Şimdi Ara

Windows 10 Pro 32/64 Bit Türkçe Orjinal Lisans satın almak istiyorum ama bazı tereddütlerim var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Windows 10 Pro 32/64 Bit Türkçe Orjinal Lisans satın almak istiyorum, fiyat bana çok uygun geldi, ama bazı tereddütlerim var.
    Bu tip bir alışveriş nasıl oluyor, sanırım lisans anahtarını posta adresime gönderiyorlar,ayrıca onların göstereceği adresten indireceğim,(bunun sebebini de anlamadım) ama bu lisans anahtarının belirli bir süresi mi var, yoksa her format ta kimseyi aramadan süresiz kullanabiliyor muyum ?
    Fiyat 39.90 TL, nasıl bu kadar ucuz olabiliyor. Mutlaka bilmediğim şeyler var,
    Şu anda kullanmakta olduğumuz windows 10 Pro dan farkı ne ?
    Tüm bu konularda beni aydınlatıp bu tereddütlerden kurtarırsanız çok sevinirim.
    Diğer taraftan, tereddüt ettiğim diğer şey de, Satıcısı dnzspor adında bir firma ve ben hiç tanımıyorum, geçtiğimiz bayramda bir yakınımın kredi kartının kopyalandığını öğrendik. Tanıdığım satıcılar olsa hiç tereddüt etmezdim, ama bunu tanımıyorum, tanıyan var mı, yani güvenilirmi ? Linki aşağıda.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Satıcı Firma :http://www.n11.com/magaza/dnzspor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 4 Ağustos 2017; 14:34:37 >

• refikilhan kullanıcısına yanıt
    Hareket yok derken anlamadım tam olarak. Windows 10 yükseltme güncellemesinin gelmesini mi bekliyorsunuz?

Eğer öyleyse beklemeyin. Yükseltme güncellemesi gelmez aşağıdaki link'e girip Hemen yükselt butonuna tıklayın.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 5 Ağustos 2017; 21:17:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Hareket yok derken anlamadım tam olarak. Windows 10 yükseltme güncellemesinin gelmesini mi bekliyorsunuz?

Evet dostum, daha önce, o şekilde yükseltmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 5 Ağustos 2017; 21:17:27 >
    Yükseltme güncellemesi gelmez aşağıdaki link'e girip Hemen yükseltin butonuna tıklayın.

İnen programı çalıştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 5 Ağustos 2017; 21:19:16 >
  • quote:

Yükseltme güncellemesi gelmez aşağıdaki link'e girip Hemen yükseltin butonuna tıklayın.

İnen programı çalıştırın.

Anladım dostum, çok teşekkürler sonucunu sana yazarım.
    Şimdi den hayırlı olsun.
  • quote:

Şimdi den hayırlı olsun.

Sağ ol can dostum, inan ki çok yardımcı oldun, sen olmasa idin windows 10 arayıp duracaktım, şu anda yükseltmede daha %25 falan, ancak, windows 10 sıfır formatı hemen mi atayım ? yoksa bir kaç gün beklemeli miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 5 Ağustos 2017; 22:19:49 >
    Sıfır format'ı istediğin zaman atabilirsin. İstersen bu şekilde de kullanabilirsin.

UEFI yada Legacy kullanım senin için önemli değilse böyle kalabilir.

Şuan yükseltme yolu ile Windows 10'a geçeceğin için Windows 10'un performansı biraz düşük olabilir. Performansın düşük olduğunu düşünüyorsan UEFI olarak Windows 10'u temiz kurulum yolu ile tekrardan kurabilirsin.
  • quote:

Sıfır format'ı istediğin zaman atabilirsin. İstersen bu şekilde de kullanabilirsin.

Şuan yükseltme yolu ile Windows 10'a geçeceğin için Windows 10'un performansı biraz düşük olabilir. Performansın düşük olduğunu düşünüyorsan UEFI olarak Windows 10'u temiz kurulum yolu ile tekrardan kurabilirsin.

Anladım dostum, iyi ki varsın, tekrar teşekkürler
  • quote:

Yükselttim dostum, şu anda yükselttiğim windows 10 dan yazıyorum.Tabii bu senin sayende oldu, benim için 2 gününü harcadın, sana ne kadar teşekkür etsem azdır. İnşallah bu defa geçen seferki gibi bir yıl sonra etkinleştirme istemez, inşallah kalıcı olur.
    Rica ederim dostum.

Arama yerine aşağıdaki komutları girerek lisans bilgilerini öğrenebilirsin.

