Şimdi Ara

WİNDOWS 7 NEDEN ÇOK RAM KULLANIYOR ?? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
33.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumda epeycene 64 bit kullanan user varmış
  • KAÇ GB RAM VARSA %25 İNİ KULLANIR.
  • boşta ram harcasa ne olur harcamasa ne olur önemli olan yükte ne yaptığı ben crysis 2 den çıktıktan sonra %19 ram e düştüğünü gördüm 4gb ram var ama normalde %28-30 arası
  • Ben de 800-900mb arası gidip geliyor.

SP1 yükleyen bir arkadaş SP1 ile boşta iken harcanan ram miktarının düştüğünü söylemişti ama bende değişen bir şey olmadı.
  • beyler siz 1,5 gb fln bırakın benmki aha şimdi %52 oldu abi
    4gb ramım var, olmaz olayı buldukca sömürüyo pc, 2gb nerde kim yiyor ah bi bilsem :D

Chrome, steam, maffediyor arklar dikkat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

KAÇ GB RAM VARSA %25 İNİ KULLANIR.

Doğru söylüyor 4 / 4 => 1 GB
  • ss mi istiyon ?
    o kaç gb ram varsa %25 ini kullanır diyen arkadaşın kafasına tuğla düşsün

şuan %45
  • Arkdaşalr 2gb ram var vista kullanıyorum ram kullanımı genelde hep 1gb ile 1,40gb arası fazla değil mi sizce? Yakında format atıcam 7 yüklesem daha mı çok kullanır rami yoksa daha mı az?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

quote:

Orijinalden alıntı: mami23®

964 mb yiyor şuan win 7 x64 4gb ram var :D

benimde boşta 1.55 falan kullanıyor 4gb ram var 64bit kullanıyorum.. hocam sen nasıl başardın bu kadar az ram kullandırtmayı :)

8gb ram var, 1.91 kullanıyo :| bi halt olmaz demiya böyle çok yerse? ayrıca benim işlemci direk kuduruyo.
  • Normaldir.Görsel açıdan win7 fazla kullanır.Ama hizmetlerden gereksiz hizmetleri kapatırsan ve game booster programını indirirsen ram kullanım miktarı azalır denemelisin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: omletster

ss mi istiyon ?
    o kaç gb ram varsa %25 ini kullanır diyen arkadaşın kafasına tuğla düşsün

şuan %45

bilmedigin extra bir durum söz konusudur. 32 bit yada 64 bit her ne olursa olsun win7 boşta iken tek basına sistemin toplam ram kapasitesinin %20-30 arasını kullanır. bunu 3 farklı bilgisayarımda 10 larca farklı win xp ve win7 sürümlerini kullanıp test etmeme dayanarak söylüyorum.
  • şu an cihazda açık olan tek şey chrome. tek sayfa açık. dl yok. virüs programı yok. ram kullanımı fazla değil mi?

WİNDOWS 7 NEDEN ÇOK RAM KULLANIYOR ??
  • bende 3,22 gb kullanıyor boşda
  • bu ozelliginin bir adi vardi. vistayla beraber windows sık kullanilan seyleri sürekli ram de tutarak acilirken hizli açılmasıni sagliyor. zaten sistem ram yonetimi otomatik yapiyor. ram isteyen bir oyun acar acarsaniz windows ram i daha verimli kullanmak için gerekirse arkaplanda calisanlari ramden temizliyor. oyundan ciktiginizda bir suru ram kaldigini gorursunuz ama devaminda bir sey acmak istediginizde biraz gec acilabilir. cunku diskten tekrar okumasi gerekecektir.

kisaca cok ram kullanmasi iyi bir sey. kullanmadiginiz ramin size yarari ne ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallaha büyük sıkıntı benimde şuan sadece chrome birde aida64 açık aida64 ile ölçüyorum işletim sistemim win7 home basic 8 gb kingston hyperx savage ram var şuan windows 4.8 gb tını yiyor bu kadar çok yemesi bayağı kötü bir durum dying light oynarken alttarafta camtasia vs torrent gibi programlar açtığımda anlık kasmalar oluyor eğer böyle devam ederse bende bir 8 gb daha almayı düşünüyorum bitirdin bizi windows
  • blank42 kullanıcısına yanıt
    o kadar olur benimki 1.5 gb harcıyor normaldir
  • çok kullanan lar taratsın bi virüs olabilir
  • bende 8 gb ram var win7 kullanıyorum simdi baktım 3.21 ram kullanıyor %40 a tekabul ediyor şuan sadece firefox açık 7 tane sekme acık. bence cok fazla gibi üstüne üstlük benim notebookum çok aşırı ısınıyor macunu nuda degistrdim. Yok mu bu konuda sağlam önerisi olan arkadaş. hem ısınma sorunu hem de hızlanma ile ilgiili çözüm sunacak.

• pdr42 P kullanıcısına yanıt

10 Yıllık konuyu hortlattın tebrikler

• quote:

Orijinalden alıntı: ru1ns

10 Yıllık konuyu hortlattın tebrikler

sorunu çözmek adına :)))

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.