Şimdi Ara

Windows 7'nin minimum sistem gereksinimleri gün ışığına çıktı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
38.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xp suanda altin çağini yasamakta iken vista ve win7nin problemleri vs ile ugrasmak neden soruyorum sizlere? bence xpye dewam
  • quote:

Orjinalden alıntı: milyondabir

win7 cod4 ile uyumzsuz win7 kuran cod4 oynuyamaz yada surekli hatalar alir bilginize her yerdede söyleniyor bu forumlari arastirin.

kendi görüsüm en guzeli XP64 turcekcesi yok ama olsun bundan sasmam

win7 vistanın üstüne yapilmis birsey yama gibi

arti yuzde 70 ram yiyor win7 de 2 kere kurudm 2gunde sildim ikisinide bir dahada cıksada kurmam

valla ben daha sorun yasamadim Cod4 oynarken...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Birsutanesi

Wın 7'yi Kurmamamın tek sebebi Dark Sector Oyununu Kuramıyorum

Çünkü Daemon Tools 7'de Çalışmıyor. Ve Kurulmuyor.Varsa WIN7'ye Daemon Tools'u Kuran Yardımcı Olsunda Bizde 7'ye Geçelim

Alternatifleri Çok Denedik.Ama Olmadı

Sanal Sürücü Oluşturabiliyoruz Ama MDF Uzantılı Dosya Olduğu İçin

Dark Sector Kurulamıyor

?????????????????

Virtual Clone Drive (ücretsiz)

Windows 7'nin minimum sistem gereksinimleri gün ışığına çıktı

• vistanın bu kadar bellek meşgul etme sebei "boşta duran bellek ziyandır" mantığından geliyor.
    win7de gelişmiş vista olduğuna göre aynı mantığın daha kararlı verimli hali olacaktır.

Bu sebeple vista ve win7 eleştirilemez.
  • msdn'den indirdim şimdi kuracagım bakalım problem cıkacak mı bakalım
  • Daemon Tools un yeni sürümü çıktı win7 ile çokta güzel çalışıyor..
    Oyun konusunda ise fasla bi değişiklik yoq empire total war, ultimate paradise,cod4,cod 5,cs ve toca3 ü çok rahat çalıştırdı.. win7 de şuan için beni açığa çıkaracak bi durum yoq..:)
  • ne olursa olsun wista'dan daha çok tutulucak
  • ben şimdiye kadar aleyhte bir yorumunu okumadım
  • '''Bankacilar paranin sahte olup olmadigini anlamak icin, parayi isiga dogru
    tutup icerisinde ATATURK filigrani var mi yok mu diye bakarlar. Siz de bir
    insanın sahte olup olmadığını anlamak için, onu isiga tutun; bakin bakalim
    icerisinde ATATURK var mi, yok mu! ''' bu imza hatalı olmuş... ben özel bir banka da çalışıyorum... ve bize verilen banknot eğitiminde hocamızın dediği ilk şey siz bankacısınız ; esnaf gibi yoldaki adam gibi para sahte mi değil mi diye ışığa tutmayacaksınız olmuştu... başka teknik özellikler var... :) (biraz konu dışı ama olsun....)
  • ßnce xp ye devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

ßnce xp ye devam

günaydın tarih 05/01/2010
  • ben bakkalım. windows 98 krulu bilgisayarıma windows 7 kurmaya çalıştım ama olmadı. Sonradan biraz uğraştım ve kurmayı başardım. Veresiyeleri win 7 den daha rahat takip edebiliyorum hem 98 den daha hızlı hemde görüntüsü güzel. Aynı bisküvi kağıdı gibi...
  • fx57
    Haber Editörü

1 Mayıs 2009, 22:47:04
    Yeni mesajlar yok Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.

Windows Vista'nın yerini almak üzere hazırlanan ve üretime aday sürümünün (RC) önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen Windows 7 için olası minimum sistem gereksinimleri gün ışığına çıktı. Windows Vista'ya kıyasla hem donanım hem de yazılım uyumluluğu açısından çok daha iddialı olması beklenen Windows 7'nin RC versiyonunun MSDN ve Tech.Net üyelerinin kullanımına sunulması sonrasında sistem gereksinimlerine ait detaylar da gün ışığına çıkmaya başladı. İşte minimum sistem gereksinimleri;

# 1 GHz işlemci (32 veya 64-bit)
    # 1 GB RAM (32-bit); 2 GB RAM (64-bit)
    # 16 GB boş sabit disk alanı (32-bit); 20 GB boş sabit disk alanı (64-bit)
    # WDDM 1.0 veya üstü sürücü desteğine sahip DirectX 9+ uyumluluğu bulunan ekran kartı.

