Şimdi Ara

Windows 10 Öldü , Yaşasın Windows 11>Güncel Windows 7 'ye Dönüş Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
11.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 Öldü , Yaşasın Windows 11>Güncel Windows 7 'ye Dönüş Rehberi

Windows 10 Öldü , Yaşasın Windows 11>Güncel Windows 7 'ye Dönüş Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 22 Nisan 2018; 2:9:17 >
  • Windows 10 Ölümsüzdür.

Windows 10 Enterprise 2015 LTSB Genişletilmiş destek bitiş tarihi: 14 Ekim 2025
    Windows 10 Enterprise 2016 LTSB Genişletilmiş destek bitiş tarihi: 13 Ekim 2026

Yukarıdaki destek tarihlerine bakıldığında neden böyle dediğim daha iyi anlaşılıyor. 2019 yılında çıkacak olan sürüm de böyle olacaktır.

Windows 10 Enterprise 2019 LTSB Genişletilmiş destek bitiş tarihi: 09 Ekim 2029
  • Insider programı başladığından beri Windows 10 kullanıyorum. Gayet memnunum. Daha sorunsuz.
  • Windows 10 şu ana kadar kullandığım işletim sistemleri içerisinde en stabil ve düzgün çalışanlardan bir tanesi. Zamanında Windows 7'de kullandım çokta memnundum fakat artık ömrünün sonuna geldi ve zamanın gerisinde kalmış bir işletim sistemi haline geldi. Çıkmasının üzerinden 10 sene geçmiş ve eskimiş bir işletim sistemi üzerinde neden bu kadar ısrar ediliyor anlamak mümkün değil. Tamam Windows 7'ye bağlanmış ve sürekli takıntı haline getirmiş olanlara birşey diyemeyiz tabiki ama Windows 10'uda karalamanın bir manası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musab

güncelleştirmeleri bir türlü kapatamadığım için ben de artık ciddi ciddi win7 ye geçmeyi düşünüyorum
    https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases/download/2.2.2.2/DWS.exe

Bu program, update, defender, metro arayüzü uygulamaları, telemetry'i komple siliyor.Office 2016 telemetry'sinide siliyor.

Seçeneğe bağlı istediğinizi veya hepsini silebilirsin.

• Valla bende win10 seviyorum ama biktirdi yani kafayi yiyo kendi kendine fazla ram harciyo sirf bu yuzden win7 yukliyicem %80 ram kullaniyor ram 16 gb ddr4 hangi uygulama kullaniyo diye bakiyorum hic bir uygulama kullanmiyor lan boyle bokdan bisey olamaz ya kullanislilik acisindan guzel ama bu derdi beni gerdi bunun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana bir işletim sistemi söyleyin ki sildiğiniz halde güncelleme yapınca otomatikman candy kruş yüklesin.
  • driver desteklenmiyor diye ( sözde destekiyor var win10 uyumlusu ama özde desteklemiyor ) ssd olmasına rağmen açılış hızı 2 dakika. arada donmalar kasmalar cabası. önizlemeden bu yana kullannyıorum işin ilginci ilk önizlemeler de driver sorunu yoktu 7-8sn yede açılyıordu pc canavar gbiydi. bir güncelleme geldi autocad çalışmadı sonrakinde yavaşladı sonrakinde açılış hızı 2 dk oldu dedik stabili çıkar düzelir nede olsa kullanıcı önizleme . nerde her yeni güncellemde eski pcler daha çok unutuldu. tamam pc eski kabul ediyorum ama sırf win10 uyumsuz diye yeni pc alacak haim yok win7 ye geçerim daha iyi win10 için pc değiştirecek değiliz herhalde :)
  • Windows 10 kullanırken win 7 nin akıcılığını bulamıyorum. Laptopun pil ömrü de bariz düşük 10 da. Bunlar arka planda çalışan şeyler yüzünden mi acaba.
  • Tnctr.com'a 2008'den beri üyeyim. "dervisim " paylaşıyorsa mutlak bir yerlerden bilgi gelmiştir.
    Size şöyle örnek vereyim. Windows 8 ilk çıkacağı zamanlar (2012 falan). Ön izleme yapıları nadir sızıyor. Bu adamların ikili ilişkileri sayesinde( sanırım rus tanıdıkları vardı microsoft'a çalışan) yapı numarasını unuttuğum bir rc sürümünü üstelik sadece Türkçe seçeneği ile sızdırmayı başarmışlardı. Meraklı "gavurlar" bir süre Türkçe rc kullanmak zorunda kalmıştı başka bir yapı sızasıya kadar

