Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (1707. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.787
Cevap
115
Favori
890.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17051706170717081709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1. sayfanın ikinci mesajında anlatılmış. Telefonun sd kart girişi olması gerekiyor. Okuyun orayı takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.
  • malkooklam kullanıcısına yanıt
    Valla Sosyal Medyanın hiçbir çeşidini kullanmadığım için o uygulamalara hiç bakmadım. O saydıklarım bana göre markette işe yarayan uygulamalar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendinibilen kullanıcısına yanıt
    Yine root toolu veya interop toolu yükle telefonun değerlerini Lumia 650 veya 640 XL olarak ayarla diğer güncellemeleri indiriyor.

Ama ben tavsiye etmiyorum diğer güncellemeleri. Ekran parlaklığını değiştirememe(benim için çok kritik bir özellik), telefonun normalden daha fazla ısınması gibi buglar var. Ben şu an 10586.107 kullanıyorum performans olarak çok iyi seviyede ve eski cihazlar en son 10586 zamanında destekleniyordu, redstone falan çıkınca destek kesildi.

Yani W10 yüklediysen telefonu formatla(kritik hataları düzeltiyor yükleme sonrası) ve öyle kullanmaya devam et. Zaten yeni sürümlerde yeni özellikler yok. Bir tek Gece Modu getirmişler işe yarayan( o da ekranı turuncuya çeviren f.lud ve Blue Shade işte, yani herkesin seveceği birşey değil) devamı herşey aynı neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 28 Aralık 2017; 5:7:58 >
  • SeaCaptain kullanıcısına yanıt
    Nokia Connectivity Cable Driver yüklü değilse ilk onu yükle. Yoksa telefon bilgisyar tarafından görülmüyor.

Sonra Sdk'yı indir. Konuda yazılı. Telefonunu register yap ve Apllivation deploymetten RootTool.xap dosyasını yükle.(google'da arat, karşına çıkar.)

Bunu yapabilirsen devamı çok kolay. Yapamazsan biraz daha zor Offline Windows Mobile update yöntemi var;https://forums.windowscentral.com/windows-10-mobile-how-guides/452310-how-offline-update-unsupported-lumias-8-1-latest-10586-xxx-14393-xxx-15063-xxx-build.html
    Oradan dosyaları çekip oradaki kodla telefona yollayınca yüklüyor. Oradaki adımları tek tek takip edersen yükleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Nokia Connectivity Cable Driver yüklü değilse ilk onu yükle. Yoksa telefon bilgisyar tarafından görülmüyor.

Sonra Sdk'yı indir. Konuda yazılı. Telefonunu register yap ve Apllivation deploymetten RootTool.xap dosyasını yükle.(google'da arat, karşına çıkar.)

Bunu yapabilirsen devamı çok kolay. Yapamazsan biraz daha zor Offline Windows Mobile update yöntemi var;https://forums.windowscentral.com/windows-10-mobile-how-guides/452310-how-offline-update-unsupported-lumias-8-1-latest-10586-xxx-14393-xxx-15063-xxx-build.html
    Oradan dosyaları çekip oradaki kodla telefona yollayınca yüklüyor. Oradaki adımları tek tek takip edersen yükleyebilirsin.

hocam merhaba
    ofline metodu denerken cihaz emergency mod da takılı kaldı
    hiçbir şekilde tepki yok

wındows devıce recovery tool acil kurtarma olarak goruyor fakat yazılım yuklemesi başarısız diyor

ne yapabilirim

Device Recovery Tool'u buradaki adımlarla kullan;https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/tutorial-how-to-rescue-lumia-emergency-t3434825

Benim başıma hiç gelmediği için çalışır mı bilmiyorum ama.

Yahu Nokia'da 1020 gibi tam multimedya cihaza bir hafıza kartı girişi takmayı çok görmüş.

• tom.waits T kullanıcısına yanıt
    Hallettim üstat gece çok teşekkur ederim..

Gerçi hallettim diyorm da şansina oldu Allah yardim etti..

Okumadigim kaynak kalmadi nette..ne ugrastim bilsen..dos komutlarina kadar..hicbirisini yemiyor..

en son biraktim artik yapacak birsey yok verecegiz servise dedim olursz olur olmazsaolmaz diye..

pc yi kapatacakken bagladim tekrar son kez wp internals birden eski bootloaderi yuklemeye basladi emergency files ile iş cozuldu..asik surat ekrana gelebildik..

akabinde device recovery tools ile yazilim attim dosyalar hazirdi zaten..

toparladik..

cihazda guzel oldu..yag gibi akiyor sabahtir..

ama hala yine dusunuyorum denesemmi tekrar diye:):)

hata yaptim ondan olmadi..wpinternals da..sorun oldu..

Cok seviyorum cihazi wp10 ile de iyi olur diyorum ama belki senin yazdigin yolla tekrar denerim..

saygilar sevgiler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Device Recovery Tool'u buradaki adımlarla kullan;https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/tutorial-how-to-rescue-lumia-emergency-t3434825

Benim başıma hiç gelmediği için çalışır mı bilmiyorum ama.

Yahu Nokia'da 1020 gibi tam multimedya cihaza bir hafıza kartı girişi takmayı çok görmüş.

hocam merhaba;

cihazı w10 yaptım sorunsuz bir şekilde..

ınsıder fast olarak güncelleme alıyor lumıa 830 olarak..

şu an 10.0.150063.2 sürümündeyim en son..

