Şimdi Ara

Windows 7 Kurulum Esnasında Sorun [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, windows 7 yüklemek üzere Disk 0 Bölüm 1 adlı kısımı biçimlendirdim. Daha sonra seçtiğimde “Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde” hatası aldım. Araştırmalarım sonucunda disk 0 ı komple clear yaşmam gereken bir msdos komutunu çalıştırmam gerek. Ancak Disk 0 Bölüm 2 de yedeklerim var. Hiçbir windows da kuramıyorum şu an bu hatadan dolayı.

İlla diski biçimlendirmeme gerek var mı yoksa windows u farklı bir biçimde (gpt sanırım cahilim anlamıyorum) stiline uygun yazdırmam mı gerekiyor. Yardımınız için teşekkür ederim.

Cihaz: Acer Notebook Modeli bilmiyorum okulda bir hoca arkadaşın bilgisayarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmlszr -- 2 Mart 2018; 19:26:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer imkanınız var ise harddiski söküp başka bir pc de açıp yedeğinizi alabilirsiniz.
    Öteki ihtimalde yedek alamadan formata başlayıp sistemi kurailir ama dosyalarınızdan olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insomniarx -- 1 Mart 2018; 9:58:4 >
  • Merhaba, çözümü aktarıyorum.

Windows'un ISO dosyasını Rufus ile "UEFI için GPT Bölüm Düzeni" olarak seçip başka bir şeye dokunmadan USB'ye yazdırırsanız direk olarak yükleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim öneriler için, sevgiler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.