Şimdi Ara

Windows 7 -ANA KONU- (Tanıtım-Kurulum-Sorun) (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.045
Cevap
23
Favori
854.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada 7105 diye fake bir sürüm var, aldanmayın.
  • windows 7 build 7077 cektım ama böyle bır sey cıktı bu noktadan sonra ne yapacagım

• 2.4gb olması lazım fake'de olabilir daemon tools veya magic iso ile içeriği görüntülenebilir tabi iso dosyası ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 12 Nisan 2009; 12:39:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: teeKin

windows 7 build 7077 cektım ama böyle bır sey cıktı bu noktadan sonra ne yapacagım

[imagehttp://resim.donanimhaber.com/upfiles/33738/14691DBC769B4F218EE2F3860.jpg[/simage]

boş bir DVD'ye yazdıracaksın.. o dosya büyük ihtimalle .iso uzantılıdır.. daemon tools poweriso yada ultraiso gibi bir program kullanarak yazdırabilirsin.. Win7 de bunun için ekstra bir programa ihtiyaç duymuyorsun.. kendisi yazdırabiliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 12 Nisan 2009; 12:40:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

2.4gb olması lazım o fake olabilir daemon tools veya magic iso ile içeriği görüntülenebilir tabi iso dosyası ise

64bit versiyonları o kadar yer kaplıyor..
  • Batuist ustadım linktekileri yapıyorum ama dısk imajı okunamadı hatası alıyorum
    http://www.eokul.gen.tr/ashampoo-burning-studio-2007-cddvd-imaji-iso-yazmak-t445.0.html

POWERİSO ile yazdırıyorum sorun olursa tekrar yardım ısterim
    edit:mesaj eklendı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93911FC7B -- 12 Nisan 2009; 13:01:48 >
  • dosya adının sonuna .iso yazıp dene birde.
    Ayrıca bu 64Bit'lik sürüm, biliyorsun di mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 12 Nisan 2009; 12:53:17 >
  • Dün akşam 7077 64 bit i yükledim laptopuma. Beğendim baya. Şimdilik mutlu mesuduz. :)
  • Selamlar,

Windows XP kullandığım disk haricinde ikinci bir disk takılı pc ye ikinci boş diske windows 7 kurmuştum. Açılışta boot seçenekli olarak çıkıyordu istediğimi seçiyordum. Windows 7 kurduğum diski çıkardım, artık kullanmıyorum, haliyle boot seçenekleri duruyor, nasıl bu seçenek menüsünü kaldırabilirim acaba? Yardımcı olabilecek kimse var mıdır? Şu anda her seferinde 'Earlier version of windows' secmem gerekiyor elle, bundan kurtulamadım bir türlü.
  • 7106 dan yeni screenshot: (yeni wallpaper'lar eklenmiş)

• quote:

Orjinalden alıntı: mertg35

Selamlar,

Windows XP kullandığım disk haricinde ikinci bir disk takılı pc ye ikinci boş diske windows 7 kurmuştum. Açılışta boot seçenekli olarak çıkıyordu istediğimi seçiyordum. Windows 7 kurduğum diski çıkardım, artık kullanmıyorum, haliyle boot seçenekleri duruyor, nasıl bu seçenek menüsünü kaldırabilirim acaba? Yardımcı olabilecek kimse var mıdır? Şu anda her seferinde 'Earlier version of windows' secmem gerekiyor elle, bundan kurtulamadım bir türlü.

bilgisayarına ".NET framework 2.0" ve "VistaBootPro" yükle."Bootloader" kısmından "Uninstall the Vista bootloader" seçeğini seçip apply butonuna tıklarsan kaldırabilirsin.

• Bence 2 partition var. Birinde vista yüklü, diğeri boş. Vista yüklü olan partition'a hiç dokunmadan, diğer partition'a windows 7 kurulabilir mi? Boot ederken hangisinin açılacağı nasıl belirleniyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: alicans35

7106 dan yeni screenshot: (yeni wallpaper'lar eklenmiş)

[imagehttp://pic.ipicture.ru/uploads/090412/TmnTOKSzAg.jpg[/simage]

chipin bir haberinde win7 de duvar kağıtlarının filan bölgesel olacağını okumuştum.. mesela avrupada satılacak olan win7 ler ile amerikadakilerin arasında böyle resim farkları filan olacak deniliyordu.. acaba öyle bir fark mı bu yoksa o çinlinin resimleri mi??? çince bilmediğimiz için rahat kandırılabilirz de mi?? tabi oradaki windows yazısını görmezsek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Obsidian

Bence 2 partition var. Birinde vista yüklü, diğeri boş. Vista yüklü olan partition'a hiç dokunmadan, diğer partition'a windows 7 kurulabilir mi? Boot ederken hangisinin açılacağı nasıl belirleniyor?

