Şimdi Ara

Windows 11 ilk görselleri karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
1
Favori
17.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Windows 10 işletim sistemi için 10 yıllık bir ömür biçen Microsoft yerini alacak yeni platformu için son aşamaya geldi. Haftaya tanıtımı yapılacak olan Windows 11’in ilk görselleri sızdırıldı.

Windows 11 ilk görselleri

Windows 11 işletim sisteminde daha sade ve anlaşılabilir bir tasarım benimseyeceği tahmin edilen Microsoft’un yeni konsepti sızıntılarla da doğrulandı. Zaten Windows 10X olarak tanıtılan işletim sisteminin iptal edilmesi buna işaret ediyordu.

Ayrıca Bkz.Şarj cihazını iPhone kutularından çıkaran Apple, 1 milyon ton metal tasarrufu sağlayacak

Başlat tuşu ve diğer fonksiyon tuşları çubuğun ortasına yerleşirken Başlat menüsünün tasarımı biraz daha sadeleşiyor ve Live Tile olarak bildiğimiz hareketli karoların kaldırıldığı görülüyor. Yani Windows Phone ile başlayan tasarım dilinin Windows 11 ile sona erdiğini görüyoruz. Kullanıcı isterse ikon grubunu yine sol tarafa kaydırabiliyor. 

İçerik menülerinde, pencerelerde ve uygulamalarda köşelerin biraz daha yumuşatıldığı görülüyor. Çeşitli uygulama widgetlerinin bir araya toplandığı Windows Widgets geri dönüyor ve fonksiyon ikonlarının tam ortasına yerleşiyor. Bu kez daha hoş ve sade olmuş.

Pencereyi büyütme seçeneği sunan sağ üst kısımdaki ikonik simgeye tıkladığınızda artık pencereleri nasıl sıralamak istediğinizi de seçebiliyorsunuz. İlk kurulum aşamalarının daha kolay hale getirildiği Windows 11 çok kısa ve bir iki tınıdan oluşan bir açılış sesine de sahip. Bunun haricinde şimdilik fazla bir detay yok. 24 Haziran’da tanıtılacak olan Windows 11 ile ilgili daha detaylı bilgilere sahip olabileceğiz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/6/15/22535123/microsoft-windows-11-leak-screenshots-start-menu

• Windows 10 bir işletim sisteminin geleceği son noktadır. Artık yapılması gereken daha az sistemi yoran, daha stabilize, virüslere karşı daha güçlü hale gelmesi için geliştirilmeler yapılması gerekiyor.

Başlatı soldan ortaya alınca yeni bir işletim sistemi yapılmış olmuyor.

Edit: Tasarım anlamında geleceği son nokta demek istedim. İnsanlar anlamadan laf sokmaya çalışıyor. Belki ben eksik anlattım. Windows XP'den bu yana Windows'da simgelerin HD olması, menülerin iyileştirilmesi dışında ne değişti? Mouse ile kullandığın bir işletim sisteminin geleceği son noktadır Windows 10. Orta vadede hiç bir şey değişmeyecek bunu görebiliyorum. Değişime karşı değilim sadece değişim yapacağız diye kasıp bir şeyin içine etmeye karşıyım. Tekrar ediyorum bundan sonra daha stabilize, daha az güç isteyen, virüslere karşı daha etkili bir işletim sistemi haline çevirmeleri için çalışmaları gerekiyor. Tabi ki bunu yaparsa yeni işletim sistemi satamadığı için ekmek getirmez orası ayrı. 

dün technopat canlı yayında testini yaptı zaten. görünce windows 10 ile arasında bir fark göremedim. ufak tefek farklılıklar haricinde bildiğimiz windows 10 olmuş. hala iki ayrı denetim masası ve ayarları var. hala çok eski işletim sistemlerinden izler var. üstüne bir şey koyamamışlar ki sadece olanı daha da batırmışlar.

