Şimdi Ara

Windows 10 Nisan Güncellemesi'nin donma problemine yol açtığı ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
3.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bu sorunu 2 haftadır yaşıyorum mesela oyun oynarken birden donuyor reset atmadan düzelmiyor keza video izlerken, film izlerken birden takılıp kalıyor demek bu yüzdenmiş çözümü de yok illa reset atmak gerek ne saçma şey. önemli bi dereceli ranked yada pubg gibi oyundaysanız 4 kişilik bir ekiple oynarken can sıkıntısı olabilir pcye reset atmak
  • Bende de gün içinde pc takılıyor,15-20 saniye hiçbir işlem yapılamıyor sonra tekrar eski haline dönüyor.Şuan 1803 sürümü.Dedim hdd lerde mi sorun var falan meğer windows kaynaklı imiş.Çözümü yok sanırım.
  • haberi geç görmüşüm ama maksatın chrome dan soğutmak olduğu gayet açık. edge nin bir de masaüstü simgesini koyuyorlar gözümüze sokmak için.

inadına opera
  • evet yüklemeden önce bende hiç böyle bir sorun olmamıştı. şimdi ara sıra ekran donmaya başladı. sadece fare imleci hareket edebiliyor

• bende oyunda kasma problemi yaşadım yükledikten sonra. pubg oynarken cok fark etti. 100fps üstü oynadığım oyun 60 fpslik performans veriyor şuanda

• donuyor calışan sistemin icine ettiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncellemeler ile düzgün çalışan sistemi de bozuyorlar bozacaksanız güncellemeyin arkadaş! Chromeda facebook açınca sayfa donuyor

• Chrome da olan pc yi dondurma kilitleme sorunu halen devam ediyormu?Edge kullanıyorum bu sorun çıktığından beri.Edgeye geçtikten sonra donma kilitlenme sorunu hiç yaşamadım ama edge ye de alışamadım bir türlü çok ağır çalışıyor.
  • Android Laptop ve masaüstüne uzun zaman önce geldi ama ne kadar kullanılabilir tartışılır.

Tek kurtuluş Android bence. Ne Linux ne de Windows. Android de bir Linux ama Android in kullanılabilirliği daha fazla.

Android li TV ler de var. Stabil olmalı tabi masaüstü ve laptoplar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 26 Haziran 2018; 19:54:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

Android Laptop ve masaüstüne uzun zaman önce geldi ama ne kadar kullanılabilir tartışılır.

Tek kurtuluş Android bence. Ne Linux ne de Windows. Android de bir Linux ama Android in kullanılabilirliği daha fazla.

Android li TV ler de var. Stabil olmalı tabi masaüstü ve laptoplar için.

Paket sistemi APK olduğu ve arkasında Google destekli yazılım ordusu olduğu için başarılı oluyor. Bu kadar fazla sayıda uygulama desteği olmasa şu an lider durumda olamazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: comlink

Paket sistemi APK olduğu ve arkasında Google destekli yazılım ordusu olduğu için başarılı oluyor. Bu kadar fazla sayıda uygulama desteği olmasa şu an lider durumda olamazdı.

Alıntıları Göster
    Doğru ama windows ve linux masaüstü ve laptoplarda sorunlar çıkabiliyor. Android in masaüstü ve laptoplar için üzerine gidilse daha sorunsuz ve kullanılabilir bir sistem olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Doğru ama windows ve linux masaüstü ve laptoplarda sorunlar çıkabiliyor. Android in masaüstü ve laptoplar için üzerine gidilse daha sorunsuz ve kullanılabilir bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Microsoft tarafında masaüstü için tek görsel arayüz varken Linux tarafında KDE, Gnome, XFCE, LXDE, Mate, Cinnamon, OpenBox gibi farklı kullanıcılara hitap eden farklı arayüzler (masaüstü ortamları) bulunuyor. Android tarafında da Linux çekirdeği üzerine şekillenmiş Google'a ait olan ve kullanıcı dostu bir arayüz bulunuyor.

Android arayüzünü bende kullanışlı buluyor ve seviyorum. Android mobil alanda iyi ama masaüstü alanda ve hatta tabletlerin bazılarında yetersiz kalıyor. Google, masaüstü için elindeki yazılım ekibini kullansa ortaya kaliteli ve herkes tarafından kullanılabilecek bir iş çıkabilir ama masaüstü ölme eğiliminde olduğundan herhalde uğraşmak istemiyorlar.

• quote:

Microsoft tarafında masaüstü için tek görsel arayüz varken Linux tarafında KDE, Gnome, XFCE, LXDE, Mate, Cinnamon, OpenBox gibi farklı kullanıcılara hitap eden farklı arayüzler (masaüstü ortamları) bulunuyor. Android tarafında da Linux çekirdeği üzerine şekillenmiş Google'a ait olan ve kullanıcı dostu bir arayüz bulunuyor.

Android arayüzünü bende kullanışlı buluyor ve seviyorum. Android mobil alanda iyi ama masaüstü alanda ve hatta tabletlerin bazılarında yetersiz kalıyor. Google, masaüstü için elindeki yazılım ekibini kullansa ortaya kaliteli ve herkes tarafından kullanılabilecek bir iş çıkabilir ama masaüstü ölme eğiliminde olduğundan herhalde uğraşmak istemiyorlar.

