Şimdi Ara

Windows 10'un Yanına Mac OS Kurmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Windows'un yanına alternatif, deneyebileceğim işletim sistemleri arıyorum. macOS High Sierra'yı, W10'u kaldırmadan kurabilir miyim? PC açılırken istediğim işletim sistemini seçmek istiyorum. PC'min temel parçaları: i5 4460, gtx 760, ripjawsx 4*2 ram.. Bunlar haricinde uyum sorunu çıkarabilecek parça varsa söyleyin o parçayı da söyleyeyim. Kurulur mu buna? Kurulursa nasıl?

• Eğer hala ilgileniyorsanız yardımcı olabilirim
  • Ben bikeresinde kurdum bootcamp ile ancak bilgisayarın performansını etkilediği için sildim. Gereksiz bence.
  • xmustiy X kullanıcısına yanıt
    Salt bootcamp ile kurarsan sistem dengesiz olabilir. Elle / manuel olarak kurmak daha zor ancak en iyisi. Benim Mac mini (early 2009) de M.Lion yanına Vista'yı elle kurdum yani SSD'yi Disk Utility ile manuel olarak partisyonladım, carbon copy cloner ile bir partisyona M.Lion imajını attım diğer partisyona da PCye kurar gibi Vista yı kurdum sonra M.Lion içinden refit denilen programla başlangıçta os seçim menüsünü kurdum, sonuç: 100% performanslı bir dual boot Mac mini :|

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallah o kadar detayla uğraşana kadar alternatif bir çözüme giderdim heralde ben :) Tabi biraz uğraş gerektiriyor dediğiniz sistemi sizinki gibi kurmak.
  • xmustiy X kullanıcısına yanıt
    Benim Mac mini'lerden birinde tek harddiskte 3 farklı OS var: Leopard, Ubuntu, FreeBSD; onu otomatik yapan hiçbir program olmadığı gibi manuel olarak yaparken dahi birkaç hack uygulamak gerekiyor. Bu işlemleri bir çeşit hobi gibi severek uğraşarak ta yapmak gerekli, cunku sonuçta hedeflenen standart dışı fakat son derece pratik bir bilgisayar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.