kısacası boş adam değildir oradaki birçok üye.Zaten ordan yetişen birçok insan kendi katılımsız yada sistem yapılan siteler kurdu. Eğere şaka maksatlı paylaştığını açıklamadıysa kesinlikle duyum almışlardır.
    Şahsi kaanatim Windows 11 (yada farklı bir isimde) işletim sistemi çıkaracağını düşünüyorum. Tam hatırlamamak ile birlikte 2010 yılında Bilgisayarlar için gelecekte windows'tan farklı bir işletim sistemi çıkartmak istediklerini söylemişlerdi.

yani Windows 10 son Windows sürümü olabilir belki, ancak farklı bir işletim sistemide çıkartabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 9 Mayıs 2018; 19:35:22 >

• Windows 11 çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum ama, eskiye dönüşün (örneğin internet explorer gibi) olacağını hiç sanmıyorum.

Windows 10 da en sevmediğim şey, kendi kendine güncelleme yapması ve gereksiz bir çok uygulamanın ram den yemesi.

Gerçi bana kalsa toptan linux’a geçelim baba :) ,
    Paşalar gibi soruyor güncellemeleri yüklemek istiyor musun diye, üstelik antivirüs’e gerek yok.
    Ama gel gör ki bazı programlarda linux da çalışmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kişilerin beklentilerine göre değişen birşey bu.

Windows 10'un avantaj ve dezavantajları mevcut.

Şahsım adına Win95 den beri gördüğüm en iyi işletim sistemi.
  • Windows 10 u kullanma sebebim sadece oyunlar mevcut oyunlarda 7 ve 8.1 e göre fps 5-6 fps daha yüksek veriyor ayrıyetten fps drop olayı diğer işletim sistemlerine göre daha az ama sadece internete girip rakebetçi oyun oynamıyorsanız 8.1 in üzerine bir kaç değişiklik yapıp kullanmak çok daha mantıklı.
  • Gereksiz görsel efektler olmasa iyi olur.
  • directX her zaman belirleyici bir nokta olacaktır,

veya linux wine ciddi bir şekilde bu sorunu aşacaktır.

• mito1172 kullanıcısına yanıt

bizim millet biraz fantaziye ve sağda solda gördükleri şeylerden etkilenmeye meyilli. win7 çok iyi yeaa win 10 kullanmam ben diyenleri havalı, ultra zeki,bilgisayar dehası falan zannedip kendileride sağda solda bu tarz şeyler yazıyorlar. yoksa benchmark testlerinden hiç birinin zerre haberi yok. birde microsofta kızıp kızıp win 10 kullanırken win11 e bozulup ben 7 ye geçecem diyenler var ki. dostlarım bilgilerinizi microsofta çaldırarak win7de kursan win 10 da kursan win11 de kursan aynı şekilde onlara kazandırıyorsun. yani burda kazanan tek taraf microsoft oluyor bunuda bilin istedim. bi arada windows kötü yeaaa linux çok güzel diyen ultra zır bilgisayar cahilleri vardı allahtan onlar epey azaldı çünkü hiçbirinin linux un ne olduğundan dahi haberi yok. hayatında linux yüklememiş adamlar linuxu övüyordu hahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Entel Maganda -- 28 Haziran 2021; 0:5:46 >
  • Entel Maganda kullanıcısına yanıt

onlar yıllardır böyle xp candır w7 berbat diyen tayfanın devamı bunlar hiç bitmezWindows 10 Öldü , Yaşasın Windows 11>Güncel Windows 7 'ye Dönüş Rehberi 

• 8.1 deyim. W10 dan elini eteğini çektiği anda w10 kurarım. Kendime has ayarlar yapıyorum, bazı şeyleri kapatıyorum. Engelliyorum, bir güncelleme geliyor. Bütün ayarlarım gitmiş, yine her şey açık olacak şekilde ayarlanmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 ölmedi daha dur 2025 te ölecek yada genişletilmiş destek çıkar 2027-28 ide görür.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.