Alıntıları Göster
    Yazılım işi zaten windows'a mahkum bırakıyor. Hiçbir yazılım firması linux ve android'i düşünmüyor Microsoft anlaşmaları yüzünden.

En iyi arayüz android de bana göre de.

• quote:

Yazılım işi zaten windows'a mahkum bırakıyor. Hiçbir yazılım firması linux ve android'i düşünmüyor Microsoft anlaşmaları yüzünden.

En iyi arayüz android de bana göre de.

Alıntıları Göster
    Öyle masaüstü yazılımda Microsoft hakim olduğu için Google'ın bu alanda başarılı olması zor aynı şekilde mobil yazılımda da Google hakim ve bu alanda da Microsoft'un başarılı olması çok zor.
  • quote:

Öyle masaüstü yazılımda Microsoft hakim olduğu için Google'ın bu alanda başarılı olması zor aynı şekilde mobil yazılımda da Google hakim ve bu alanda da Microsoft'un başarılı olması çok zor.

Alıntıları Göster
    Microsoft hakim masaüstüne ama hala sorunları bitmiyor. Mobilde Android in hata verip kapandığını görmedim henüz.
  • 2. fotoğraf efsane yalnız
  • quote:

Microsoft hakim masaüstüne ama hala sorunları bitmiyor. Mobilde Android in hata verip kapandığını görmedim henüz.

Alıntıları Göster
    Windows 7'ye kadar iyiydi ama Windows 10 ile bazı sıkıntılar başladı haklısınız. Windows 10 sürekli geliştirme aşamasında olduğu için bir yeri yaparken başka bir yeri bozabiliyorlar. Android'de kararlı bir sürümü kullanıyorsanız kolay kolay sorun yaşamıyorsunuz.
  • quote:

Windows 7'ye kadar iyiydi ama Windows 10 ile bazı sıkıntılar başladı haklısınız. Windows 10 sürekli geliştirme aşamasında olduğu için bir yeri yaparken başka bir yeri bozabiliyorlar. Android'de kararlı bir sürümü kullanıyorsanız kolay kolay sorun yaşamıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Aynen katılıyorum. Android bilgisyarlara laptoplara kurulabiliyor ama sürücü olayı nasıl olacak ?

Mesela benim laptopum Casper çift ekran kartı var. İntel + Nvidia Optimus

İntel yada Nvidia ekran kartı sürücüsünü kurmadığımda işlemci fanı hiç susmuyor ve çok ısınıyor.

Yani İntel ve Nvidia sürücüleri mutlaka gerekli. Bu yüzden laptopa android kuramıyorum.

Mesela Remix OS çok beğendim ama Nvidia Optimus dan dolayı kuramıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 28 Haziran 2018; 22:50:58 >

• quote:

Aynen katılıyorum. Android bilgisyarlara laptoplara kurulabiliyor ama sürücü olayı nasıl olacak ?

Mesela benim laptopum Casper çift ekran kartı var. İntel + Nvidia Optimus

İntel yada Nvidia ekran kartı sürücüsünü kurmadığımda işlemci fanı hiç susmuyor ve çok ısınıyor.

Yani İntel ve Nvidia sürücüleri mutlaka gerekli. Bu yüzden laptopa android kuramıyorum.

Mesela Remix OS çok beğendim ama Nvidia Optimus dan dolayı kuramıyorum.

Alıntıları Göster
    Sürücü desteği sıkıntı. Remix OS gibi üçüncü parti yazılımlar çözüm olmaz ancak Google masaüstü tarafında olmak isterse o zaman Intel, Nvidia gibi devlet sürücü üretmeye başlar ve sıkıntı yaşanmaz.

Optimus zaten ayrı bir dert. Windows tarafında da uzun süre sıkıntılıydı, Linux tarafında da epey sıkıntı oluşturdu. Bu sebeple Notebook tercih ederken grafik işlemci olarak AMD kullananları tercih etmeye çalışıyorum.

Google masaüstü tarafına önem vermiyor eğer biraz önce verirse orada da başarılı olabilir. Tabi bu durumda Microsoft ile patent davaları sebebiyle başı yine derde girecektir.

• quote:

Sürücü desteği sıkıntı. Remix OS gibi üçüncü parti yazılımlar çözüm olmaz ancak Google masaüstü tarafında olmak isterse o zaman Intel, Nvidia gibi devlet sürücü üretmeye başlar ve sıkıntı yaşanmaz.

Optimus zaten ayrı bir dert. Windows tarafında da uzun süre sıkıntılıydı, Linux tarafında da epey sıkıntı oluşturdu. Bu sebeple Notebook tercih ederken grafik işlemci olarak AMD kullananları tercih etmeye çalışıyorum.

Google masaüstü tarafına önem vermiyor eğer biraz önce verirse orada da başarılı olabilir. Tabi bu durumda Microsoft ile patent davaları sebebiyle başı yine derde girecektir.

Alıntıları Göster
    Laptop da android e geçemeyeceğiz öyle görünüyor. Linux da ise program kurmak sıkıntılı.

Linux da dep uzantılı paketler direkt kurulabiliyor ama depoda yoksa yine terminal den kod girmek gerekiyor.

Hız konusunda linux çok iyi asla yavaşlamıyor ama program kurarken hata oluşursa kodlarla çözmek işkence resmen.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.