Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (1723. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.787
Cevap
115
Favori
890.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17211722172317241725
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben normal zil sesini zor değiştirdim bence hiç uğraşma :)

İphone se garantiye verince tamamen 640lte ile kaldım,whatsapp dışında herşeyi edge uzerinden hallediyorum ne şarj bitiyor ne tel kasıyor 😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Arkadaşlar Motorola X Pure Edition kullanıyorum. Bi arkadaşta 950XL var, cihazı biliyorum, iyi durumda. Takas edelim filan dedi. 2011 de wm yı bırakmıştım. Takas edilir mi? WhatsApp, Facebook, YKB, Garanti, YouTube dışında pek işim yok.
    YouTube ve banka uygulamaları yok. 2. parti YouTube da orijinalinin tadını vermiyor. Facebook uygulaması çöp. WhatsApp kullanılıyor sorunsuz. O da Android versiyonunu aratır söylemiş olayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Lumia 1520 kullanıyorum. Telefonda windows 10 vardı. Windows insider ile windows 10 kurmuştum. Bazı nedenlerden dolayı nokia software recovery tool ile windows 8.1 e döndüm. Tekrardan yükseltme danışmanı ile windows 10 kurdum. Arka arkaya 3 yeni güncelleme aldı. Şu an sürüm 1607 10.0.14393.2248 mevcut. Şimdi tekrar windows insider a baktığımda şöyle diyor: "insider sürümlerini alabilmek için windowsun daha yeni bir sürümüne geçmeniz gerekiyor"
    Fakat güncelleştirmeleri kontrol ettiğimde telefonunuz güncel diyor. Yani daha yeni bir sürüme geçemiyorum. Daha önce insider sürümlerini sorunsuz alırken şu an nasıl alamıyorum anlayamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum.
  • Xd

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • morische kullanıcısına yanıt
    kullandığı işlemciden dolayı L1520 için daha ötesi yok maalesef. gerçi 950xl insider devam ediyor ama bir gelişme yok. pek bir şey kaçırmıyorsun anlayacağın!
  • GuGuuuK kullanıcısına yanıt
    Yapacak bişey yok demekki. Teşekkür ederim ilginize.
  • maşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedication -- 3 Haziran 2018; 3:26:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows 11

Zaten hiçbir fark anlamamanınız gerekiyor. Çünkü sadece hata düzeltmeleri içeren bir güncelleştirme yayınladılar ve bundan sonraki tüm güncelleştirmeler Windows Phone ile ilgili olanlar sadece hata düzeltmeleri içerecekler yeni özellik geliştirmeleri değil.
    hocam bu saatten sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedication -- 11 Haziran 2018; 17:28:57 >
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 7 Haziran 2018; 12:46:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: morische

Herkese merhaba,

Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Lumia 1520 kullanıyorum. Telefonda windows 10 vardı. Windows insider ile windows 10 kurmuştum. Bazı nedenlerden dolayı nokia software recovery tool ile windows 8.1 e döndüm. Tekrardan yükseltme danışmanı ile windows 10 kurdum. Arka arkaya 3 yeni güncelleme aldı. Şu an sürüm 1607 10.0.14393.2248 mevcut. Şimdi tekrar windows insider a baktığımda şöyle diyor: "insider sürümlerini alabilmek için windowsun daha yeni bir sürümüne geçmeniz gerekiyor"
    Fakat güncelleştirmeleri kontrol ettiğimde telefonunuz güncel diyor. Yani daha yeni bir sürüme geçemiyorum. Daha önce insider sürümlerini sorunsuz alırken şu an nasıl alamıyorum anlayamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum.
    Son sürümleri alabilmeniz için interop tools uygulamasını indirip, telefonun geliştirici seçeneğini açıp yükleyin ve bu uygulama ile L950 XL olarak gösterip ancak o zaman son güncellemeleri alırsınız ... Bununla ilgili kısaca ...

