Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Wİndows 7 Açılıştaki Yazıların Dili Değişmiyor !

5
Cevap
0
Favori
94
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Wİndows 7 Açılıştaki Yazıların Dili Değişmiyor !
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    433 Mesaj
    Türkçe win 7 ultimate yüklediğim laptopa hollandaca(dutch) dil paketi yükledim . Herşey hollandaca oldu süper fakat windows açılırken " windows başlıyor ; Hoş geldiniz " ve kapanırkenki türkçe yazılar değişmedi . Ne yapılabilir ?

Acaba bir text dosyası gibi bişeyin içindeyse onları nasıl editleyebilirim ya da hackleyebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarettaKerata -- 9 Mart 2017; 22:5:43 >

|
    |

Almanyadan notebook aldım türkçeye çevirdim her şey Türkçe fakat kilit ekranı felan almanca

Bana formatlamadan düzelmez demişlerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sorunun çözümüne yanıt buldum . Tam bir çözüm oldu . Yabancı bir siteden öğrendim ingilizce biliyorum . Denetim masasında ayar yapmak gerekiyormuş dil paketini yükleyip aktifleştirdikten sonra .

Bilerek detaya girmiyorum . Üzüldüğüm nokta şu ; koskoca yılların forumu olan donanımhaberde bu soruya cevap verebilen birisi çıkmadı ya yuh demek istiyorum . Kendi soruma cevap verirsem bu forum nemalanacağı için gıcık olduğumdan cevap vermeyeceğim . Yeni çıkan ürünlere reklam yapar gibi tanıtım videosu hazırlamak değil , böyle şeylere çözüm bulmak kaliteyi belirler .

Orijinalden alıntı: KarettaKerata

Sorunun çözümüne yanıt buldum . Tam bir çözüm oldu . Yabancı bir siteden öğrendim ingilizce biliyorum . Denetim masasında ayar yapmak gerekiyormuş dil paketini yükleyip aktifleştirdikten sonra .

Bilerek detaya girmiyorum . Üzüldüğüm nokta şu ; koskoca yılların forumu olan donanımhaberde bu soruya cevap verebilen birisi çıkmadı ya yuh demek istiyorum . Kendi soruma cevap verirsem bu forum nemalanacağı için gıcık olduğumdan cevap vermeyeceğim . Yeni çıkan ürünlere reklam yapar gibi tanıtım videosu hazırlamak değil , böyle şeylere çözüm bulmak kaliteyi belirler .

bu nasıl bakış açısı dostum,bildiği konuda herkes yardım etmeye çalışıyor,buraya bakan mod yok ki,burda cevap verenlerin hepsi ,karşılıksız bu siteden tek kuruş para almadan cevap veren insanlar,sanki maaş alıp da sana cevap vermemişler gibi davranman saçma,sanki sakladığın bilgiyi,saklayınca bir şey kazanacaksın,çok bencilce ve anlamsız bir bakış olmuş.

İnsanlar neden domino'nun yıkılışını izlemeyi sever ve ya küçük düzeneklerin birbirini tetiklemesini izlemeyi sever,neyini sever hiç düşündünüz mü?İnsanın içinde hiç bilmediği bi yeri dürter çünkü.Tanrı olmayı hissetmeyi, bir şeylerin sonunu bilerek ayarlamayı ve izlemeyi.Her şeyi yönetebilirsiniz ve uğraştıkça ustalaştığınızı göreceksiniz,insanlığın geçmiş bilgeliğinden faydalanın.Kontrol edilerek değil ederek yaşamayı öğrenin.

• Yarbay
    7119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kramers Lawyer

quote:

Orijinalden alıntı: KarettaKerata

bu nasıl bakış açısı dostum,bildiği konuda herkes yardım etmeye çalışıyor,buraya bakan mod yok ki,burda cevap verenlerin hepsi ,karşılıksız bu siteden tek kuruş para almadan cevap veren insanlar,sanki maaş alıp da sana cevap vermemişler gibi davranman saçma,sanki sakladığın bilgiyi,saklayınca bir şey kazanacaksın,çok bencilce ve anlamsız bir bakış olmuş.

+2

@karettakareta
    Ayrıca pislik Hollanda'nın dilini napıcaksın? Ne güzel pc Türkçeden vazgeçmek istemiyor. Sen de zorlamışsın zavallıyı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeYakupKarahanlı -- 12 Mart 2017; 21:41:57 >
    |
    |

• Yarbay
    7119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Coastr

Aynı sorun bendede var fakat win10da

Almanyadan notebook aldım türkçeye çevirdim her şey Türkçe fakat kilit ekranı felan almanca

Bana formatlamadan düzelmez demişlerdi

Eğer arkadaşın tarif ettiklerinden bi sonuç alamazsan, vistalizator programını bilgisayarına indir. İşletim sistemine uygun türkçe dil paketini indir. Programı çalıştır. İndirdiğin dil paketini programa göster. 10-15 dk sonra program restart isteyecek. Yeniden başlayınca pc türkçe olmuş olacak.

Bu arada vistalizator vista ve 7de işe yarıyor. Ancak w8 ve 10da hiç denemedim. Bi bak bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeYakupKarahanlı -- 12 Mart 2017; 22:55:34 >
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
Blogio
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Lastik Fiyatları
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
5,282
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.