Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (2029. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.560
Cevap
622
Favori
1.760.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20272028202920302031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam vallahi bilmiyorum onu benim de şansım yok hiç ikinci el ekran kartı aldım 2 ay olmadan bozuldu yeni oyunları deniyordum bende 1607'de kurduğum oyunlar da sorun yaratmamıştı. Şu olabilir microsoft tabanlı oyunlar da mutlaka en güncel Windows 10'u isteyebilir. Mesela forza horizon falan. Onun haricinde pek sanmıyorum. Bazı oyunlarda da 1809 ve üstü yada 1909 ve üstü işletim sistemi istiyordu. Zaten bu tarz oyunların sayısı çok çok az.

• Media Tool üzerinden 4.06GB iso çekti, netten indirmeye kalkınca 5.138GB görüyorum.Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

21H2 Yükseltici Asistanı ve Media Tool için aşağıdan devam.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Güncellemeler kısmında geldi diyor ama bana daha gelen bir şey yok.

https://news.thewindowsclub.com/windows-10-21h2-november-2021-update-is-now-available-106469/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 21 Kasım 2021; 1:32:32 >

• Hazır temiz kurulum yapmışken windows versiyonları arasında bf2042 de akıcılık testi yaptım
    Win10 2004-21H1-21H2
    Win 11
    Üstüne birde hyperthreading testini ekleyince 5 kez donanım değişikliğinden oyun 24 saat kilitlensede en iyi performansı 21H1 verdi benim sistemde paylaşayım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fps oyunlarına ne tarz bir gecikme yaşatıyor.LTSC 2021 i kurmayı düşünüyordum..

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

bana geldi yükledim 2 gün önce

• Mr. Wayne kullanıcısına yanıt

Hocam latency yüksek bu değerler ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Oyun oynayacak sistemler değiller bu LTSC'ler. Dün bende gördüm 2021'i indirecektim de vazgeçtim 21H2 çıkmış onu kuracağım.

• Windows 10 KB5007253 güncellemesiyle birlikte yazıcı bağlantı sorunu da dahil olmak üzere çok sayıda sorun giderildi.

Microsoft, şu anda Windows 10 yapılarının test edildiği Release Preview (Sürüm Ön izleme) Kanalında Windows Insider’lar için başka bir güncelleştirme yayınladı. Windows 10 KB5007253, 21H2 sistemleri Build 19044.1381 ve 21H1 sistemleri Build 19043.1381 yapısına yükseltiyor.

Yeni güncellemeyle Windows Hello for Business kullanan ve Azure Active Directory’ye (AD) katılan cihazları etkileyebilecek bir sorun düzeltildi. Bu cihazlar, dosya paylaşımları veya web siteleri gibi şirket içi kaynaklara eriştiklerinde sorunlarla karşılaşabiliyordu.

Bu sürüm ayrıca 19044.1379 Derlemesi aracılığıyla haftanın başlarında sunulan ve aşağıda listelenen düzeltmeleri de içeriyor. Özellikle bir uzak yazıcıya bağlanırken 0x000006e4, 0x0000007c veya 0x00000709 hatalarına sebep olan bir sorunun çözüldüğünü belirtelim.

Ek olarak, hangi Windows sürümünü çalıştırdığınızı bilmiyorsanız Görev Çubuğundaki Windows arama kutusuna “winver” yazarak sürümünüzü öğrenebilirsiniz.

