Şimdi Ara

Windows 7 32-bit 4GB RAM Donma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
75
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anakartım Gigabyte M61PME-S2 işlemci AMD Athlon 64 LE 1620 @ 2400 MHz daha önce 1x1 olmak üzere 2GB RAM kullanıyordum. Tek 4GB için Kingston KVR 800D/N6-4G RAM aldım.

PC yi açıyorum Bios ekranında 4GB RAM gözüküyor.
    Windows içinde bir süre işlem yaptıktan sonra pc donuyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plusnettr -- 8 Mart 2017; 13:57:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 32 bit windowslarda yüksek ramde çalışmama veya kilitlenme gibi bir sorun olmaz. sadece 4 GB ramin tamamını kullanamazsınız. Rami taktığınız slotun ram hızına uygun olduğunu kontrol edin. Ayrıca ram voltajını da elle ayarlamak gerekiyorsa onları da düzenleyin.
  • Memtest86 ile yeni aldığınız RAM'i bir kontrol edin. Belki bir arıza vardır.
  • letmax kullanıcısına yanıt
    RAM slotunu değiştirdim anakartın özelliklerine baktığımda her iki slotunda 800 mhz desteklediği yazıyor. Şu anda sorunsuz açıldı. Zaman zaman yüksek değerli bir işlem yapmak istediğimde kitleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plusnettr -- 7 Mart 2017; 22:15:5 >
  • Konu güncel arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: plusnettr

Konu güncel arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

biosunu güncelleyip dene.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Bios kısmında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bir kaç yerde daha araştırdığımda Windows formatlandıktan sonra düzeldiğini yazmışlar bir de o yolu deneyeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.