Şimdi Ara

Windows 7'de Ping Düşürme Kesin Çözüm (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
28
Favori
131.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüm işlemleri yaptım..speedtest de İstanbul host by ttnet seçiliyken ping im hep 0 idi..şimdi 8ms ve 15 ms çıkıyor..yani bende ters tepti..şimdi cod ghost açıp denicem..bağlantı sorunu ping yüzünden saç baş yoluyordum..bakalım oyunda bi değişiklişk var mı...ayrıca bu işlemi nasıl iptal edeceğim,olası ping sorununun artması sözkonusu olursa?
  • oluşturduğum satırları sildiğim halde,yaklaşık günde 200 kere kopuyorum....arkadaşın paylaşımını kötülemek için demiyorum,fakat ben kopma sorunu yaşayan biri değilim..müş. hizmetlerini aradığımda sorun gözükmüyor..nasıl düzelteceğimi hala bulamadım..
  • öncelikle teşekürler

bu yöntem bilgisayarda neyi değiştiriyor acaba,bilgisayarın diğer bileşenlerine etkisi ne olur bide ?
  • Tamam Yöntem Güzel İşe Yarıyor Fakat
    4) Şimdi regedit’i kapatın. Denetim Masası > Program Ekle Kaldır’a girin. Burada sol tarafda “Windows özelliklerini aç veya kapat” yazısını göreceksiniz. Tıklayın ve gelen listeden “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazanı soldaki kutuya tıklayarak aktif edin(Alt kutucukların hepside seçili olsun) ve Tamam’a basın. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve dökümanın 5. adımından devam edin
    Kısmını Yaptıktan Sonra Bilgisayarda Bazı Şeyler Değişti Örnek Başlat Menüsünde Arama Kısmı Yok Denetim Masası “Windows özelliklerini aç veya kapat” Butonuna Tıkladıktan Sonra Sadece Internet Explorer 9 Gözüküyor Yani “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” Seçeneğini Kapatmak İstesem de Kapatamıyorum. Kapatmanın Bir Yolu varmı?
  • bence bu tip şeyler bir işe yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecikmen

ping düşükse kasar lol de yüksekse degıl

O fps ping degil

• SİSTEMİM WİN8.1 MSİ GE70 2OE VAR BF3 TE İŞE YARADI
  • Win 8.1 denedikten sonra bakarım işe yaradımı

• Son adımdaki şey yok restart atmama rağmen Msbuild msde msdtc msf msipc ms licensing msn falan var

#edit bir daha restart attım yaptım pingim 75-80den 58-65 arası geziyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihBalikci -- 13 Haziran 2014; 12:24:35 >
  • 70 80 pinge laf eden eziktir açik ve net ama 100ping fazla gerçekten.85den sonrasi fark ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: enesemre

tüm işlemleri yaptım..speedtest de İstanbul host by ttnet seçiliyken ping im hep 0 idi..şimdi 8ms ve 15 ms çıkıyor..yani bende ters tepti..şimdi cod ghost açıp denicem..bağlantı sorunu ping yüzünden saç baş yoluyordum..bakalım oyunda bi değişiklişk var mı...ayrıca bu işlemi nasıl iptal edeceğim,olası ping sorununun artması sözkonusu olursa?

Format at kesin çözüm

• quote:

Orijinalden alıntı: emretangul

Xp işletim sistemi yüklüydü windows 7 yüklediğimde ping 100'den aşşağıya düşmüyordu araştırdım yaptım ve ping 70 lere düştü bu sayede.Bende çalıştı Eu serverindeyim belki işinize yarayabilir.

1) Başlat > Çalıştır’ı açın ve “regedit” yazıp enterlayın.

2) Soldaki menü yapısından tıklayarak şu bölümü bulun : HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/

3) Bir üstteki adımda Interfaces’e tıklamış olduğunuzdan emin olun. Ve sağ taraftaki boş alana dönün. Yandaki alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçin. Yeni oluşan satıra TCPNoDelay ismini verin. Daha sonra bu değer çift tıklayarak değerini 1 (sağdan Ondalık seçili olsun) yapın. Aynı şekilde yeni bir DWORD oluşturun, bunada TCPAckFrequency ismini ve 1 değerini verin.