+1

Dün de bir arkadaş HarmonyOs konusunda benzer birşey yazmıştı. İşletim sisteminin asıl görevini değil de menülerini, animasyonlarını konuşmak komik artık. Kim bunlarla vakit geçiriyor ki? Ben bilgisayarımı iş-oyun vs için kullanırken bana sağladığı avantajlar ve dezavantajlar ney önemli olan bu.

Evet yine ortaya bir corba yapilmis, herkes guzel genis capli bir guncelleme beklerken yapilanin bu olmasi cok komik geldi. Kim gaz verdiyse artik buna windows 11 diyelim diye.. İnternette gelistirici surumunun test videolarini izledim. Degisen hic bir sey yok adam akilli. İkonlari degistirmisler, bir kac kucuk gorsel degisiklik yapmislar. Gorsel olarak bile her sey degismemis! Windows 8 gibi bir surum olacak bence, eski tam gitmemis yeni tam gelmemis. Gercekten anlam veremiyorum, bu kadar buyuk bir sirket bunu nasil yapamiyor? Ne gorsel olarak tutarlilik var ne buyuk bir degisim var. Baslati da ortadan acmak.. Soylenecek cok sey var aslında da..
  • Windows 10 bir işletim sisteminin geleceği son noktadır. Artık yapılması gereken daha az sistemi yoran, daha stabilize, virüslere karşı daha güçlü hale gelmesi için geliştirilmeler yapılması gerekiyor.

Başlatı soldan ortaya alınca yeni bir işletim sistemi yapılmış olmuyor.

Edit: Tasarım anlamında geleceği son nokta demek istedim. İnsanlar anlamadan laf sokmaya çalışıyor. Belki ben eksik anlattım. Windows XP'den bu yana Windows'da simgelerin HD olması, menülerin iyileştirilmesi dışında ne değişti? Mouse ile kullandığın bir işletim sisteminin geleceği son noktadır Windows 10. Orta vadede hiç bir şey değişmeyecek bunu görebiliyorum. Değişime karşı değilim sadece değişim yapacağız diye kasıp bir şeyin içine etmeye karşıyım. Tekrar ediyorum bundan sonra daha stabilize, daha az güç isteyen, virüslere karşı daha etkili bir işletim sistemi haline çevirmeleri için çalışmaları gerekiyor. Tabi ki bunu yaparsa yeni işletim sistemi satamadığı için ekmek getirmez orası ayrı.Windows 11 ilk görselleri karşınızda 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN -- 17 Haziran 2021; 9:58:52 >
  • MacOS?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şimdiden tutmayacak bir işletim sistemi.

5 yıl önceki cihazlara Windows 11'i kuramazsınız, çünkü TPM 2.0 ve Secure Boot gibi özellikler istiyor. Bakın 5 yıl diyorum. Böyle bir acımasızlık görmedim. UEFI olmayan hiçbir cihaza da Windows 11 kuramazsınız.

Üzerine hiçbir şey eklememişler. Sadece normal Windows 10 başlatından daha işlevsiz olan Windows 10X'in başlatını alıp üzerinde hafif oynamalar yapmışlar. Bunun da üzerine Windows 10'da bulunan çoğu özellikleri kaldırmışlar.

Araçlar geliyor dedikleri de Windows 10 21H1'de görev çubuğunda olan hava durumu çubuğuna tıkladığınız gereksiz bölmeden başka bir şey değil. Onun da üzerine oturumunuza bir eposta eklemezseniz çalışmaz. Yaptığı tek şey websitesine bağlanması ama onun için de epostayla oturum açmamızı istiyor. Böyle mantıksız bir hareket görmedim. Canlı kutucuklar bile bu uyduruk web saçmalığından daha çok işlevseldir.

Microsoft'tan daha iyi bir şeyler beklentisinde değildim ama beklemediğim halde hüsrana uğradım.

