Şimdi Ara

Windows 10 Sorular ve Cevaplar [Ana Konu] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
10
Favori
10.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlardan sıfırlama yaparsanız windows 10 olarak devam eder. Ama bilgisarin recovery diskinden geri dönüş yaparsan aldığında nasılsa öyle devam eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuzlu Çubuk T kullanıcısına yanıt
    Orijinal lisasin varsa 7 veya 8.1 için yükseltme yapman şart. Yükseltme yapamazsın lisansını windows 10da kullanamazsınız. Bir kere yükseltme yaptıktan sonra temiz kurulum yapabilirsin.

• win 7 den yükseltme yaptım. lisans anahtarı değişti. zaten laptop altındaki lisans anahtarını kabul etmediği için yükseltme yaptıktan sonra değişen key ile sıfır kurulum yaptım keyi kabul etti ama kurulumdan sonra win 10 etkinleşmedi. bunun sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cenkay KESER kullanıcısına yanıt
    o zaman amd den uygun surucu cikarmasini beklemekten baska caremiz yok anlasilan :)

• Korsan Windows 7'den yükseltme ile Windows 10'a geçtim. Herhangi bir lisans anahtarı vs. sormadı. Lisans anahtarını kontrol ettiğimde ise "Windows Etkinleştirildi" yazıyor. Bunun için sevinmeli miyim üzülmeli miyim? Benim bildiğim kadarıyla korsan W7'den W10'a geçenlerde "ürünü etkinleştirin" gibi uyarılar çıkacağıydı. Korktuğum şey atıyorum 1 sene sonra birden karşıma ürününüz korsan ürün anahtarı girin deyip windowsu kilitlerse yapabileceğim bir şey kalmaz format atmak zorunda kalırım ayarlarımı da kaybederim. Ama eğer Windows etkinleştirilmediyse ya da orijinal göstermek için bazı programlara ya da keye ihtiyacım varsa bunu şuan Windows 10'a erişimim varken yapabilirim. Ne dersiniz?
  • AMD artık o kart için sürücü çıkartmayacak, windows update üstünden gelen sürücü varsa güncelleyin, yoksa bu sekil de kullanın veya geri dönüş yapın.
  • LuN4TiC kullanıcısına yanıt
    Direk olarak bilgisayarı kitlemesi gibi bir durum söz konusu olmaz. En fazla bir kaç ay sonra ekran karartmaları başlar, uygun araçları kullanarak aktivasyon yaparsınız.
  • Tüm güncellemeleri tamamlayın, ardından sistemi yeniden başlatın genelde bu şekilde etkinleşiyor. Am ahala etkinleşmiyor yönetici izni ile bir cmd açın ve şu komutu girin;
    sfc /scannow sorununuz çözülecektir.
  • Dreamsparktan alanlar guncelleme alamayacak denmiş bu ne kadar dogru ben alacak diye biliyorum ki bende kullaniyorum ama daha bisey gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Briskhan

quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

Evet mümkün ama sadece bu sorun için geçmenizi önermem. Sadece youtube videolarında problem varsa ekran kartı sürücüleri güncelleyin. Bilgisayarınız eskiyse Windows 10 için ekran kartı desteği olmayabilir.

Ana problem sesin cikmamasi. Hic ugrasmadim youtube videolarini acmak icin, biraz kurcalayip cozerim herhalde de su ses mevzusu ciddi can sikintisi...

Bende de ses sorunu oldu ekran kartı sürücüsünü kurdum bu şekilde çözdüm hocam

• dün windows 10a yükselttim ve hiçbir problem yoktu ama bu sabah bilgisayarı açtığımda eset-skyp-steam gibi programların çözünürlüğünün düşmüş olduğunu gördüm anlayamadığım şey ise bilgisayarımın çözünürlüğü normal google chrome a falan girdiğimde de çözünürlük normal.Lütfen yardım edin yoksa geri yükleyeceğim
  • quote:

Direk olarak bilgisayarı kitlemesi gibi bir durum söz konusu olmaz. En fazla bir kaç ay sonra ekran karartmaları başlar, uygun araçları kullanarak aktivasyon yaparsınız.

Cevap için teşekkürler.
  • Arkadaşlar dün windows 10'u kurdum. Klavyede ı, o, k gibi harfler yazmadı. sistemi sıfırla dedim ve uygulamaların hepsi gitti ne yazık ki. Ancak klavyede aynı harfleri yazmama sorunu devam etti. Başka bir klavye taktım laptoba onunla oluyo. ya da fn'e basılı tutunca yazıyo. nasıl çözebiliriz bu sorunu???
    Teşekkürler

''S: Diğer windows sürümlerinden retail lisansım var, bu lisans ne olacak?
    C: Windows 10'a geçişle birlikte tüm lisanslar OEM olarak güncellenecek. ''

bu kısımdan kesin eminmisiniz.retail windows 7sp1den yükseltme yaptım ''slmgr.vbs /dlv'' komutu ile baktığımda
    lisans etkinleştirme kanalı retail
    yükleme kimliği retail
    kalan yeniden etkinleştirme sayısı 1001
    kalan ilk duruma döndürme sayısı 1001 yazıyor
    benim buradan anladığım lisans halen retail sürüm görünüyor ki retail lisanslı windows 8.1 bilgisayarımı kontrol ettiğimdede lisans kimliği haricindeki kısımlardaki bilgiler aynı.
    oemden yükseltme yapan arkadaşlarda aynı komutla kontrol edebilirlermi oemmi yazıyor retailmi
  • whamx kullanıcısına yanıt
    Windows answers forumlarındaki yetkii abiler tüm lisanslar öne cevirilecek diyorlardi, görünen o ki olarda yanlış bilgilendirilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenkay KESER -- 1 Ağustos 2015; 22:18:54 >
  • bende sorunsuz geçtim Windows 10'a ama masaüstünde sadece geri dönüşüm ikonu var ,
    diğer istediğim ikonları nerden çıkartacağım bir türlü bulamadım ?
    görüntü ayarları yada kişileştirmede çıkmadı !!!

• wildermess W kullanıcısına yanıt
    Kişiselleştir --> Temalar --> Masüstü simge ayarları
  • quote:

Kişiselleştir --> Temalar --> Masüstü simge ayarları

teşekkür ederim
  • Herhangi bir oyun acmak istedigimde mavi ekranda "internal power error" hatasi aliyorum varmidir bir cozumu

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.