Şimdi Ara

Windows 10 Ses Takılması / Duraksaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler yaklaşık 2-3 hafta önce bir sistem topladım. Youtube, spotify, film veya dizi izleme, oyun oynama gibi durumlarda anlatacağım sorunla hiç karşılaşmadım. Bu olay sadece windows media player'da müzik dinlerken başıma geliyor. Müziğin belli kısımlardan ses tekrarı oluyor veya dızzttt tarzı bi ses çıkıyor. Durumumu anlatan videoyu ekleyeceğim konuya. Çözüm için yaptıklarımı yazıyorum ona göre öneri verin lütfen.
    Sistem yeni toplandı ve windows 10 yeni kuruldu.
    DDU ile ekran kartı driver'ı temiz kurulum yapıldı.
    Realtek Audio silindi tekrar kuruldu.
    Driverboost tarzı program ile driverlar güncellendi.
    Windows10 en son sürümde kullanılıyor.
    Anakart çipset güncellemesi yapıldı.
    Windows Media Player silinip baştan yüklendi.
    Anakartın bios sürümü güncel.
    Farklı hoparlörler veya kulaklıklar denendi.
    Anakart üzerindeki bütün usbler denendi.
    Ses Sürücüsü gerek realtek gerekse anakartın kendi sitesinden ayrı ayrı indirilip denendi.
    Klite pack kuruldu denendi.
    Windows Media Player yerine farkı oynatıcı denendi.
    Bileşenler :
    Msi b450m pro m2 max
    Ryzen 5 3600
    Rx 5700 XT
    2x8 gb 3000 mhz ram.
    512 gb ssd

Video da görüleceği üzere şarkının bir kısmında ses tekrara düşüyor örnek olsun diye bunu çekip attım. Hem böyle tekrar ediyor hem bazen dıızzzt tarzı bir ses geliyor sanki donuyor gibi ama bilgisayar olağan çalışmasında devam ediyor. Yardımcı olmaya çalışacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

3 Adet video yükledim. Şarkının belli noktalarında ses tekrarını duyabilirsiniz. Bazen de şarkıda atlama yapıyor onu da anlık kesilme ile duyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relinquished06 -- 29 Haziran 2020; 18:53:38 >

• Up bende de var bu sorun
  • Son 2-3 gündür de windows ilk açıldığında videolar donmaya sesler böyle gözle görülür seviye de takılmaya devam ediyor tekrar res atmam gerekiyor. up up yardım lütfen

Edit: Son günlerde windows'u ilk açtığımda kesinlikle ama kesinlikle kapanmıyor ve res atılmıyor. Kasadaki reset tuşuna basmazsam kapatılıyor veya yeniden başlatılıyor ekranında kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relinquished06 -- 29 Haziran 2020; 12:43:17 >
  • ses sürücünü anakartın sitesinden indirip yükle. malwarebytes ile tarama yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extagon

ses sürücünü anakartın sitesinden indirip yükle. malwarebytes ile tarama yap.
    Ana konuya eklemeyi unutmuşum, ses sürücüsünü gerek realtek sitesinden gerekse anakartın kendi sitesinden ayrı ayrı indirip kurdum yine de olmadı. Şu an dinlerken bile şarkı yer yer o abuk dızzzttt sesi geliyor böyle şarkı takılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Relinquished06

Ana konuya eklemeyi unutmuşum, ses sürücüsünü gerek realtek sitesinden gerekse anakartın kendi sitesinden ayrı ayrı indirip kurdum yine de olmadı. Şu an dinlerken bile şarkı yer yer o abuk dızzzttt sesi geliyor böyle şarkı takılıyor.

Alıntıları Göster
    sorunun yazılım kaynaklı. virüste olabilir.önce malwarebytes ile tara,düzelmezse tekrar format atıp tüm sürücüleri windows uptadenin otomatik yüklemesine izin ver. sen elinle bir şey kurma.
  • quote:

sorunun yazılım kaynaklı. virüste olabilir.önce malwarebytes ile tara,düzelmezse tekrar format atıp tüm sürücüleri windows uptadenin otomatik yüklemesine izin ver. sen elinle bir şey kurma.

Alıntıları Göster
    Malwerbytes deneyeceğim. Düzelmezse mevcut oyunlarımı oynadıktan sonra tekrar format denicem. Zaten windowsu 12 Haziranda yeni kurdum yani 2 hafta anca oldu kendim elimle bir şey kurmadım. Windows'un bütün updateleri yapmasına müsade etmiştim.

Edit: Mb sonuçları fotoğrafını atıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relinquished06 -- 29 Haziran 2020; 16:33:52 >

• format atin winfows guncellemelerini acin ve otomatik indirsin her seyi.
  • quote:

format atin winfows guncellemelerini acin ve otomatik indirsin her seyi.
    Başka çözüm bulunmazsa yapacağım şey bu olacak teşekkür ederim. Formata yanaşmama sebebim zaten 2 hafta önce sıfırdan temiz kurulum yapıp her şeyi otomatik indirmişti. Tekrar teşekkür ederim öneriniz için.
  • Klite maga codec paketini kurup dene.Player olarak o kurulumda gelen mpc-hc'yi kullanarak dene.Bir mp3 player olarakta aimp dene.
  • muski kullanıcısına yanıt
    Ana kisma yazmamisim. K lite mega pack kurulup denendi. Yaninda gelen oynatici video oynatici degil mi? Sorun media playerda olamaz cünkü groovie müzik uygulamasını da denedim.
  • Sorun devam ediyor şöyle edit yapayım ses takılması youtube'da video izlerken de ara ara denk geliyor böyle video takılmıyor ama ses bi dızzzt şeklinde takılıyor bozuk cd gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.