Tamamen gereksiz bir sürüm olmuş. Windows 11'in şuanda başardığı tek bir şey oldu benim için, o da bana sevmediğim Windows 10'u sevdirmek. Windows 10, sen ne güzel bir işletim sistemiymişsin. Umarım Microsoft akıllı davranır ve bu anlattığım tüm durumlara tekrar bir elden geçirir.

Dipnot: Windows 11'e Windows 10 başlatını Klasik Mod olarak adlandırılıp ayarlara seçenek olarak sunma ihtimalleri varmış. Umarım gerçekleşir. O zaman bu dediklerimin bazılarını geri alırım. Bir şeyi tek bir sürümde direkt olarak kaldırmak acımasızlıktır. Windows 8 bunun acı bir örneği.

Dip dipnot: bu arada "ama bize Microsoft Windows 10 son sürüm demişti" diyenlerin gözleri yaşlı

• Furkooo85 kullanıcısına yanıt
    TPM 2.0 developer beta olduğu için isteniyor. Nihai sürümde istemezler

• Windows 11 ilk görselleri karşınızda
    Beta öyledir her yerde çalışır 11

• Ben görsel olarak çok beğendim zaten oyun dışında da kullandığım yok ne gibi degisiklik getirecekler ki sanki uzaya çıkaracak da çıkarmamış gibi hayal kırıklığına uğramamak lazım nihayetinde işini yapsin yeter hemen indirip deneyecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirf lisans satmak için yapılmış cok aptalca bi yeni sürüm sürüldü piyasaya. Bu olsa olsa Windows 10.1 olur. Ayrica beraberinde getireceği ve yıllarca sürecek hatalar da cabası

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TITAN kullanıcısına yanıt

+1

Dün de bir arkadaş HarmonyOs konusunda benzer birşey yazmıştı. İşletim sisteminin asıl görevini değil de menülerini, animasyonlarını konuşmak komik artık. Kim bunlarla vakit geçiriyor ki? Ben bilgisayarımı iş-oyun vs için kullanırken bana sağladığı avantajlar ve dezavantajlar ney önemli olan bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kişisel bilgisayarında oyun oynamayan herkesi linuxe bekleriz :)

• Bende kurdum, bir kaç görüntü bırakayım. Kurarken çok heyecanlıydım ancak değmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAD4AAA61 -- 16 Haziran 2021; 11:30:9 >
  • Avm versiyonu cikicakmi onu merqk ettim raspverry pi ye yukleyebilicekmiyiz acaba

• dün technopat canlı yayında testini yaptı zaten. görünce windows 10 ile arasında bir fark göremedim. ufak tefek farklılıklar haricinde bildiğimiz windows 10 olmuş. hala iki ayrı denetim masası ve ayarları var. hala çok eski işletim sistemlerinden izler var. üstüne bir şey koyamamışlar ki sadece olanı daha da batırmışlar.

• Windows 10 + tema = 11 olmuş hali. Daha modernize olmuş hali. Lakin benim eleştirim bu sürümü yeni bir işletim sistemi değil de 21H2 güncellemesi şeklinde Windows 10'a getirsen Eyyyy Satya mantıklı olmaz mı? Bir de yazılım altyapısında genel bir değişiklik yapıp bize daha kararlı bir işletim sistemi çıkacaksan bunu bekleyip göreceğiz.

• macOS dan geçmek için bir neden göremedim.

hatalar çukuruna hoş geldiniz.

Beta sürümden dolayı öyle. Tam sürümde her bilgisayarda çalışacaktır. Daha durun bi bismillah daha duyurulmadi bile.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Bu şuna benzedi:

640 kB RAM herkese yeter, daha fazlasına ihtiyaç yok...

Her zaman daha fazlasına ihtiyaç vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Bu şuna benzedi:

640 kB RAM herkese yeter, daha fazlasına ihtiyaç yok...

Her zaman daha fazlasına ihtiyaç vardır.

Biliyorum ben lafın gelişi öyle dedim orta vade de tasarım anlamında windowsa eklenebilecek hiç bir şey yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.