Komutları kopyala yapıştır yapabilirsin.

Temel bilgiler için;

slmgr.vbs -dli

Detaylı bilgi için;

slmgr.vbs -dlv

Geçerlilik süresi için;

slmgr.vbs -xpr
  • quote:

Rica ederim dostum.

Arama yerine aşağıdaki komutları girerek lisans bilgilerini öğrenebilirsin.

Komutları kopyala yapıştır yapabilirsin.

Temel bilgiler için;

slmgr.vbs -dli

Detaylı bilgi için;

slmgr.vbs -dlv

Geçerlilik süresi için;

slmgr.vbs -xpr

Can dostum, sen benim şansımsın, eğer hep yardımcı olabilirsen ben seni hiç bırakmak istemiyorum, çok ama çok teşekkürler.
    işte ekran görüntüsü kalıcı olarak diyor :)

Windows 10 Pro 32/64 Bit Türkçe Orjinal Lisans satın almak istiyorum ama  bazı tereddütlerim var

Hayırlı olsun dostum güle güle kullan.

Bilgisayarında bir donanım değiştirmeden önce Microsoft hesabı ile oturum açmayı unutma. Böylece tekrar etkinleştirme de sorun yaşamazsın.
  • quote:

Hayırlı olsun dostum güle güle kullan.

Bilgisayarında bir donanım değiştirmeden önce Microsoft hesabı ile oturum açmayı unutma. Böylece tekrar etkinleştirme de sorun yaşamazsın.

Değerli dostum, bilgi noksanlıklarım nedeni ile seni usandırdım, bunu biliyorum ama, Microsoft hesabı derken, ilk kayıttaki posta hesabımı kasdediyorsan, bu mesajını okuduktan sonra araştırdım, bulamadım, sadece pin kodunu görebildim.
    Ayarlar/Hesaplar/Bilgileriniz bölümünden görebilirsiniz.

Ayrıca Microsoft hesabınız ile oturum açtığınızdan emin değilseniz aşağıdaki linkten hesabınıza tanımlı bir cihaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

https://account.microsoft.com/devices
  • quote:

Ayarlar/Hesaplar/Bilgileriniz bölümünden görebilirsiniz.

Ayrıca Microsoft hesabınız ile oturum açtığınızdan emin değilseniz aşağıdaki linkten hesabınıza tanımlı bir cihaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

https://account.microsoft.com/devices

Buldum dostum, sağ ol, ancak verdiğin linkte, benden önceki kullandığım win.10 ile ilgili bilgiler var. Şimdi içime bir kuşku düştü, acaba ben şimdi sıfırdan format atsam, önceki windows 10 a mı dönecek diye korkuyorum.

Merak etme eski Windows 10'a dönmez. Sıfırdan format atarken tek yapman gereken Windows 10 Pro yüklemek. Yükleme bittikten sonra otomatik olarak etkinleşecektir.
  • quote:

Merak etme eski Windows 10'a dönmez. Sıfırdan format atarken tek yapman gereken Windows 10 Pro yüklemek. Yükleme bittikten sonra otomatik olarak etkinleşecektir.

Önceki windows 10 da etkinleştirme istedikten sonra sık sık format attım her format atışımda otomatik etkinleşiyor 1-2 hafta sonra tekrar etkinleştirme istiyordu.
    Ne dersin dostum, bir deneme yapayım mı ? elimde önceden windows tarafından yüklenen 32&64 bit birlikte flash disk de yüklü windows 10 pro var. Şimdi sıfır format atayım deneyeyim mi,
    Flash diskte yüklü olan Windows 10'un versiyonu kaç acaba biliyor musun?

1607 mı? 1703 mu? Eğer eski bir versiyonsa Windows Update üzerinden tekrardan en yeni versiyona yükseltme güncellemesi gelecektir.

Flash diskin içindeki setup.exe dosyasının versiyonuna bakıp öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 6 Ağustos 2017; 15:41:53 >
  • quote:

Flash diskte yüklü olan Windows 10'un versiyonu kaç acaba biliyor musun?

1607 mı? 1703 mu? Eğer eski bir versiyonsa Windows Update üzerinden tekrardan en yeni versiyona yükseltme güncellemesi gelecektir.

Flash diskin içindeki setup.exe dosyasının versiyonuna bakıp öğrenebilirsin.

Setup dosyasında 10.0.15063.0 yazılı sanırım eski sürüm. Ama sorun olmaz internet sınırsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 6 Ağustos 2017; 15:53:39 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.