4) Şimdi regedit’i kapatın. Denetim Masası > Program Ekle Kaldır’a girin. Burada sol tarafda “Windows özelliklerini aç veya kapat” yazısını göreceksiniz. Tıklayın ve gelen listeden “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazanı soldaki kutuya tıklayarak aktif edin(Alt kutucukların hepside seçili olsun) ve Tamam’a basın. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve dökümanın 5. adımından devam edin.

5) Bir üstteki dördüncü adımı yaptıktan sonra restart atmalısınız. Atmadıysanız bu adım geçerli olmayacaktır. Restart attıktan sonra tekrar Başlat > Çalıştır ve regedit yazıp giriyoruz (1. adım) Menüden HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz. Yandaki tarafdaki boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32) Değeri oluşturuyoruz ve buna da TCPNoDelay ismini verip değerini 1 yapıyoruz.

Denendi , Çalıştı.
    Alıntı

ilk hareketten sonrakilerdede ondalik yapiyormuyuz degerleri?

• Orijinalden alıntı: pasam2012a

Orijinalden alıntı: emretangul

Xp işletim sistemi yüklüydü windows 7 yüklediğimde ping 100'den aşşağıya düşmüyordu araştırdım yaptım ve ping 70 lere düştü bu sayede.Bende çalıştı Eu serverindeyim belki işinize yarayabilir.

1) Başlat > Çalıştır’ı açın ve “regedit” yazıp enterlayın.

2) Soldaki menü yapısından tıklayarak şu bölümü bulun : HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/

3) Bir üstteki adımda Interfaces’e tıklamış olduğunuzdan emin olun. Ve sağ taraftaki boş alana dönün. Yandaki alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçin. Yeni oluşan satıra TCPNoDelay ismini verin. Daha sonra bu değer çift tıklayarak değerini 1 (sağdan Ondalık seçili olsun) yapın. Aynı şekilde yeni bir DWORD oluşturun, bunada TCPAckFrequency ismini ve 1 değerini verin.

4) Şimdi regedit’i kapatın. Denetim Masası > Program Ekle Kaldır’a girin. Burada sol tarafda “Windows özelliklerini aç veya kapat” yazısını göreceksiniz. Tıklayın ve gelen listeden “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazanı soldaki kutuya tıklayarak aktif edin(Alt kutucukların hepside seçili olsun) ve Tamam’a basın. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve dökümanın 5. adımından devam edin.

5) Bir üstteki dördüncü adımı yaptıktan sonra restart atmalısınız. Atmadıysanız bu adım geçerli olmayacaktır. Restart attıktan sonra tekrar Başlat > Çalıştır ve regedit yazıp giriyoruz (1. adım) Menüden HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz. Yandaki tarafdaki boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32) Değeri oluşturuyoruz ve buna da TCPNoDelay ismini verip değerini 1 yapıyoruz.

Denendi , Çalıştı.
    Alıntı

Bende MSMQ dosyası gözükmedi :S :S

• beyler inanmayın yeni çıkan HSV ye karşı bilgisayarın korumasını kaldırıp virusun sızmasını sağlamaya çalışıyor.
  • Dursun burda pcye gecince denerim konuyu acan arkadasa tesekkurler bu arada

• emretangul kullanıcısına yanıt
    kardeşim öncelikle sana çok teşekkür ederim. Sağol varol.

Call of Duty Modern Warfare 3 oynuyorum. Daha öncesinde ping 140-150 arasındayken şimdi 95-105 civarlarına düştü.

Windows 8.1 Enterprise 64 bit olsada işlemleri 32 bit olarak (yani söylenenin aynısını) yaptım. Şu an mükemmel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecikmen

ping düşükse kasar lol de yüksekse degıl

Hard core lannnn

• Bu yaptığımızı bir sorun olursa nasıl geri alacağız?
  • hala işe yarar mı ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.