Çözülen Windows 10 Sorunları

• Internet Explorer’ın çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun çözüldü.
    • Bir yazı tipini kaldırdıktan sonra Ayarlar sayfasının beklenmedik şekilde kapanmasına neden olan bir sorun giderildi.
    • Farklı düzenleme istemcileri arasında geçiş yaptığınızda ortaya çıkan ctfmon.exe’deki bellek sızıntısı giderildi.
    • Windows yazdırma sunucusunda paylaşılan bir uzak yazıcıya bağlanırken 0x000006e4, 0x0000007c veya 0x00000709 hata kodlarına neden olan önemli bir sorun giderildi.
    • Bir hizmet hatası nedeniyle Windows Game Bar’da ekran yakalama ve kayıt işlevlerini kapatan bir sorun çözüldü.
    • SearchFilterHost.exe işleminin açılmasını etkileyen bir sorun giderildi.
    • searchindexer.exe’nin çalışmayı durdurması ve yinelenen profil isimleri oluşturmasına neden olan bir hata çözüldü.
    • Windows Defender Uygulama Denetimi’nin iki dosya sürüm numarasını hatalı şekilde karşılaştırmasına neden olan bir sorun çözüldü.
    • Microsoft Edge: Internet Explorer modunda açılır pencereler oluşturmak için onunload olayları etkinleştirildi.
    • Microsoft Edge: Internet Explorer modunda tahmine dayalı ön işlemeyi etkileyen bir sorun giderildi.
    • Hızlı Yardım’da Azure Active Directory (Azure AD) ve Active Directory Federation Services (ADFS) kullanıcıları için kimlik bilgileri etkinleştirildi.
    • Hızlı Yardım kullanıcılarının bir uzaktan yardım oturum başlattıktan sonra bazen tam ekran görünümünü kullanmasını engelleyen bir sorun çözüldü.
    • Sık kullandığınız uygulamaların Başlat menüsünde görünmesini engelleyen ve bir Grup İlkesi kullanarak Başlat menüsünde görünecek şekilde yapılandırmanızı engelleyen bir sorun giderildi.
    • Cihazınızın başlatılmasını engelleyen ve API çağrılarının lisanslanması nedeniyle yanıt vermemesine neden olan bir sorun giderildi.
    • Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) için başlangıç ​​dizini olarak bir Windows veya Linux yolu belirtmek için wsl.exe dosyasına –cd argümanı eklendi.
    • Belirli işlemcilere sahip cihazlara başlangıçta veya arka planda makine Grup İlkesi nesnelerini otomatik olarak uygulayamayan bir sorun çözüldü.
    • Bir arabirimde 576 bayttan küçük olan İnternet Protokolü sürüm 4 (IPv4) maksimum aktarım birimi (MTU) yapılandırma seçeneği eklendi.
    • System Center – Operations Manager için olay açıklaması sağlayamayan bir sorun düzeltildi.
    • PDF’ye dışa aktardığınızda Microsoft Excel’in 32 bit sürümünün belirli işlemcilere sahip cihazlarda çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bir sorun çözüldü.
    • Bazı geliştirici senaryolarında GetCommandLineA() dönüş değerinin küçük harf olmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
    • Uzak sunucudaki bir dosyanın şifresinin çözülmesinin başarısız olmasına neden olabilecek bir sorun ele alındı. Bu sorun, uzak sunucuda Şifreli Dosya Sistemi (EFS) kullanıldığında oluşuyor ve hata mesajı “ERROR_DECRYPTION_FAILED” olarak görüntüleniyor.
    • Fiji Cumhuriyeti 2021 yaz saati uygulamasının iptali için destek eklendi.
    • Bir hatadan sonra kayıt durumu sayfasının (ESP) hata mesajını veya düzeltme seçeneklerini görüntülemesini engelleyen bir sorun giderildi.
    • Yerleşik Kullanıcı Deneyimi Sanallaştırma (UE-V) şablonunu kullandığınızda masaüstü ayarlarının senkronizasyonunun başarısız olmasına neden olan bir sorun giderildi.
    • Failover Clustering’in Domain Name Server (DNS) kayıtlarını güncellemesini engelleyen bir sorunu düzelttik.
    • Cihazın başlatılmasını engelleyen ve API çağrılarının lisanslanması nedeniyle yanıt vermemesine neden olan bir sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Kasım 2021; 16:42:38 >

• Windows 10 Kasım 2021/21H2 Güncellemesi Windows Update üzerinden gelmeyince bende güncelleme asistanı aracılığıyla yükledim. Normalde temiz kurulum yaparım ama sistemde çok sayıda yüklü uygulama ve oyun olduğu için tekrardan ince ayar vs yapmakla uğraşmamak adına bu şekilde geçtim. Güncelleme asistanı gerekli dosyaları indirip ardından klasik format aşamaları tamamlandı ve bir kaç gündür kullanıyorum herhangi bir sorun oluşmadı. Güncelleme öncesi işletim sisteminin yüklü olduğu diskte 50 GB kadar boş alan vardı güncelleme sonrasında ise 10 GB a kadar yer kaldı. Sonrasında artık dosyaları ve önceki Windows dosyalarını temizledim. Bu nedenle güncelleme öncesinde diskte yeterli alan oluşturmakta yarar var. Yükseltme sonrası tüm ayarlarım olduğu gibi duruyordu sadece devre dışı bıraktığım bir kaç hizmet ve ek uygulama gelmişti onları düzenleyip kullanıyorum. Eğer 21H2 yani Kasım 2021 güncellemesi gelmediyse yükseltme asistanı programı yardımıyla güncelleme yapabilirsiniz. Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Aynı şekilde geçtim, yükleme bittikten sonra Windows.old'u silmeyi unutmayın :)

Ayarlar > Sistem > Depolama > Geçici Dosyalar kısmından kolayca yapabilirsiniz.

• Ufak tefek sistem içi güncellemeleri yazmayacağım, sadece ana değişiklikleri en sade şekilde atacağım birde bazı şeyler artık ingilizce kalacak, anlamsız veya saçma türkçe karşılıkları için çevirmeye gerek duymuyorum artık bazı şeyler kalıplaştı, bu konulara meraklı olanlar şu kadarcık ingilizce kelimeyi öğrenmeli.

