Şimdi Ara

windows 7 64 bit 8gb ram kullanılabilir 3.97

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 8 gb ram yüklü gözüküyor ama kullanılabilir ramden 4 gb yok gözküyor ramler biosta gözüküyor biosu yeni güncelledim anlamadım nasıl iştir.
    bu arada 512 mb sini ekran kartı kullanılıyor şimdilik.

windows 7 64 bit 8gb ram kullanılabilir 3.97

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 19 Şubat 2013; 18:05:49 >

• Eğer ram in kitse yani tek modül değilse farklı renk slotlara tak.Bi dene.
  • Başlat menüsünden çalıştırı açın Çalışıtra msconfig yazın açılan pencerede ön yükleme sekmesine gelin daha sonra gelişmişe tıklayın. bellek üst sınırı 8gb'e çekin problem çözülebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hpBloke

Eğer ram in kitse yani tek modül değilse farklı renk slotlara tak.Bi dene.

hocam zaten 2 slot var anakartta sistemi yeni topladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

quote:

2 modülse ilk birini çıkarıp çalıştır pcyi sonra bi daha 2li denersin.
  • quote:

quote:

quote:

denedim hocam fayda etmedi
  • işletim sistemin fake olabilir aynı işletim sistemini kullanıyorum bende yeni topladım pc yi 8 gb rami sorunsuz 8 gb olarak görüyor maşşAllah
  • quote:

quote:

quote:

hocam ramlerde sorun yok tekrar denedim 2 tane slot var bir tanesi bozuk sanırsam işlemciye yakın olana iki ramide de farklı farklı deneyerek taktım pc yi açmıyor.Diğer tarafa takınca açılıyor.Yanlız ikisini birden takınca biosta gözüküyor ve yukarıdaki alıntıdada 8 gb gözüküyor nasıl gözüküyor ozaman slot bozuk diyelim aldığım yeri aradım yarın göndereceğim ama emin olamadım ram biosta ve windowsta gözüküyor diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Falco-N

Başlat menüsünden çalıştırı açın Çalışıtra msconfig yazın açılan pencerede ön yükleme sekmesine gelin daha sonra gelişmişe tıklayın. bellek üst sınırı 8gb'e çekin problem çözülebilir.

Bunuda denedim ilk basta konuyu acmadan ama olmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aga sen beni dinle işletim sistemin sorunlu başka bir x64 dvd dene yada nerden indirdiysne başka yerden indir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zvezda

aga sen beni dinle işletim sistemin sorunlu başka bir x64 dvd dene yada nerden indirdiysne başka yerden indir

Abi isletim sistemim bozuk olsa varaayalim benim diger slota ram takinca biosa girebilmem gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

aga sen beni dinle işletim sistemin sorunlu başka bir x64 dvd dene yada nerden indirdiysne başka yerden indir

Abi isletim sistemim bozuk olsa varaayalim benim diger slota ram takinca biosa girebilmem gerekir

o zaman herşeyi dene sorunu çözemezsen benim dediğimi yap düzeliceğinden %1500 eminim win 7 home x64 yüklemiştim bende başta aynı senin durum olunca ultimate indirdim düzeldi öyle kafamdan uydurma şey yazmıyom kardeş
  • quote:

quote:

quote:

o zaman herşeyi dene sorunu çözemezsen benim dediğimi yap düzeliceğinden %1500 eminim win 7 home x64 yüklemiştim bende başta aynı senin durum olunca ultimate indirdim düzeldi öyle kafamdan uydurma şey yazmıyom kardeş

yok hocam ben sana kafandan atıyorsun gibi bişey demedım.tabiki herkesin tecrubesi farklıdır.Ben az çok anlarım bu bilgisayar işinden.Benim sıkıntım şu elimde 2 tane 4 gb lik ram var.2 tane slot var ve ramleri cpu tarafına değiştirerek tek tek taktığımda pc açılmıyor.diğer tarafa ramlari değiştirerek taktığımda pc açılıyor yani ramde sorun yok.İkisini birden taktığımda windowsta 8 gb ram gözüküyor ama kullanılabilir 4 gözüküyor biostan baktığımda 2 tane 4 lük ram gözükür a ve b şeklinde isimeri vs hepsi yazıyor.

