Şimdi Ara

Windows 7 - Windows 8 - Tanımlanamayan ağ ÇÖZÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 Gündür Uyumuyorum herşeyi denedim 1 saat 15 dak ZTE marka modem müşteri hizmetlerinde bekledik 30 dakika ttnet deli oldum internette araştirdim yok manuel ip gir yok bilmem ne yap biri yazmiş ağ bulmayı birisi yazmış dnsler yüzünden hiç birisi değil :D

windows + R \\\\ regedit.exe

regedit e giriyoruz girdikden sonra aşağıdaki kısımları bulup profil klasörü adı altındaki herşeyi siliyoruz zaten tıkladıgınızda sağ tarafda giremediğiniz ağların listesi çıkıyor 11 tane var di bende :) tanımlanmayan ağ
    modeme ben önceden kullandıgım dns adresini girdim sizde kullanabilirsiniz sonra ağ yöneticisinden devre dışı bırak deyip tekrar aktif ettim sorun çözülmüş oldu eğer formarttan sonra sizde benim gibi telefonu modem olarak kullanıp internete bağlanıp sorununun çözümünü arıyorsanız sorun kalmamiş demektir :)

DNS ADRESLERI
    208.76.50.50
    208.76.51.51

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles\

aşağıdakilerin yapılmasını öneriyorum isteğe bağlı daha fazla kurcalamayım düzeldi diyenlere güle güle :))

C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.
    1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Akvaryumuma bakmaya özeledim diyelim resmi ekleyip seoya uygun hala getirip konu bitirelim :))

Windows 7 - Windows 8 - Tanımlanamayan ağ ÇÖZÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecoller -- 8 Ağustos 2014; 8:27:42 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.