Şimdi Ara

Windows 11, güncellenmiş hesap makinesi, ekran kaydetme ve posta uygulamalarını aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
2.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 11, güncellenmiş hesap makinesi, ekran kaydetme ve posta uygulamalarını aldı

Windows 11'de yer alan bu uygulamalardaki değişikliklerin minimum düzeyde olduğu ve Windows 11'in genel stilini takip etmek için küçük tasarım iyileştirmeleri içerdiği belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.GTA V ve FIFA gibi popüler oyunların 1 dakikada ne kadar para kazandıkları açıklandı

Posta ve Takvim uygulamalarının artık daha yuvarlak köşeleri var. Bilgisayarda hangi modun bulunduğuna bağlı olarak, uygulamaların renk şeması da değişiyor. Yani sistem koyu moddaysa bu uygulamalar da karanlık moda bağlı şekilde koyu bir hale geliyor.

Hesap Makinesi yeniden yazıldı

Win + Shift + S klavye kombinasyonu, Windows 11'de ekran görüntüsü almanın kısa yolu olacak. Bu tuşlara bastıktan sonra, Makas aracı çerçeveyi kırpmak için düzenleme menüsünü açacaktır.

Windows 11, güncellenmiş hesap makinesi, ekran kaydetme ve posta uygulamalarını aldı

Hesap Makinesi'nde artık sistem genelindeki temadan farklı olacak bir tema ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Microsoft, Hesap Makinesi uygulamasını C# dilinde yeniden yazdı. Böylece daha fazla geliştirici, GitHub'da aracın geliştirilmesine katkıda bulunabilecekler.

Microsoft, yeni nesil işletim sistemi Windows 11'i 24 Haziran'da tanıtmıştı. Bu yeni sürüm, yeni bir tasarım, oyuncular için iyileştirmeler ve güncellenmiş bir uygulama mağazası getirmişti.

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/8/12/22622012/microsoft-windows-11-snipping-tool-mail-calculator-calendar-app-updates

• Evet güncelleştirmeler iyi güzel de hala kulak arkasından dolanıyorlar. Print Screen tuşuna makas eklesen de kaydetse daha kolay değil mi? Lightshot benzeri yapsa herkes için kullanımı kolay olur.

Ve lütfen bildirim tarafına da el atın. Gelen bildirimde X'e basıp kapatıyorum, bildirim bölümünde hala var görünüyor.
  • Süreyya hanımı bunu beğendi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evet güncelleştirmeler iyi güzel de hala kulak arkasından dolanıyorlar. Print Screen tuşuna makas eklesen de kaydetse daha kolay değil mi? Lightshot benzeri yapsa herkes için kullanımı kolay olur.

Ve lütfen bildirim tarafına da el atın. Gelen bildirimde X'e basıp kapatıyorum, bildirim bölümünde hala var görünüyor.

• arion kullanıcısına yanıt

Aslında var, Alıntı ve Taslak uygulaması ayarlarından bunu aktif etmek mümkün, ben kullanıyorum ve bu sadece Windows 11 ile gelmedi, önceden de vardı. Bu kadar çok uzatmaya ve işlemi son kullanıcıya bırakmaya gerek yok bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Win + Shift + S klavye kombinasyonu, Windows 11'de ekran görüntüsü almanın kısa yolu olacak.

Bu tuş kombinasyonu ve uygulama Windows 10'da da kullanılabiliyor. Windows 11 için tasarımı değişmiş sadece.
    Ek olarak @Antocio arkadaşımın da dediği gibi bu tuş kombinasyonunun işlevini ayarlardan Print Screen tuşuna da atayabiliyorsunuz. Bence bu ayarın varsayılan olarak açık olması daha faydalı olurdu.

• arion kullanıcısına yanıt
    Win + Alt + S

Kombinasyonunu yıllardır kullanırım. PrintScreen'in yeri ayrı.

• Güncellenmiş hesap makinesi 😱😱😱

• quote:

Orijinalden alıntı: öylesineya2533

Bu mesaj silindi.

hangi linuxmus o dagitima gore degisir ayrica ikincisi sistemde yavaslama yoksa rame surekli bakip durma buna ihtiyacin yok ram problemini sen bakmadan anlarsin zaten ram dolarsa bilgisayarin asiri yavaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 14 Ağustos 2021; 23:29:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptop onboard sistem ise, alamayacak mı bu güncellemeyi şimdi??

• quote:

Bu mesaj silindi.

bilgisayar yavaşlıyor muydu peki? eğer yavaşlama yoksa kaç gb yediğinin önemi yok. o dolu gibi gözükür ama pratik olarak dolu değildir..

• Ubuntu buna güldü, oyun muhabettide bitiyor bakalım artık bende ne var diyicek microsoft, gerçi her türlü güvenlik açıkları var diyebilir.Windows 11, güncellenmiş hesap makinesi, ekran kaydetme ve posta uygulamalarını aldı 

https://forum.donanimhaber.com/windows-11-desteklemiyormu-veya-biktinizmi-guvenlik-aciklari-vs-ubuntu-linux-un-krali--149791930

• quote:

Bu mesaj silindi.

O zaman en iyisi Windows kullanmak. Ben de zaten masaüstünde Linux kullanmayı tercih etmiyorum. Sadece sunucu da ubuntu lts kullanıyorum. PHP için sublime text, c# için ms visual studio, mobil uygulama için android studio web surf için de chrome, hepsi Windows 10'da çalısıyor. üstelik bilgisayarda sadece 8 gb ram var.. islemci i3 9100f 1050ti 480 gb ssd ve böyle giris seviye bir bilgisayarın performansından gayet memnunum.. linux'e gerek yok.. salla gitsin linux'u. desktop isletim sistemi olarak bir seye yaramaz.. freebsd var o biraz daha iyi ama ona da cok gerek yok.. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 15 Ağustos 2021; 15:36:44 >
  • Suanlik beta sürümünü kullanıyorum bir sorun yaşatmadı ama tasviyem reel kararlı sürümü beklemeniz.

• tasarımda insan gibi bir şeyler çıkarmaya başladılar. sadece bir kapat tuşu için ekrandan bir parmak kadar yer işgal ediyorlar. şöyle kullanışlı ve işe yarar arayüzler getir. zaten senin stabil iş yapmandan vazgeçtik. çalışsın yeter diyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Win + Alt + S

Kombinasyonunu yıllardır kullanırım. PrintScreen'in yeri ayrı.

Win + Shift + S hocam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.