Şimdi Ara

Windows 10 parola hatası yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pin ile giriş yapıyordum. Şimdi parola sordu ve parola hatası uyarısı veriyor.

Sistemin bağlı olduğu ...@hotmail.com hesabımın şifresini biliyorum hatta başka bilgisayarda tarayıcıdan bu microsoft hesabıma bağlanıyorum, "cihazlar" kısmında laptop görünüyor. Hesap açılmıyor.

Ne yapabilirim?

Not: wifi çalışıyor, internete bağlandı diyor ama dünya simgesinin şekli bağlantı yok görüntüsünde.

Hesabın giriş fotoğrafını tarayıcıdan değiştirdim ama giriş ekranında hala bavul görülüyor

Farklı farklı hatalar var. Dosyalarıma erişmem lazım. Bilen varsa yardımları bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 25 Şubat 2021; 10:15:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kullanıcıyı kaldırıp direk administrator olarak açın.
    eğer şifreli olarak kullanmak istiyorsanız tekrar kullanıcı oluşturarak basit şekilde halledebilirsiniz.

admin olarak açmak isterseniz internette yöntemi var, isterseniz alıntılayın tarif edeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

kullanıcıyı kaldırıp direk administrator olarak açın.
    eğer şifreli olarak kullanmak istiyorsanız tekrar kullanıcı oluşturarak basit şekilde halledebilirsiniz.

admin olarak açmak isterseniz internette yöntemi var, isterseniz alıntılayın tarif edeyim

Format dışında her yöntemi deneyebilirim

• shift tuşu basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. yani yeniden başlat tıklarken shift basılı olsun.
    sizi kurtarma ekranına döndürecek.
    1) sorun gider diyin
    2) gelişmiş seçenekler>başlangıç ayarları (bırada daha fazlası diye altta seçenek olmalı)>yeniden başlat seçin.
    3) bilgisayar yeniden başladıktan sonra gelen ekranda f4 yapın
    4) güvenli modda oturum açacaktır.
    denetim masasına girip kullanıcılardan istediğiniz gibi kullanıcıyı kaldırıp yeni kullanıcı ekleyebilirsiniz.

• yalnız eski kullanıcı dosyalarını hemen silmeyin. gerekli olanları kopyalayın. daha sonrasında temizleyin

• quote:

shift tuşu basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. yani yeniden başlat tıklarken shift basılı olsun.
    sizi kurtarma ekranına döndürecek.
    1) sorun gider diyin
    2) gelişmiş seçenekler>başlangıç ayarları (bırada daha fazlası diye altta seçenek olmalı)>yeniden başlat seçin.
    3) bilgisayar yeniden başladıktan sonra gelen ekranda f4 yapın
    4) güvenli modda oturum açacaktır.
    denetim masasına girip kullanıcılardan istediğiniz gibi kullanıcıyı kaldırıp yeni kullanıcı ekleyebilirsiniz.

Denedim, son ekranda yine aynı parola ekranı geliyor. Bu defa wifi kapalı

• Güvenli mod için parola istememesi gerekiyor?
    uefi bios ekranında parola koruma açık ise kapatın.

şöyle bir yöntem var. isterseniz bunu deneyin

• quote:

Güvenli mod için parola istememesi gerekiyor?
    uefi bios ekranında parola koruma açık ise kapatın.

şöyle bir yöntem var. isterseniz bunu deneyin

Şimdi kontrol ettim ancak bios içinde parola ile ilgili kısımlarda yapabileceğim bir işlem göremedim. Elimde kurulum diski yok, mesajdaki kurulum diski yöntemi umarım işe yarar ama gece deneyebilirim, öncesinde halledebilirsem çok iyi olacak.

Bilgisayar ve işletim sistemi orijinal. Anormal bir işlem yapmadım ama bu durumla karşılaştım. Buna rağmen kurumsal şirketin (microsoft) tarif ettiği bir yöntemin olmaması çok ilginç.

• Bu da çözüm olmadı malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 25 Şubat 2021; 19:17:38 >
  • Format atmadan çözüme ulaştım. Şöyle ki,

Bilgisayar bir sebepten "zoraki güvenli modda açıl" ayarında takılı kalmış. win kurulu olan C diskine hiçbir değişikliğe izin vermez şekilde kendini kilitlemiş. Yani yöntemlerin çoğu işe yaramadı veya açıklamalar yetersizdi. Kimi çözümler birkaç güncelleme geride kaldığı için hiç çalışmadı, buna usb üzerinden çalışan şifre kırma uygulamaları dahil. Başaramadılar. Çözüm yöntemi olarak anlatılanların çoğu işe yaramadı. cmd üzerinden kullanıcı şifrelerinin hepsini değiştirdim, ekranda yeni şifre atandığına dair doğrulama da yazdı ama olmadı. mesela utilman uygulamasının adı bile değiştirilemiyordu.

Burada iki çözüm yöntemini bir araya getirdim. Temel olarak yukarıda anlatılan çözümün neredeyse aynısı. Mesele sadece CMD açmak değil, CMD kodunu anlatıldığı şekilde açıp doğru yere yazmak.

Sonunda güvenli modda açılması noktasında bunu kapatabildim.

Öncelikle bir şekilde cmd açılması gerekiyor ama bu anlatacağım yolla yapılmalıdır. Başka yolla açtığımda cmd kodunu çalıştıramadım.

• windows sitesindeki creation tool ile yeni win 10 kurulum belleği hazırladım
    • Bilgisayara takıp "onar" seçeneğini açtım. Bu aşamada cmd komut sistemine ulaştım. Cmd bu şekilde açılmalıdır. Başka yollarla (4 farklı yolla) komut sistemini açtım ama kod çalışmadı.
    • cmd x: şeklinde açılıyor. Bunu C: şekline çevireceğiz, ya da sistem nerede kruluysa. Burada basit msdos kodları nedir, bunları google ile aratmak lazım (cd.. dir gibi)
    • C: kısmındayken cmd kodu yazdım ve entera bastım:
    • bcdedit /deletevalue {default} safeboot
    • çalışmazsa c içinde windows içindeyken deneyin.

Arada atladığım aşamalar olabilir ama yöntem genel olarak bu şekildeydi. Sonrasında bilgisayar eski halinde (pin hali ile) açıldı. Kendi pin kodumu girdim ve eskisi gibi sağlıklı bir şekilde açıldı.

Bilgiler birilerinin işine yarar umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 2 Mart 2021; 23:38:39 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.