Şimdi Ara

Windows 7 Kaldırıp Windows xp Kurmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben win7 kaldırıp winxp kurmak istiyorum ama sürekli mavi ekran veriyo ne yapmalyım

• mesaj yazacak kimse yokmu :(
  • 2 saattir beklyorum...
  • driver booster yükle bütün driverları güncelle xp kurman iyi olmaz
  • aslında xp kurmam daha iyi olur çünkü eski birpcye kuruyorum. kuracağım eski pcnin özellikleri(özellik denirse):
    İşlemci: İntel Pentium 4
    RAM: 1GB ddr 400mhz
    Ekran Kartı: Radeon X500/X1000/X1500 Series 128MB
  • Kurulmuyor sürekli mavi veriyor hata: 0x0000007B
  • keremtr09 K kullanıcısına yanıt
    BIOS'da Chipset Sata Mode ayarını "AHCI" yazan seçeneği "IDE" yapın sorun düzelebilir.
  • biosumda oyle bi ayar yok
  • HDD görmeme sorunu mavi ekrana yol açabilir... işletim sistemi SATA olarak kurmalıdır. Bios ayarlarında SATA/ özelliğini devre dışı bırakma ve etkinleştirme ayarları vardır. Bazı anakartlarda bu seçenek yoktur. Ondan dolayı SATA entegreli bir XP sürümünü kurmalısınız...Windows XP Pro Vl SP3 + SATA 2015 KASIM Güncel diye arama yaparsanız internette bulabilirsiniz...
  • teşekkürler deneyeceğim :)
  • XP değil de Linux türü bir işletim sistemi kursanız daha iyi olur.
  • neden ve pc ye linux yüklersemkasarmı ve yıllarca windows a alıştığım için
  • Linux hem hızlı hem de programlarına güncelleme geliyor. Linux'un kasacağını düşünmüyorum. Oyun oynamıyorsanız güzel bir seçenek.

EKLEME: Çok daha güvenli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 6 Mayıs 2017; 18:36:30 >
  • tmm ama eski bir versiyonu nerden indirebilirim
  • winxp black edition indirdim ( v2015) şu an USB ye yazılıyor
  • winxp be kuruldu! sadece ses ve ekran kartını tanımadı normal xp yi yüklücem
  • MatrixCode abi senin programın aklıma geldi güncelledim şu anda ses ve ekran kartıçalışıyor .Ses kartını tanıdı ama benim hapörlörleri algılamadı
  • Anakart kutusunu bulup driverları yükledim şu an herşey sorunsuz çalışıyor.Cevap yazan herkese teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.