Aşağıdan Interop Tools'u indir.
    Ayarlardan Geliştirici seçeneklerini aktif et.
    Interop Tools uygulamasını yükle ve aç
    Registry Browser'a tıkla
    HKEY_LOCAL_MACHINE'e tıkla
    System'e tıkla
    Platform
    Devicetargetinfo var sadece ona da tıkla
    Listeden:

PhoneModelName :Lumia 950 XL
    PhoneManufacturer : MicrosoftMDG
    PhoneHardwareVariant: RM-1085
    PhoneManufacturerModelName: RM-1085_15217

Bu kadar. İki dakikanı almaz bakma anlatmasının uzun sürdüğüne. Ayarlar / Güncelleştirme ve Güvenlik / Güncelleme Kontrolü yap.

Interop Tools için (arm olanı indir ve telefona kur)

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70175971&postcount=513

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serinaga -- 8 Haziran 2018; 3:30:58 >

• serinaga S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim üstat. Deneyeceğim.
  • June 12, 2018—KB4316692 Update for Windows 10 Mobile (OS Build 15254.489)
    Applies to: Windows 10 Mobile Enterprise
    Improvements and fixes
    This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

This build includes all the improvements from KB4284874.
    Addresses a mobile-only issue in which Enterprise files could be saved as Personal files although the Windows Information Protection policy is enabled on the device.
    If you installed earlier updates, only the new fixes contained in this package will be downloaded and installed on your device.

For more information about the resolved security vulnerabilities, see the Security Update Guide.

Known issues in this update
    Microsoft is not currently aware of any issues with this update.

How to get this update
    This update will be downloaded and installed automatically from Windows Update.
    https://support.microsoft.com/en-us/help/4316692

evet arkadaşlar 15254.489 indirmeye sunuldu şu anda, indiriyorum.
    https://support.microsoft.com/en-us/help/4284874/windows-10-update-kb4284874

June 12, 2018—KB4284874 (OS Build 15063.1155)
    Applies to: Windows 10 Version 1703
    Note This release also contains updates for Windows 10 Mobile (OS Build 15063.1154) released June 12, 2018.

Improvements and fixes
    This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

Provides support to control usage of Indirect Branch Prediction Barrier (IBPB) on some AMD processors (CPUs) for mitigating CVE-2017-5715, Spectre Variant 2 when switching from user context to kernel context. (See AMD Architecture Guidelines for Indirect Branch Control and AMD Security Updates for more details). For Windows client (IT pro) guidance, follow the instructions in KB4073119. Use this guidance document to enable IBPB on some AMD processors (CPUs) for mitigating Spectre Variant 2 when switching from user context to kernel context.
    Provides protections from an additional subclass of speculative execution side channel vulnerability known as Speculative Store Bypass (CVE-2018-3639). These protections aren't enabled by default. For Windows client (IT pro) guidance, follow the instructions in KB4073119. Use this guidance document to enable mitigations for Speculative Store Bypass (CVE-2018-3639) in addition to the mitigations that have already been released for Spectre Variant 2 (CVE-2017-5715) and Meltdown (CVE-2017-5754).
    Includes additional performance improvements.
    Addresses a mobile-only issue where enterprise files could be saved as personal files even though the Windows Information Protection policy is enabled on the device.
    Addresses an issue where firmware updates cause devices to go into BitLocker recovery mode when BitLocker is enabled, but Secure Boot is disabled or not present. This update prevents firmware installation on devices in this state. Administrators can install firmware updates by:

Temporarily suspending BitLocker.
    Immediately installing firmware updates before the next OS startup.
    Immediately restarting the device so that BitLocker doesn’t remain in the suspended state.
    Addresses an issue where booting with Unified Write Filter (UWF) turned on may lead to stop error 0xE1 in embedded devices, particularly when using a USB hub.
    Increased the Internet Explorer cookie limit from 50 to better align with industry standards.
    Security updates to Internet Explorer, Microsoft Edge, Microsoft scripting engine, Windows Desktop Bridge, Windows apps, Windows Server, Windows wireless networking, Windows storage and filesystems, Windows app platform and frameworks, and Windows virtualization and kernel.
    If you installed earlier updates, only the new fixes in this package will be downloaded and installed on your device.