Bilindiği üzere Windows 7 son günlerde sanallaştırılmış Windows XP modu ile de gündemde. Gelen bilgilere göre bu modun kullanılabilmesi için Intel-VT veya AMD-V destekli işlemciye, 2GB sistem belleğine ve 15GB boş sabit disk alanına ihtiyaç var.

Bu arada karşılaştırma açısından Windows Vista'nın minimum sistem gereksinimleri;

# 1 GHz işlemci (32 veya 64-bit)
    # 512 MB RAM (Home Basic versiyonu için); 1 GB RAM diğer türm versiyonlar için.
    # 15 GB boş sabit disk alanı
    # 32MB belleğe sahip DirectX 9 uyumlu ekran kartı (Home Basic versiyonu için); 128MB bellekli ve WDDM destekli ekran kartı, diğer tüm versiyonlar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: eixs

xp suanda altin çağini yasamakta iken vista ve win7nin problemleri vs ile ugrasmak neden soruyorum sizlere? bence xpye dewam

win7 mi mi uğraştırıyor..xp kadar uğraştıran sistem görmedim çok çabuk çöp yığınına dönebiliyor

quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

quote:

Orjinalden alıntı: milyondabir

win7 cod4 ile uyumzsuz win7 kuran cod4 oynuyamaz yada surekli hatalar alir bilginize her yerdede söyleniyor bu forumlari arastirin.

kendi görüsüm en guzeli XP64 turcekcesi yok ama olsun bundan sasmam

win7 vistanın üstüne yapilmis birsey yama gibi

arti yuzde 70 ram yiyor win7 de 2 kere kurudm 2gunde sildim ikisinide bir dahada cıksada kurmam

valla ben daha sorun yasamadim Cod4 oynarken...

bende hiç yaşamadım tam performansta çalışıyor cod4 ..belkide arkadaş patchleri tam kurmadı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 8 Ocak 2010; 19:16:22 >

• Driverların hepsini kendisi tanıyor daha ne olsun. Xpde 720p bile zor izlerken Win7 de sorunsuz izliyorum. Üstelik 5 senelik laptop. Daha ne olsun.
  • Eski laptoplarda kurulumu sorun oluyor windows 7 nin.
    915M anakartlı bir laptopta onboard grafik kartını tanımadı çünkü bu anakart için intel bile sürücü çıkarmamış vista ve üstüne göre. Yine aynı anakart modelinde ATİ x600 ü de tanıtamadık. Bununla daha fazla uğraşsak belki tanırdı ama yine çok zor. Aynı model anakart üzerinde ATİ X700 ü çok çok zor tanıttık. Bi daha yüklediğimizde nasıl tanıtırız bilmiyorum.

Ama onun haricinde SATA harddiski olan (5400 rpm IDE de olabilir), 2 gb rami olan, tek veya çift çekirdekli (tek çekirdekli işlemciler 915M anakart üzerinde bulunuyor buna dikkat), bişeye benzeyen bi grafik kartı (onboard veya değil) ile çok çok rahat kullanılıyor windows7, hatta emin olun XP den çok daha akıcı kullanılıyor. Öyle çok ram kullanıyor, kasar diyenlere kulak asmayın. XP az kullanıyo da ne oluyo ki? Hala adam olmadı kaç yıldır.

Söylendiği gibi laptoplarda bütün sürücüleri tanımıyor ama vista sürücüleriyle tanıtabiliyorsunuz. Ben şimdiye kadar yükleyebildiğim bütün laptoplara windows 7 yükledim, herkes çok memnun.

• arkadaşlar win 7 çok güzel ama media player video formatlarının ne oldugunu malesef gösteremiyor oynattıgım video mpeg 2 mi divx mi mpeg 4 mü bilemiyor wistada böyle sorun yok onun için remi ve işlemcisi iyi olan wista kullansın win 7 düşük performanslı bilgisayerlar için ideal
  • aaa hoorrttt olmuş :)
  • laptopumda vista masaüstünde xp oyun ve performans masaüstümde ise win7 var hepsinden de ayrı ayrı menunum
  • ben de 1 gb rami ve dual core işlemcisi olan nispeten eski olan fujitsu siemens laptopuma windows 7 starter ve antivirüs olarak da avg yükledim, performans ve kayıt defteri ayarlarıyla da saatlerce uğraşıp didindim fakat 550mb ram harcamasından aşağıya düşüremedm, bi filmcide windows 7 nin 250 mb ram harcadığını görmüştüm ne yapsam bu ram serbestliğine erişemedim bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa ve yazarsa sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.