Şimdi Ara

Windows 10 Redstone 3'ün ayak sesleri geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 10 Redstone 3'ün ayak sesleri geldi

Microsoft'un her yıl iki büyük Windows güncellemesi stratejisine göre Windows 10 Redstone 3'ün Eylül ayında tamamlanması bekleniyor. Ve şimdi RTM yapısının sürüm 1709 olarak derleneceğini öğrenmemizle birlikte bunun ilk ipuçlarını almış durumdayız.

Microsoft, örneğin sürüm 1607 olarak yayınlanan Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi gibi son Windows 10 yapılarına derleme yılını ve ayını temsil eden sürüm numaraları veriyor. İlk iki basamak yılı, diğer ikisi ise ayı temsil ediyor. Yani buna bakarak Yıldönümü Güncellemesi'nin Temmuz 2016'da derlendiğini anlayabiliyoruz.

Yayınlanmamış Windows sürümleri hakkında doğru bilgiler veren WZor tarafından açığa çıkarılan resmi Microsoft belgeleri, yukarıda belirttiğimiz isimlendirme stratejisine göre Eylül 2017'de çıkması beklenen Redstone 3'ün RTM derlemesi olması muhtemel "Windows 10 sürüm 1709" hakkında bazı referanslar içeriyor.

Fall Creators Update güncellemesi

Windows 10 Redstone 3'ün resmi olarak Fall Creators Update olarak adlandırılacağını belirtelim. Güncelleme zaten şu anda Windows Insider programına katılan kullanıcıların yardımıyla geliştirilmeye başlanmış durumda.

Microsoft henüz Fall Creators Update'in yayınlanma takvimini onaylamadı ancak son yapı Eylül ayında derlenirse, üretim halkasındaki kullanıcılar güncellemeyi Ekim ayının başlarında alabilecekler.

Ayrıca Bkz.Galaxy S8'in parmak izi tarayıcısıyla Windows 10 PC'nizin kilidini açabilirsiniz
    Fall Creators Update güncellemesinin geçtiğimiz ayki Build geliştirici konferansında Microsoft tarafından açıklanan özellikler de dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme getirmesi bekleniyor. En önemlilerinden biri de Fluent Design (Akıcı tasarım) olarak adlandırılan ve hem mobil hem de masaüstü sistemlerdeki Windows 10 uygulamalarına yeni animasyonlar ve görsel efektler ekleyecek güncel tasarım dili olacak.

Fluent Design şu anda önizleme yapılarının bir parçası olarak daha ilk aşamalarında ancak Redstone 3 geliştirme sürecinin sonlarına doğru ilerlediğimizden önümüzdeki aylarda daha da çarpıcı değişikliklerle karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

• Şu arayüzü valla değiştirsinler artık. Win 8.1 den sonra her şey piksel piksel geliyor gözüme. İç karartan renkler iğrenç duruyor.

• W10 asla Vista ve W7 kadar güzel olamayacak.

Mobile güncelleme yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 4 Temmuz 2017; 1:7:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Hocam herkesin dilinde Windows 7, neden güzel anlamadım gitti, bir tek ben mi bu güzelliği göremiyorum acaba? bana gore hızlılık açısından 8.1 10 7, görsellik açısından 10 7=8.1 size zahmet az bir şey açıklasanız :)

• Windows 10 upgrade yapa yapa 60 GB SSD de yer bırakmadı :/

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

Hocam herkesin dilinde Windows 7, neden güzel anlamadım gitti, bir tek ben mi bu güzelliği göremiyorum acaba? bana gore hızlılık açısından 8.1 10 7, görsellik açısından 10 7=8.1 size zahmet az bir şey açıklasanız :)

Ben şahsen Aero'yu seviyorum bu yüzden Vista benim için W7den bile iyi. Vista'nın görev çubuğunun siyah/aero tonu ve pencere kenarlarının pencere modunda şeffaf tam ekranda siyah olması çok hoştu. Üstelik yeşil ağırlıklı tonlar da yakışıyordu W7 ile mavi yaptılar her yeri.
    W8 ve 8.1 bir bakıma yine güzeldi ama W10 olmamış bence.
    Hız açısından kesinlikle W8, 8.1 ve 10 çok hızlı, 7 ve Vista ile kıyaslanamaz.
    Bir de alakası var mı bilmiyorum ama eski şarkıların daha güzel gelmesi gibi Vista'da bana aynı şeyi hissettiriyor 2006-2007 yıllarına geri götürüyor beni.
    Hem görsellik hem hız istediğim için OS X kullanıyorum benim için en iyi tercih bu. Aynı donanım üstünde yamalı kextler ile Wİndows'tan daha hızlı çalışıyor daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 4 Temmuz 2017; 2:25:57 >

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Cortana'ya Türkçe desteği gelse ya keşke.

• Fall Creators Update, Anniversary Update...

Böyle salak isimleri nereden buluyorlar acaba?

Android'e bakıp feyz alsınlar.

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    sürücü,programlar ve her sisteme uyumluluğu nedeni ile tercih ediliyor.kapitalizmin doğası gereği kendi yarattığı efsaneyi öldürmesi gerek.sanırım w10 ve w8.1 açılış hızı genel sistem yüklenmesini öğrenip ona göre bi hazır ram hazırlamasıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

En hizlisi gercekten w8.1 hizli acilis olsun programlarin hizli acilmasi olsun hep onde.
    8ve 10na gore w7 hepsinden yavas.

Yalniz w10daki ozellikler w8.1de yok. Tumlesik ozellikler ve bildirim paneli suruculerin hemen yuklenmesi w8.1de yok

• 8.1 degil, 8'e geri dondum, ilk isim guncellemelerin hepsini kapatmak oldu, hepsini.
    8 bugune kadar ki en seri isletim sistemi, hem gorsellik, hem hiz. 8.1 daha agir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir tek ben beğeniyorum sanırım Windows 10 işletim sistemini. :)

• Çok modern ve temiz tasarım. Neydi önceki her yerden birşeyler fırlıyor, zıplıyor.. ekrana bakınca sıkılıyordu insan.. ama Windows 10 o kadar güzel görünüyor ki..

• İğrenç ötesi kullanıcı düşmanı denetim masası ve rezalet bir başlat menüsü olan bir işletim sistemi. Sadelikmiş, sevsinler senin sadeliğini. Neresini beğeniyorsun anlamıyorum. 25 yıldır windows kullanıyorum dişe dokunur gelen tek yenilik sağdan açılan bildirim paneli o da çoğunlukla faso fiso.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.