Şimdi Ara

Windows 8.1 embedded industry pro WİN 10 Rezervasyon alma [Çözüm]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
18
Favori
24.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 8.1 embedded industry pro Kullanan arkadaşlar ( Dreamspark£tan olan ) windows 10 rezervasyon almak için aşağıdaki işlemleri yaptığınız taktirde alacaksınız. İnanmayanlar için resimleride aşağıda eklemiş bulunmaktayım.

Öncelikle yapmanız gereken KB3035583 Güncellemesi olmayanlar için Manuel olarak kendimiz indirip yükleyeceğiz linkler aşağıda mevcut.

X86

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows8.1-kb3035583-x86_7e7959687879fb4ca23561df51096bb0b842b1aa.msu

X64

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows8.1-kb3035583-x64_d8cd2e0f87835a50599c26eb3d974e526e7c3025.msu
     Windows 8.1 embedded industry pro WİN 10 Rezervasyon alma [Çözüm] Windows 8.1 embedded industry pro WİN 10 Rezervasyon alma [Çözüm] Windows 8.1 embedded industry pro WİN 10 Rezervasyon alma [Çözüm] Windows 8.1 embedded industry pro WİN 10 Rezervasyon alma [Çözüm]
     Windows 8.1 embedded industry pro WİN 10 Rezervasyon alma [Çözüm] Windows 8.1 embedded industry pro WİN 10 Rezervasyon alma [Çözüm]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyFlush -- 3 Haziran 2015; 16:04:52 >

• Güzel konu fakat aklıma takılan bir şey var. Halihazırda orjinal Windows kullanmayan kişilere de güncelleme davetiyesi gitmiş, nette yazılanlara bakılırsa fakat güncelleyecekleri windows 10 onaylı olmayacak galiba, verdiğiniz yöntemde de aynı durum söz konusu olabilir mi ?
  • Windows'u Alın programında Yükseltmeyi edinme kısmında Bilgisayarınız hazır sayfasının resmini koyabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyperneon

Güzel konu fakat aklıma takılan bir şey var. Halihazırda orjinal Windows kullanmayan kişilere de güncelleme davetiyesi gitmiş, nette yazılanlara bakılırsa fakat güncelleyecekleri windows 10 onaylı olmayacak galiba, verdiğiniz yöntemde de aynı durum söz konusu olabilir mi ?

Benim tahminimce orijinal windows keyi olmayanlara güncelleme yüklense bile devamlı aktivasyon uyarıları çıkacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

quote:

Orijinalden alıntı: hyperneon

Güzel konu fakat aklıma takılan bir şey var. Halihazırda orjinal Windows kullanmayan kişilere de güncelleme davetiyesi gitmiş, nette yazılanlara bakılırsa fakat güncelleyecekleri windows 10 onaylı olmayacak galiba, verdiğiniz yöntemde de aynı durum söz konusu olabilir mi ?

Benim tahminimce orijinal windows keyi olmayanlara güncelleme yüklense bile devamlı aktivasyon uyarıları çıkacak...

Bu yöntemle uyarı çıkma ihtimali olabilir, embedded keyler kendi doğrulama listelerinde yoksa çıkabilir. Yine de denemeye değer.
  • Çok teşekkürler, kaç gündür uğraşıyorum denemediğim şey kalmamıştı ama sonunda bu işe yaradı. Insider Preview kurmayı göze almıştım ama gerek kalmadı artık.
  • Buyur istediğin resim bu sanırım ...
  • Arkadaşlar benimde kullandığım Windows 8.1 embedded industry pro dream sparktan almıştım. Korsan olanlar için de güncelleme alacak ama windosw logosu kalıcı olacak değiştirilemeyecek ve sürekli satın alın tarzı uyarılar gelecek diye söylentiler var.

Ayrıca windows forumlarında araştırmam sonucu moderatörlerin 8.1 embedded sürümlerine karşı verdikleri cevap söyle idi : Windows İndustry Pro (Windows Embedded) sürümleri adından da anlaşılacağı üzere endüstriyel cihazlar üreten firmaların cihazlar içerisinde kullandığı bir sürümdür ve bu sürümü kullanan cihazlar normal masaüstü Windows kullanır gibi kullanılmadığından ve cihazların sürekli çalışırlığı önemli olduğundan yükseltme yapılamazlar.

Burada ki yöntemle windows'un vermediği güncellemeyi kendimiz yüklemiş oluyoruz . Şuan için yapılan işlemler ile ilgili bir sıkıntı görmedim artık windows 10 çıkış tarihini bekleyip olacakları göreceğiz.

• Aynı işlemleri yaptığımda Denetim Masası > Windows Update kısmında Windows 10 rezerve edildi ibaresi çıkmıyor.
    Fakat bildiriğim çubuğundaki Windows Logosunda herşey normal gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • This is it T kullanıcısına yanıt
    Denetim masasında güncellemeleri denetlettiğimde bana geldi. Tekrardan bir daha deneyin isterseniz.
  • CyFlush kullanıcısına yanıt
    Dünden beri deniyorum malesef sonuç bu şekilde.
  • This is it T kullanıcısına yanıt
    Yüklü güncellemelerde KB3035583 yüklü ise düzelir büyük bir ihtimal.
  • CyFlush kullanıcısına yanıt
    Evet teşekkürler istediğim resim tam olarak buydu her şey normal gözüküyor bakalım geçiş günü geldiğinde embedded versiyonlar nasıl bir geçiş gösterecek belki de böyle olunca Windows 10 Pro'ya geçer
  • Windows Update'de "Windows 10 Upgrade Reserved" ibaresi masaüstü bilgisayarımda varken notebook'umda yok benim de. Ama ikisinde de app'de her şey normal gözüküyor. Masaüstünde çıkması için ekstra bir şey yapmadım da, random bir olay galiba.
  • Şimdi bunu Yaparsak kesin w10 a geçmiş olmuyor muyuz? Bence balıklama atlamayalım ya stabil çıkmazsa .Bekleyip görmekte fayda var. W10 çıktıktan sonra da geçebiliriz herhalde bir şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler... güncellemeyi kurduktan sonra anında yükseltme teklifi geldi...Artık bekleyeyeceğiz.....
  • AlpKhanate kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla W10' geçmiyorsunuz. Bilgisayarınıza yükleme yaptıktan sonra isterseniz rezervasyonu iptal edebiliyorsunuz. Microsoft sitesinde W10 ile ilgili açıklamalar içerisinde bu şekilde belirtiliyor. Oradan
    inceleyebilirsiniz.
  • @Avcı001'inde dediği gibi güncellemeyi yapıpta sonradan vazgeçenler Sağ alttaki windows simgesini tıklayıp açılan pencerede sol üst köşesindeki menüden onayı görüntüleyin sekmesinden Rezervasyonunuzu iptal edin i tıklayarak İstemeyen kişeler iptal edebilirler...
  • AlpKhanate kullanıcısına yanıt
    Hocam o direk yükseltmiyor. İndirmeyi yapıyor istediğiniz zaman onay verip geçiyorsunuz. 1 yıl içinde onayı vermeniz gerekiyor yoksa geçiş ücretli oluyor.
  • ben yaptım güncellemeyi ama uyarı çıkmadı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.