şu senin dediğin gece modu olan versiyon hangisi ben ona gelmek istiyorum.. ya da creators update veya sen ne tavsiye edersin..?

Creator's update'te olması lazım. Ya da sonraki sürümlerden birinde. Öncekilerde yoktu.

• selamun aleyküm gençler,

new york times da windows phone uygulamasını sonlandırmış. Demiş ki web tarayıcı üzerinden girebilirsiniz.

https://mspoweruser.com/new-york-times-ends-support-windows-phone-app-says-website-better/
  • quote:

Creator's update'te olması lazım. Ya da sonraki sürümlerden birinde. Öncekilerde yoktu.

Hocam selamlar

Benim cihaz lumia 830 olarak gozukuyor, bunu 950 olarak yeniden nasıl düzenleyebilirim?

Roottool veya interop tooldan hklmndevice targeting infoya gir oradan bilgiler değiştiriliyor.

Ama 950 ve 950 xl farklı bir güncelleme programına tabi olduğu için eski telefonlara hiçbir güncellemeleri indirmiyor. Yani boşuna teli onun gibi gösterme. L 650 en yeni güncellemeleri alıyor. Onla Creatorsu veya en son sürümleri yükleyebilirsin.

Sagol hocam..

650 yapayım o zaman..Yanlız ben beceremedım ınterop tool uygulamasını..ılk yaptıgımda custom pfd ile yapmıştım ama oda şimdi değerleri yazarken hata veriyor.
    Interop tool da unlock falan mı yapmak lazım tekrar dediğin menuye ben gelemedim yani bulamadım bile.

İnterop toolu mağazadan değil normal appx olarak aratıp yükle.(geliştirici modu açık olunca direkt dosyaya tıklarsan yükler tele) Mağazadakinden registry ayarlarına girilmiyor. (Not; İnterop unlock ayrı bir şey, farklı özellikleri ekleme ve tweakları çalıştırmayla alakalı oraları bilmiyorsan karıştırma.)

Oradan sırayla Registry Browsera gir ve HKLM—sYSTEm—platform—devicetargeting.info

Orada Lumia 650 değerlerini gir, tamamdır. Fazla da uğraşma Sonuçta Windows Phone dünyanın en dandik mobil işletim sistemi. Nokia'nın bıraktığı Symbian Belle, Meego falan bile bunun en gelişmiş halinden binkat daha gelişmişti.

• benim lumia 535i bir arkadaşa sattım.uygun fiyatlı birşey arıyordu nasıl olduysa turuncu telefonu beğendi :) kıramadım verdim bende. şimdi evde anakartı gidik bir lumia 720 var. sahibindende ekranı kırık bir 720 buldum onla birleştirsem mi diye düşünüyorum. onu bir şekilde hallederimde l720 windows10 a bir şekilde yükseltebilirmiyim acaba?
  • quote:

İnterop toolu mağazadan değil normal appx olarak aratıp yükle.(geliştirici modu açık olunca direkt dosyaya tıklarsan yükler tele) Mağazadakinden registry ayarlarına girilmiyor. (Not; İnterop unlock ayrı bir şey, farklı özellikleri ekleme ve tweakları çalıştırmayla alakalı oraları bilmiyorsan karıştırma.)

Oradan sırayla Registry Browsera gir ve HKLM—sYSTEm—platform—devicetargeting.info

Orada Lumia 650 değerlerini gir, tamamdır. Fazla da uğraşma Sonuçta Windows Phone dünyanın en dandik mobil işletim sistemi. Nokia'nın bıraktığı Symbian Belle, Meego falan bile bunun en gelişmiş halinden binkat daha gelişmişti.

Tamam hocam çok sagol oyle yapayım..

Çok haklısın.dediğin gibi benim n8 deki symbian belle bundan iyiydi..laf olsum diye uğraşıyoruz işte..bir muddet sonra kamera cihazı diye kaldırır bir kenara koyarım zaten..hele ki meego gibi bir sistemi harcadılar..neyse konuyu bozmayalım..
    Ben bir bakayım dediğin gibi deneyeyim.

hocam appx yuklerken sdk da hata veriyor xml belgesinde hata var diye..

farkli surum mu denemek lazım
    Alla alla hata vermemesi lazım. Sdk'dan değilde direkt telefondan kur. Direkt telefona indir ve tıkla kurulur, olmadı en eski sürümü 1.6'ydı galiba onu indir yine telefondan kur.

Yine olmadı Roottool.xap aratıp bu sefer Sdk'dan kur.

• quote:

Alla alla hata vermemesi lazım. Sdk'dan değilde direkt telefondan kur. Direkt telefona indir ve tıkla kurulur, olmadı en eski sürümü 1.6'ydı galiba onu indir yine telefondan kur.

Yine olmadı Roottool.xap aratıp bu sefer Sdk'dan kur.

Hallettim hocam cihaza indirip yukleyince oldu.sağolasın çok yardımcı oluyorsun.
    Değeri 650 yapınca hemen bir guncelleme yakaladım:)

Fakat şu gece ışığı olan versiyona hala gelemedim.

Creatorsda çıkmadıysa o özellik olmayadabilir W10 pcde olunca ben mobildede vardır diye düşünerek yorum yapmıştım. Ama yine de renk profili düzgün çalışıyorsa sende ekranı turuncuya(gece modu direkt olarak bu zaten) çevirebilirsin;

https://mspoweruser.com/no-creators-update-no-problem-heres-simulate-night-light-windows-phone/

• 
Sayfa: önceki 17051706170717081709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.