Tabii ki kurabilirsin.Windows 7 yükleme bittiktan sonra bilgisayar açılırken sana hangi işletim sistemini başlatmak istediğini soruyor.

bilgisayar açılırken şöle bi ekran çıkıyor:

quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

quote:

7106 dan yeni screenshot: (yeni wallpaper'lar eklenmiş)

[imagehttp://pic.ipicture.ru/uploads/090412/TmnTOKSzAg.jpg[/simage]

chipin bir haberinde win7 de duvar kağıtlarının filan bölgesel olacağını okumuştum.. mesela avrupada satılacak olan win7 ler ile amerikadakilerin arasında böyle resim farkları filan olacak deniliyordu.. acaba öyle bir fark mı bu yoksa o çinlinin resimleri mi??? çince bilmediğimiz için rahat kandırılabilirz de mi?? tabi oradaki windows yazısını görmezsek

7106 çin versiyonun bölgesel wallpaperleriymiş
    aşağıdaki sitede rar halinde var:
    http://slil.ru/27442239

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicans35 -- 12 Nisan 2009; 19:57:05 >
  • Teşekkürler alicans35.
  • Windows 7 yi indirdim ve dvd'ye nero ile yazıp,boot ettikten sonra yükledim.C yi formatlayıp,sıfırdan kurmaya başladım ve kurulum tamamlandı.Bilgisayar açıldığında siyah bir ekran ve sağ allta windows builld 7000 yazıyorfakat görüntü gelmiyor.Bir çok şey denedim.Vistayı tekrar kurup vistanın içinden upgrade bile yapmaya çalıştıysamda olmadı.Bu durum hakkında bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Anadolu Kartalı

Şuan Windows 7 Genesis isminde bir sürüm çıktı ve üzerinde RC1 yazıyor.Konu hakkında bilgisi olan varmı

yeni bir sürüm değil bu sadece 7057 'nin değiştirilmiş hali.. :) (perfect xp gibi bişi :)

Name: Microsoft Windows of 7 Genesis RC1 assembling 7057 x86 (25.03.2009) the English version
    Year of the output: 2009
    Developer: Microsoft
    Platform: 32-bit (x86)
    Language of the interface: English

Teşekkürler arkadaşım söylediğin iyi oldu
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mertg35

Selamlar,

bilgisayarına ".NET framework 2.0" ve "VistaBootPro" yükle."Bootloader" kısmından "Uninstall the Vista bootloader" seçeğini seçip apply butonuna tıklarsan kaldırabilirsin.

teşekkürler ilginize, farklı yöntemle halletim bu arada ama önerdiğiniz program oldukça kullanışlı görünüyor, tavsiyeniz için sağolun.
  • Bende bu programı kullanıyorum vistaboot pro konusunda en iyi programlardan biri boot menüsünü değiştirme ve kaldırma gibi işlemler rahatlıkla yapılabiliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: stekemen

Windows 7 yi indirdim ve dvd'ye nero ile yazıp,boot ettikten sonra yükledim.C yi formatlayıp,sıfırdan kurmaya başladım ve kurulum tamamlandı.Bilgisayar açıldığında siyah bir ekran ve sağ allta windows builld 7000 yazıyorfakat görüntü gelmiyor.Bir çok şey denedim.Vistayı tekrar kurup vistanın içinden upgrade bile yapmaya çalıştıysamda olmadı.Bu durum hakkında bilgisi olan var mı acaba?

durum hakkında bilgim yok ama tavsiyem olabilir.. büyük olasılıkla elindeki windows DVDsinde sorun var.. tavsiyem ise son 7077 sürümünü indirip tekrar kurmayı denemen.. çünkü 7000 sürümü ile 7077 arasında çok fark var...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.