Şimdi diyelimki windows sorunlu hocam.Ben hdd yi çıkartıp baktığımdada o taraftaki slottan pc açılmıyor.Senin dediğinde şöyle olur benim tüm slotlardan ramlarım çalısır ama windowsta göremem ozaman haklısın derim ama benim 1 slotum çalışmıyor ve o slota ram takınca biosu göremiyorum slot kesin bozuk diyeceğim ama biosa ramların ıkısını takınca görüyor tek takınca ekran bile gelmiyor.

• ram slotlarından biri arızalı olabilir 2 slotuda ayrı ayrı dene. ramleri ayrı ayrı dene. ben muhtemelen anakartta problem wardır diye düşünüyorum. işletim sisteminin 64 bit oldugundan eminmisin ?
    bi dene bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efekanpürçekli

ram slotlarından biri arızalı olabilir 2 slotuda ayrı ayrı dene. ramleri ayrı ayrı dene. ben muhtemelen anakartta problem wardır diye düşünüyorum. işletim sisteminin 64 bit oldugundan eminmisin ?
    bi dene bakalım.

hocam slotları ayrı ayrı denediğimi ifade ettim 2 tane slot var zaten ramleri değiştirerek taktım fakat bir tane slotta 2 ramde çalışmadı.64 bit evet eminim son kararım.Lütfen çek uzatmayın kenan bey
  • quote:

quote:

ram slotlarından biri arızalı olabilir 2 slotuda ayrı ayrı dene. ramleri ayrı ayrı dene. ben muhtemelen anakartta problem wardır diye düşünüyorum. işletim sisteminin 64 bit oldugundan eminmisin ?
    bi dene bakalım.

hocam slotları ayrı ayrı denediğimi ifade ettim 2 tane slot var zaten ramleri değiştirerek taktım fakat bir tane slotta 2 ramde çalışmadı.64 bit evet eminim son kararım.Lütfen çek uzatmayın kenan bey

bi slotta iki ramde çalışmadıysa anakartını garantiye gönder geri gelsin paşam. slotlardan biri rahmetli olmuş.

• quote:

quote:

quote:

bi dene bakalım.

bi slotta iki ramde çalışmadıysa anakartını garantiye gönder geri gelsin paşam. slotlardan biri rahmetli olmuş.

banada öyle geliyor ama ikisini bir takınca neden biosta ve windowsta gözüküyor sıfır anakart

• donanım gayet iyi görünüyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bi dene bakalım.

banada öyle geliyor ama ikisini bir takınca neden biosta ve windowsta gözüküyor sıfır anakart

sıfır anakart olması arızalı olamayacağı anlamına gelmez güzel kardeşim. sık yaşanan bi sorun olmamakla beraber,genel anlamda anakartta bir problem olduguna yahut bios ayarlarında bi farklılık bi problem olduguna işaret söylediklerin. 2 ram slotlu bir anakarttan zaten fazla bişey beklenirmi orası ayrı bir konu. yardımcı olmaya çalışıyorum. fakat aklıma anakartı garantiye göndermen yahut farklı 2 ram ile denemenden başka bi çözüm önerisi gelmiyor.

edit : ayrıca bir arkadaş işletim sisteminle alakalı bir problem olabilecegine değinmiş. buda çok sık karşılaşılan bi sorun değil fakat denemekte yarar buluyorum. elektronik aletler software problemlerden dolayı stabilite sorunu yahut çalışmama performans verememe problemleri yaşayabiliyor. biosta ram görünüyor ise işletim sisteminde bi problem olabilir. farklı bir x64 bulup yüklemeni sonuç alamazsan farklı ramlerle tekrar denemeni.. buda fayda etmezse anakartı garantiye götürmeni öneriyor. iyi geceler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekanpürçekli -- 19 Şubat 2013; 23:44:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bi dene bakalım.

sıfır anakart olması arızalı olamayacağı anlamına gelmez güzel kardeşim. sık yaşanan bi sorun olmamakla beraber,genel anlamda anakartta bir problem olduguna yahut bios ayarlarında bi farklılık bi problem olduguna işaret söylediklerin. 2 ram slotlu bir anakarttan zaten fazla bişey beklenirmi orası ayrı bir konu. yardımcı olmaya çalışıyorum. fakat aklıma anakartı garantiye göndermen yahut farklı 2 ram ile denemenden başka bi çözüm önerisi gelmiyor.

hocam 2 ram slotlu anakarttan fayda gelirmi deme durumunu garipsedim açıkcası Tabiki sıfır diye arızalı olmayacak diye bişey yok neyse ben en iyisimi komple kasayı yollayayım baksınlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.