Şimdi Ara

Windows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU] (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.993
Cevap
198
Favori
269.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende de dandik bi PC var internetim gelirse isoyu indirip rufus la deneyeceğim bakalım nasılmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • armegon33 A kullanıcısına yanıt

Bu adamlar o zaman ciddi ciddi millete yeni işlemci falan aldırma derdine düşmüşler

• snakefatih kullanıcısına yanıt

Yeni işlemciyle bile düşüşe sebep oluyor değişen bişi yok

• Sonunda microsoft akıllandı... Sistemin tasarımını bir kararlılığa bağladı herhalde derken... Bir yerde açık tema, bir yerde koyu tema... Bir yerde vistadan kalan menüler, bir yerde windows 8'ten yadigar arayüzler... Milyar dolarlık bir şirket güya bu microsoft ben anlamıyorum bunlar ne ile uğraşıyorlar? 11'den ümitliydim ama hiçbir şeyin değişmediğini tekrardan görmüş olduk. Windows adam olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steamboatmice -- 13 Ekim 2021; 13:45:29 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mokıta kullanıcısına yanıt

Belki Intel 12. Nesil için özel çalışmışlardır ddr5 teknolojisi falan

• Desteklenmeyen işlemci 6. nesil bugün gelen güncellemeler geldi haberiniz olsun.

• tmp 2.0 atlatılatarak kurulan win 11 ler güncelleme aldı mı acaba ?

• farfara kullanıcısına yanıt

güncelleme aliyor sorun yok ben kullaniyorum ve bügün güncellemelerı yükledim

Evet, 10 yıllık bilgisayarımda TPM filan hak getire ama Windows 11 kurmuştum, güncellemeyi de aldım. 

upadate servisi tmp filan denetlemiyor aşan herkes alır, sadece windows kurulum setupu denetliyor onuda aşarsan sorun yok 2 nesilde bile alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Ekim 2021; 17:39:16 >
  • steamboatmice kullanıcısına yanıt

Kesinlikle profesyonel bir ekibin uğraştığını düşünmüyorum veya bilerek yapmıyorlar.

Stajyerlere verilmiş bir iş gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 13 Ekim 2021; 18:5:4 >
  • performanstan memnunmusunuz

• snakefatih kullanıcısına yanıt

Böyle bir şey mümkün değil, Microsoft zaten AMD ile daha yakın olan bir firma. Hadi diyelim ki gördüğünüz yavaşlıkların kaynağı bu ve Intel ile özel çalıştıkları için 12. nesilde bunlar çözülecek, tüm amd kullanıcılarını karşısına alır Microsoft, basında büyük olay olur. Yankı uyandırır. AMD zarar görmez. Microsoft tepki çeker, Intel ise kin toplar.

Ayrıca 12. nesil ile çözülecek bir durum olduğunda şu anda aktif olan milyarlarca cihaz kullanıcısı geçmez win 11'e. Böyle bir şey şimdiye kadar hiç olmadı. Olması durumunda da Microsoft, Windows'un başındaki isimden tut CEO'ya kadar değişikliğe gitmek zorunda kalır hissedar baskısından dolayı.

Microsoft, win 11'in desteklediği donanımları açıkladı. O donanımlardan birisi ya da bazılarıyla sıkıntı çıkması demek, Microsoft için sorun demek.

• 4 gun once win10’dan upgrade ettim. Pc istedikleri tpm cpu vs karsiliyor ama sistemde lag olustu gibi hissediyorum. Benzer sorunlar yasayan oldu mu? Temiz kurulumla ugrasacak vaktim yok suan.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • AktifProje kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Aynı şekilde Windows gezgini arka planda çok bellek tüketiyor ve evet sistemde bir lag sorunu var genel olarak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Daha olgunlaşması lazım sistemin. Sistemin genelinde bi gecikme var bu hissediliyor.

• neyse beyler siz denek olarak takılın yok orası olmamıs yok şöyle yok böyle lagdı carttı curttu biz 1 sene sonra falan kurarız sıkıntısız :D 

• armegon33 A kullanıcısına yanıt

Windows 11 kullanıyorsanız ve performans, özellikle oyun performansı sizin için çok önemliyse, VBS / HVCI’nin etkin olup olmadığını aşağıdaki yolla kontrol edebilir ve kapatabilirsiniz.

Windows 11’de VBS’yi Kontrol Etme

VBS’yi kapatmadan önce aşağıdaki yöntemle aktif olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

• 1. Sistem Bilgisi’ni açın. Bunun için Windows aramasına “sistem bilgisi” yazıp aratabilir ve ilk seçeneğe tıklayabilirsiniz.
    • Buradan “Sanallaştırma tabanlı güvenlik” seçeneğini bulun. Karşısında “çalışıyor” yazıyorsa bu özellik etkin demektir.

• Windows 11’de VBS / HVCI Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

• Windows aramasında “Çekirdek yalıtım” olarak arama yapın ve en üstteki sonuca tıklayın.
    • Hangi uygulamanın kullanılacağı sorulursa Windows Güvenliği ve Tamam’ı tıklayın.
    • Burada “Bellek Bütünlüğü” açıksa kapalı hale getirin.
    • Kapattıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
    • Sanallaştırma tabanlı güvenliğin “etkin değil” olarak listelenip listelenmediğini görmek için sistem bilgilerini tekrar kontrol edin. Eğer bu seçenek devre dışıysa sorun yok. Ancak halen çalışıyorsa VBS’yi devre dışı bırakmak için kayıt defterini kullanacağız.

Kayıt Defteri Yoluyla Devre Dışı Bırakma

• Windows + R tuşlarına basın ve metin kutusuna “regedit” yazıp Tamam’a tıklayın.
    • HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\DeviceGuard yolunu izleyin.
    • EnableVirtualizationBasedSecurity’yi açın ve 0 olarak ayarlayın.
    • Kayıt defterini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Artık Sitem Bilgisi uygulamasında VBS’nin devre dışı bırakıldığını göreceksiniz.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Yarım yamalak rezalet bir iş olmuş bu W11. Ben çok umutlarla bekliyordum... Konuya yazan arkdaşlar performans artışı, yeni teknolojilerin kullanılması gibi inanılmaz komik şeyler yazmışlar. Vista'dan yadigar menüler var hala neyin teknolojisi neyin performansı allah aşkına... Bu saatten sonra ARM işlemcilerle birlikte bilgisayar teknolojilerinde Apple sazı eline almıştır... Microsoft daha baba yadigarı şeylerle uğraşsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steamboatmice -- 13 Ekim 2021; 20:55:34 >
  • Hayır Windows dediğiniz şey Microsoft'un en değerli ürünü güya... Bu kadar ciddiyetsizlik nedir allah aşkına. Windows 8'den beri aynı arayüzü aynı şeyleri ufak ufak değiştirip temcit pilavı gibi sunuyorlar önümüze...

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.