Şimdi Ara

Windows 7 USB 3.0 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
7.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar işletim sistemi win 7 64 bit, kasanın (Dell OptiPlex 7010) önünde ve arkasında 2 şer adet usb 3.0 girişi var. Elimdeki WD 1TB USB 3.0 Destekli harici HDD yi bağladım fakat çalıştıramadım. HDD üzerindeki led yanıyor ama bilgisayarda görünmüyor. Sonra DELL sitesinden win7 için usb 3.0 sürücülerini indirdim denedim olmadı, intel'in sitesinden yine indirdim denedim olmadı. BIOS'ta bütün ayarları açık. Usb 2.0 girişlerine bağladığımda sorun olmuyor. Ama "3.0 girişinden daha hızlı çalışır" gibisinden uyarı veriyor. Çözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

Arkadaşlar işletim sistemi win 7 64 bit, kasanın (Dell OptiPlex 7010) önünde ve arkasında 2 şer adet usb 3.0 girişi var. Elimdeki WD 1TB USB 3.0 Destekli harici HDD yi bağladım fakat çalıştıramadım. HDD üzerindeki led yanıyor ama bilgisayarda görünmüyor. Sonra DELL sitesinden win7 için usb 3.0 sürücülerini indirdim denedim olmadı, intel'in sitesinden yine indirdim denedim olmadı. BIOS'ta bütün ayarları açık. Usb 2.0 girişlerine bağladığımda sorun olmuyor. Ama "3.0 girişinden daha hızlı çalışır" gibisinden uyarı veriyor. Çözümünü bilen var mı?

bios guncelmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 24 Ocak 2013; 18:41:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunu hallettim cevabını da yazayım belki aynı durumu yaşayan olur;

Öncelikle win 7 için uygun usb 3.0 sürücüsünü yüklemenize rağmen 3.0 girişinden harici belleğinizi bilgisayara bağladığınızda hiç bir tepki alamıyorsanız yazacağım yöntemi deneyebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi'ne giriyoruz, burada Evrensel Seri Veri Yolu Yöneticilerinin altında "USB 3.0 Kök Hub" var. Sağ tıklayıp özellikler diyoruz, "Sürücü" sekmesinden "Sürücü Güncelleştir" dedikten sonra "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" seçiyoruz. Daha sonra gelen ekranda Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver seçeneğine tıklıyoruz. Burada çıkan listede zaten bizim imzalı sürücümüz görünecek. İleri deyip işlemi tamamladıktan sonra 3.0 girişine bağlı olan harici belleğinizi görmesi gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

Sorunu hallettim cevabını da yazayım belki aynı durumu yaşayan olur;

Öncelikle win 7 için uygun usb 3.0 sürücüsünü yüklemenize rağmen 3.0 girişinden harici belleğinizi bilgisayara bağladığınızda hiç bir tepki alamıyorsanız yazacağım yöntemi deneyebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi'ne giriyoruz, burada Evrensel Seri Veri Yolu Yöneticilerinin altında "USB 3.0 Kök Hub" var. Sağ tıklayıp özellikler diyoruz, "Sürücü" sekmesinden "Sürücü Güncelleştir" dedikten sonra "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" seçiyoruz. Daha sonra gelen ekranda Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver seçeneğine tıklıyoruz. Burada çıkan listede zaten bizim imzalı sürücümüz görünecek. İleri deyip işlemi tamamladıktan sonra 3.0 girişine bağlı olan harici belleğinizi görmesi gerekir.

Benimde şimdi başıma geldi bu sorun ve yine DH çaresini buldu teşekkür ederim.

• aynı sorun bendede mevcut çözümünü bulamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.