Şimdi Ara

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022) (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.214
Cevap
85
Favori
604.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan en güncel sürüm hangisi 1709 dayım ama 1-2 güncelleme aldı pc eski akıcılığı kalmadı
  • Benim gibi sapıkça bir problemle karşılaşan veya çözebilen var mı acaba? 4 ay oldu çıldırma noktasındayım artık.

Kasım ayında bilgisayar 1809'u aldı, aldığı güne lanet olsun bilgisayar o günden beri kafayı yedi. Problem şöyle;

Bilgisayar açılıyor, boot oluyor, başlangıç ekranına gelmeden iki defa HDMI yazıyor yani ekran görüntüyü kesiyor tekrar geliyor bu şekilde bilgisayar açılıyor. Ancak problem burada başlıyor video oynatmak istediğim zaman bilgisayar 10 saniye tepkisiz bir şekilde donuyor ve videoyu açmıyor öyle kalıyor, tarayıcıda gezinirken anlık olarak GPU kullanımındaki 3D sekmesi %100'e vurup bilgisayar donuyor ekran siyah olup tekrar kendine geliyor ancak bu hatayı sürekli olarak tekrarlıyor. Oyun falan açmaya çalıştığınız zaman oyunu açmayıp direkt olarak simge durumununa düşürüyor.

Bilgisayarı 1803 sürümüne çevirince sıkıntı yok, güncel format atınca makine çıldırıyor. Sistem olarak 8320, MSI 970 anakart, R9270, 8x2 ram, HyperX 120 Gb ssd, 1 TB seagate hdd, 750 W xigmatek psu var.

Farklı PSU denedim, farklı ram denedim, ramleri defalarca teste soktum hepsinden geçti, farklı ekran kartı denedim, hdd'ler defalarca teste girip çıktı hiç bir problemleri yok, termal macunları yeniledim, kasayı temizledim, bios resetledim, pil değiştirdim, cmos resetledim yok yok yok olmuyor. Format atmaya çekinir hale geldim, bu kadar fazla güncelleme alıp, bu kadar stabilizasyon sorunu yaşayan bir windows daha görmedim ben. Yerden yere vurulan Vista bile bundan daha verimli çalışıyordu yemin ederim. 11 senelik bir laptop daha var onda güncel windows kullanılıyor aynı evde o hiç bir sıkıntı yaratmıyor ancak kendi kullandığım bilgisayar artık beni çıldırtma noktasına geldi.

Benim gibi FX tabanlı sistemlerde böyle bir hata yaşayan var mı? Varsa Allah aşkına yardımcı olsun, bugün format attım yine aynı problem şimdi yarın yine 1803'e döneceğim.

Tüm bunlardan hariç sistemimi yukarıda belirttim, en stabil kullanabileceğim Windows 10 sürümü hangisi olur a dostlar bana bir yardımcı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dokuzlardan -- 15 Şubat 2019; 2:39:51 >

• Dokuzlardan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bağlantınızı HDMI portu üzerinden mi yapıyorsunuz ? ekran kartınızda başka çıkışlar yok mu? onları denediniz mi? Sorununuz sanki sürücü sorunu gibi gözüküyor.
    Microsoft 1809 sürümünde bazı Intel display sürücüleri ile HDMI sorunu yaşandığını belirtmiş. Sizinki intel değil ancak sizde de benzer sürücü sorunu olabilir.

sağlıcakla
    https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/devices-with-intel-audio-display-drivers-may-lose/e6b71763-5d32-4341-b4fc-43603c64ac47

Edit: link eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ring -- 16 Şubat 2019; 20:31:22 >

• MRT_ hocam iyi günler. Bir hata yaptık ve 1803 sürümüne geçtik. Fakat bilgisayarın şu an ki performansından hiç memnun değilim. Bu bilgisayarın sürümünü sıfırlama yapmadan 1709 a geçirmem mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 26 Şubat 2019; 9:56:3 >
  • aet1995 A kullanıcısına yanıt
    Yükseltme ile geçtiyseniz eski sürüme geri dönebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Hocam o şekilde geçtim. Fakat yavaşlama ve fan sesi daha sonra ortaya çıkmaya başladı. O yüzden geri dönme seçeneği de gitti. 1709'un setup programı ile 1709'a geçmem mümkün mü?
  • 1809 17763.348 güncellemesini kurmadan bilgisayarı sıfırdan başlattığımda intel ekranında 10 saniye Komut ekranında 10 saniye sonra PİN ekranı geldi. Samsung SSD 850 EVO MSATA kullanıyorum. Açılış 5 saniye bile sürmüyordu güncelleme ile ilgili olabilir mi ?

Yeniden başlatttım yukarıda verdiğim sürüm kurulduktan sonra yine aynısı oldu.

Edit: Sabah SD kart yuvasına boş card reader takmıştım . Bu mu tetikledi bilmiyorum ama Boot olarak CD Writer ı Boot da ilk sıraya geldiğini farkettim bios menüsünde. SSD yi CD Writer ile değiştirince sıralamada sorun çözüldü, benzer problem yaşayan olursa faydalansın bu mesajdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NvdiaAmd -- 2 Mart 2019; 0:8:59 >
  • 2019-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 02 Toplu Güncelleştirmesi (KB4482887)
  • Windows hızlı açıldı sanki bu güncellemeden sonra
  • Yeni Gelenler Var, March 1, 2019—KB4482887 (OS Build 17763.348)

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codered1983 -- 3 Mart 2019; 20:11:19 >
  • Pro'dan Home'a düşürebilirmiyim daha sade stabil hızlımıdır suan pro var ve etkin durumda. ve home key'im yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vhmproject -- 10 Mart 2019; 2:24:19 >
  • Herkese merhaba.yakın zamanda yeni aldığım notebook ile beraber windows 10'a geçtim.yalnız windows 7'de videolar ve görüntüler daha net iken, windows 10'da mikro karelenmeler oluşuyor.varsayılan gpu olarak hem intel hem de nvidia kullandım ama sorunu çözemedim.önerebileceğiniz bir yöntem var mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Herkese merhaba.yakın zamanda yeni aldığım notebook ile beraber windows 10'a geçtim.yalnız windows 7'de videolar ve görüntüler daha net iken, windows 10'da mikro karelenmeler oluşuyor.varsayılan gpu olarak hem intel hem de nvidia kullandım ama sorunu çözemedim.önerebileceğiniz bir yöntem var mıdır acaba?
    güç seçeneklerinden video kalitesini iyileştir demen lazım
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    *Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir

bu ne demek. oraya tıkladığımda windows insider programını kabul ettiniz diyor. yine updateden saçma salak birşey mi yükledi anlamadım.
  • Onu da yapmıştım hocam ama olmamıştı.sanırım sorun ekranda.6 bit olduğunu yeni öğrendim.

• Tornado of Souls kullanıcısına yanıt
    Ekranin mi 6 bit. Nereden öğrendin

• Evet ekran.malesef ki 262k destekliyor.

http://www.panelook.com/LP173WF4-SPF5_LG%20Display_17.3_LCM_overview_29880.html

Ayrica windows ayarlarinda da yaziyor.

• Tornado of Souls kullanıcısına yanıt
    Windows 7de de ayniysa ekrandandır

• Müsait oldugum zaman 7 kurup tekrar bakacagim.

• Windows 10 güncelleme takvimi nereden bulabilirim. Mesela bir sonraki güncelleme ne zaman sürüm kaç?
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.