KB5007253 Önizlemesi Windows Update'e düşmüş.

Windows 10 KB5007253 (Build 19044.1382) Full Changelog

-Fixes an issue where some fonts fail to display properly.

-Fixes an issue that causes Internet Explorer to stop working.

-Fixes an issue where the Windows Settings page unexpectedly crashes.

-Fixed an issue where Windows Game Bar’s screen capture stops working.

-Fixed an issue that prevents apps from appearing on the Start menu.

-An issue that affects the SearchFilterHost.exe process has been fixed.

-Microsoft has also patched critical Windows printing errors like 0x00000709 when connecting to a remote printer.

-Windows 10 19044.1382 addresses an issue that causes the Windows Settings page to unexpectedly. This happens on devices when users try to uninstall fonts from the Settings page.

-Another bug affecting the UI for renaming files when using folder view in File Explorer has been resolved in Windows 10 update.

Offline isteyenler için.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]www.catalog.update.microsoft.com
    Microsoft Update Catalog
    https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB5007253

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
    Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]windows latest
    Windows 10 KB5007253 (21H2, 21H1) released with these fixes
    https://www.windowslatest.com/2021/11/23/windows-10-kb5007253-21h2-21h1-released-with-these-fixes/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Kasım 2021; 15:16:12 >

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Kusura bakma da yukarda paylaştığım çeviri de kötü değil yaniWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] bana zor gelmiyor Türkçe koymak açıkçasıWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Paylaşım için çok teşekkürler.

• Yok ben öyle bir şey demedim tamamen içimden gelenleri yazdım genel olarak çevirileri başarılı bulmuyorum bir çok teknik kelime var bunların türkçe karşılığı saçma veya yetersiz. herkes nasıl istiyorsa öyle yapsın, sana da katkıların için teşekkürler şimdilerde yok böyle paylaşımcı arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Kasım 2021; 2:0:6 >
  • @Resurrectionn Rica ederimWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

@MühendisMurat Yok üstüme alınmadım zaten de koyduğum çeviri iyiydi onu belirttimWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

• Selamlar

Oyun için hangi sürümü kurmamı önerirsiniz arkadaşlar?

21h1, 21h2 mi yoksa w11 mi?

Bunların haricinde çok eski olmamak kaydı ile başka ne önerebilirsiniz?

• Merhaba,

Windows Update güncellemelerini yaptım. Güncelleme sonrasında ekran anlık olarak 1 saniyeliğine açılıp kapanmaya başladı. Bu sorunu belli saat aralıklarında bazen de 10 dakika da bir yapıyor. Bazen de uzun süre hiç yapmıyor. Kapandığı esnada ise “caps lock” ve “fn” tuşlarının ışığı yanıyor. Ekran geldiğinde, arka planda yürüttüğüm işe tekrar devam ediyorum.

Müşteri hizmetlerini arayıp durumu ilettiğim de cihazı sıfırlamamı belirttiler. Cihazı sıfırladım, PC Manager aracılığı ile bütün driverleri güncelledim ve BIOS sürümü 1.14 idi sıfırladıktan sonra 1.16 oldu.
    Sorun 4 gün boyunca yaşanmadı ama ardından yine tekrar etmeye başladı. Sorunum ne olabilir? Bilgisayar konusunda detaylı bir bilgim olmadığı için yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

• Windows Defender Control 1.7

neden kaldırıldı hocam? güvenlik sorunu nedeniyle falan mı?

-------

Windows 10'da hassas arama yok mu? yani klasördeyken sağ üstteki kutuya yazmaya başlar başlamaz arardı eskiden. yazılan silinince de kapatırdı. şu an enter kullanmadan aramayı yapmıyor ayrıca aramayı kapatmayı da bulamadım sürekli geri tuşuna basmak zorunda olmak rahatsız etti. bunun bir çözümü var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sroad -- 30 Kasım 2021; 12:46:59 >
  • sroad kullanıcısına yanıt

Drive, bazı dosyaları şüpheli olarak görüp kendisi engelliyor şimdi Mediafire'a yükledim V2'yi.

Arama kutusu bende dediğin gibi çalışıyor, bazı tweakler ile kapatmış veya bozmuş olabilir misin?

• windows 10 da web browser olarak EDGE kullanıyorum. Son 10 gündür açtığım her sekmede fanlar durmadan çalışmaya başladı. Bu sorunu yaşayan ve çözen var mı?

• Arkadaslar ben windowsu genelde kapatmak yerine hibernate'e alirim ama son 2-3 haftadir falan hibernate calismiyor, PC'yi actigimda sifirdan aciliyor. Bunun sebebi ne olabilir, boyle bir durum yasayan var mi acaba baska?

• 
Sayfa: önceki 20272028202920302031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.