Şimdi Ara

Windows 7 kullanım oranı Windows XP oranını geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
5.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 8 işletim sisteminin çıkışı arefesinde son sürüm olan Windows 7'nin yıllardır en çok kullanılan sürüm olan Windows XP'yi küçük bir farkla geride bıraktığı açıklandı.

Net Applications tarafından yapılan analizlere göre Temmuz-Ağustos döneminde Windows sürümleri yüzde 0.24 gerilerken, Mac OS X kullanımı yüzde 0.16 artış gösterdi.

Sürüm bazında yıllardır en çok kullanılan Windows sürümü olarak gösterilen Windows XP, bu dönem yüzde 42.52 kullanım oranına geriledi. Liderliği zorlayan Windows 7 ise yüzde 42.76 kullanım oranı ile nihayet liderlik koltuğuna oturdu.

2011 Nisan ayında yüzde 25 kullanım oranına sahip olan Windows 7 aradan geçen 16 ayda yüzde 17 oranında artış gösterdi. Windows 8'in çıkış döneminde ise oranın yüzde 50 olacağı tahmin ediliyor.

Analiz uzmanları arasındaki en büyük merak konusu ise Windows 7'nin Windows 8 karşısında Windows XP'nin Windows Vista'ya gösterdiği direnişi gösterip gösteremeyeceği. Bazı kaynaklar böyle bir durumun beklentisi içerisinde. Ancak Microsoft; XP, Vista ve 7 sürümlerine 39.99$ karşılığında yükseltme teklifi sunarak tedbir almaya çalışıyor.

Gelecek yılın ortalarına doğru Windows sürümleri arasındaki iç rekabet tam olarak ortaya çıkacaktır.

• Geç bile kalmıştı

• admin yada sorumlu her kimse forum sitesinde sıkıntı mevcut ?? neden hiç açıklanma yapılmıyor foruma girip hiç bir şey yapamıyoruz problem söz konusu mu ne va r

• windows XPli bir çok eski PC internete bile bağlanmadan kullanılıyor.. Bu rakam sadece internete bağlı PClerin işletim sistemleri oranı olabilir. yoksa XP hala gerçekte liderdir.

• ben bile bunca yıllık xp macerama son verip win7 ye geçtim(eski sitemim kaldirmiyordu)

• Driverler xp ile uyumlu olsa xp kulllanıcam ama değil :(

• Birde Android'e laf atarlar.

• hocam bilgisayarda hem xp hem win 7 varken win7 kullanılmıyor veya ben kullanamıyorum en sonunda xpnin mesayisine son verdim win 8 le win7 kurdum evdeki xp cdlerinide kırdım kullanmıyorum artık yeni işletim sistemleri daha iyi vista hariç :)

• Zorunda kalmasak yada kolay kolay w7 kullanmayı düşünmüyordum ama malesef
  • Windows'un yaptıgı en iyi kişisel işletim sistemi. (server icin OS lari saymazsak)

• OYUN SEKTÖRÜN DE YAVAŞ YAVAŞ YENİ NESİL E GİRERKEN ARTIK OYUN YAPIMCILARI DA WİNDOWS XP YE GÖRE OYUN ÇIKARMIYOR BUNUN EN İYİ ÖRNEKLERİ BKNZ: COD BLACK OPS 2 SİSTEM GEREKSİNİMLERİN DE WİNDOWS XP DE ÇALIŞMAYACAĞINI DUYURDU.

• microsoft xp den desteğini çekmese W7 bu kadar tutmazdı " el mahkum" durumu oldu. Zorunlu olarak w7 kullanıyoruz

• windows 8 gerisi yalan :D

• İleride yeni çıkacak oyunlarda Windows Xp desteği büyük oranda olmayacak çünkü Windows XP Directx10 ve daha yeni Directx sürümlerini çalıştırmıyor. Mesala Call Of Duty Black OPS 2 Windows Xp de çalışmayacakmış.

• Aklın yolu bir, daha durun windows 8 çıkıp hele bir yaygınlaşsın. Şöyle ekranı sökülüp tablet gibi kullanılabilen notebooklar piyasaya çıksın. IOS diyede bir şey kalmayacak.

• Oyunlar xp ye göre cıkmıyor. xp ye driver desteği güncelleme desteği kesik.
    Laptoplar win 7 ile cıkıyor. İnsanlar o kadar cok xp kullandıki win7 ye geçmek istemediler :) İnanmayanlar olacaktır. hakeminden avukatından savcılarından hastane müdürlerinden birçok okumus okumamıs insan yeni aldıkları makinlerine xp yüklettiriyorlardı bize. ama windows 7 daha iyi.

• ne yalan söyleyim xp orta yüksek donanımda iyi çalışmıyor windows 7 kadar.Windows 7ye geçmeden önce xpde kalmaya direndim ama olmadı.çünkü windows 7 bariz daha iyi bir işletim sistemi.xp sevdasından vazgeçtim yaklaşık 2 senedir de windows 7 kullanıyorum.Tek dezavantajı var oda format felan unuturdu insan biraz uğraştırır :)
    windows 8de durum daha değişik olacak :)Çünkü windows 8 tablete de girdi artık arm veya x86 farketmez ama anlaşılan windows keyfini artık her platformdan alabilmemiz mümkün olacak.

• Bundan daha doğal ne olabilir ki. Satılan her bilgisayar zaten windows 7 ile satılmakta ve bir çok program artık desteğini xpden çekmekte e doğal olarakta insanlar benim için günümüz xp si sayılan windows 7 ye geçiyor. Win8 bence ikinci bir vista faciası olacağından win7 uzun bir süre hem en yaygın hemde cok cok uzun süreler kullanılacak bir windows sürümü olacak gibime geliyor.

• Işin ilginç tarafı mac'lerin toplamı Vista kadar etmemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: nurettinaz

Bundan daha doğal ne olabilir ki. Satılan her bilgisayar zaten windows 7 ile satılmakta ve bir çok program artık desteğini xpden çekmekte e doğal olarakta insanlar benim için günümüz xp si sayılan windows 7 ye geçiyor. Win8 bence ikinci bir vista faciası olacağından win7 uzun bir süre hem en yaygın hemde cok cok uzun süreler kullanılacak bir windows sürümü olacak gibime geliyor.

+1
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.