 vurması ya Cpunun üzerinde fanın bozulması olabilir büyük ihtimal soğutmadığından dolayı. CPU da bozulmuş olabilir fan soğutmadığı için dişler sıcaklığa dayanamayıp kırılabilir yada yamulabilir.
  • LifeinBlue kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi test ettim. 76 derecede full yükte çalışıyodu. Ama oyun açıkken donmadan önce 63teydi.İşlemcide sorun olduğunu sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.