For more information about the resolved security vulnerabilities, see the Security Update Guide.

Windows Update Improvements

Microsoft has released an update directly to the Windows Update client to improve reliability. Any device running Windows 10 configured to receive updates automatically from Windows Update, including Enterprise and Pro editions, will be offered the latest Windows 10 Feature Update based on device compatibility and Windows Update for Business deferral policy. This does not apply to long-term servicing editions.

Known issues in this update
    Microsoft is not currently aware of any issues with this update.

How to get this update
    This update will be downloaded and installed automatically from Windows Update. To get the standalone package for this update, go to the Microsoft Update Catalog website.

File information

For a list of the files that are provided in this update, download the file information for cumulative update 4284874.

Last Updated: Jun 12, 2018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 12 Haziran 2018; 23:0:55 >

• İndirmeye başladı bakalım ...

• hani güncelleme gelmeyecekti 640xl ye de gelmiş :)
  •  Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu

Böyle bir güncelleme geldi. Cihazı epeydir açmamışım da ..

• Bende de 830 var aynı güncelleme bana da geldi ancak güncelleme yapmadım henüz. Zaten sadece whatsap için kullanıyorum.

Son zamanlarda icloud hesabı çalışmaz hale geldi,kişilerimi senkron edemiyorum çözümü bilen var mı ? Epey araştırdım ancak bir sonuç alamadım. (İki aşamalı doğrulama vs vs)
  • scan S kullanıcısına yanıt
    Ben bir ara sistemi değiştirirlerken gmaile geçtim. Kişilerim artık orada. MS tan hiçbir şey beklemeyin.
  • arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, saygılar..

ben nokia lumia 1020 sahibiyim ve bildiğiniz üzere windows işletim sistemi desteğini W8.1 sonrası kesti.. cihazımı hızı ve diğer bazı özelliklerinden ötürü çok sevsemde maalesef artık birçok uygulamayı kullanamaz oldum ve bulunduğum ilde (sivas) maalesef bu konuda bilgi sahibi bir servis vs yok..

maalesef telefon yazılımları konusunda benimde teknik bilgim yok.. bu sebeple siz değerli kardeşlerime, arkadaşlarıma sormak istediğim şu.. elimdeki cihazı windows 10 a yükseltmenin yada bazı android uygulamalarını port edebilmenin bir yolu yokmu? yada bunu gerçekleştirebilecek bir adres? özellikle port etme konusunda bazı şeyler okusamda cihazımda 'geliştirici seçenekleri' adı altında bir ayar sekmesi bulamadım..

bu konuda en azından yol gösterici fikri yardımlarınızı bekliyorum..

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quentus -- 20 Haziran 2018; 22:36:7 >
  • Lumia 1020'ye windows 10 yüklenebiliyor ancak bazıları 8.1 önermiyor. Zaten win 10'un da pek bir esprisi kalmadı.https://www.google.com/search?q=nokia+1020+windows+10&ie=utf-8&oe=utf-8

Google araması yaparak çeşitli forumlarda yükleme yöntemlerine bakabilirsiniz.

@mmucit ben 2. telefon olarak kullanıyorum. Sadece whatsapp var şu an işime yarayan o da giderse zaten başka bir telefon alacağız mecburen. Bu arada icloud sorununu çözdüm. Belki birilerinin işine yarar buraya yazayım.
    https://appleid.apple.com/#!&page=signin sayfaına girip
    https://support.apple.com/tr-tr/ht204397 bu adreste yazılı adımları uyguamak gerek. İki faktörlü kimlik doğrulamasının da açık olması gerek.

3 yılı aşkın kullanıyorum 830 u artık yolun sonuna geldik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scan -- 24 Haziran 2018; 19:19:19 >

• 
Sayfa: önceki 17211722172317241725
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.