Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (1705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
34.787
Cevap
115
Favori
890.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft lumia 640 xl sahibiyim internette gezinirken bazen ekran birkaç saniye tamamen kararıp geri geliyor ve bunu art arda 5-6 kez yapıyor. Son zamanlarda da edge nin en üstte kalan sekmelerini kapatamıyorum dokunmatik algılamıyor, WhatsApp ta da durum kısmına bastığımda algılamıyor. Garantisi var cihazın göndersem diye düşünüyorum ama 8.1 e geri yükleyip gönderirler mi diye çekincelerim de var. Siz ne dersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen.benim de ekran değiştikten sonra w8.1 yüklemişler.w10 a geçerken de sıkıntı oldu.

• zzoorroo kullanıcısına yanıt
    O ekran göz kırpması lumia 930 da da var, ayrıca lumialarda kronik alarm çalmasında hoparlörden patlak ses çıkma olayı da var, lumia 930 da deli gibi ısınma var, var da var.

Kur artışı, ötv falan derken telefon fiyatları da iyice arttı mecbur elimizdeki bozulana kadar kullanacağız.

Sorunları görmemeye çalışın keyf almaya bakın yoksa bu lumialar dert sahibi yapar.

• zzoorroo kullanıcısına yanıt
    Bende de var şirket hattı edge kullanırım ama öyle yapmıyorda çok kasıyor tel

830 da yapardı da geçen sene göz kırpardı yeni sürümlerde sonra düzeldi

sattım ben 7 kullanıyorum şuan da iOS konuda aynı bu konu gibi sorunlarla dolu 😄

Siz bence teli sıfırlayın olmazsa teleservice yollayın onlarda yazılım yükleyip yollarlar tahminimce zamanınız varsa şansınızı deneyin

• Cevaplar için teşekkürler. Buradan şu çıkıyor sorun yazılımsal zaten bazen oluyor bazen olmuyor. Yeni güncelmme ile belki düzelir. Beklemem daha mantıklı. Diğer lumiaları bilemem ama 735 win 10 ile enfes çalışıyordu. Kamerası bozuldu diye buna geçtim. Performans olarka yerlerde 640 XL.

@
    kaazto28,
    krkmz1666
  •  Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu
  • Arkadaşlar güncellemeleri nasıl engellerim?

Kullandığım sürüm eski bir sürüm 10586.107. Sürekli güncellemeyi tamamen indiriyor wifideyken sonra yüklemeye hazırlanırken hata veriyor. İnternette araştırdım 1493.1066 güncellemesi çoğu kişide sorunluymuş. Tekrar windows 8.1'e geri dönüp öyle yüklemek gerekiyormuş. Hiç uğraşamam bunlarla, zaten bu sürüm bana yeterli geldi batarya ve performans olarak.

Cihaz 1320, registry hackli hali 640 xl lte.

Edit; Araştırmalarıma göre cihaza hard format atınca geçiyormuş. Registry tekrar orijinal haline (1320) döndüğû için yeni güncellemeleri indirmiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 7 Aralık 2017; 5:25:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Wm10'da ise bildiğin kitleniyor. Çeşit çeşit buglar var. Android sürümünü merak ettim şimdi.

Bu arada yukarıda internet kullanımından şikayetçi olanlar var. Bakın söylüyorum sakın mobil internetle Wp ve Wm'deki tarayıcıları kullanmayın. Masaüstü Chrome, Opera ve android chrome ve yine androiddeki birçok tarayıcıyı uzun süre mobil internetle kullanmış biri olarak söylüyorum en az dört katı mb harcıyor.

Edge'yi yeterince kullanmadım tam emin değilim ama motoru ve işleyiş tarzı ie gibi.

Edgenin android sürümünü de kullandıktan sonra android sürümün w10'dakinden hiçte iyi olmadığını farkettim. Androiddeki Edge Chromium tabanlı diğer dandik browserlara bir iki skin eklenmiş hali işte. Wm10'daki Edge çok daha iyi. Daha önce kitleme gibi bir şeylerle karşılaşmıştım ayarlardayken ama şuan sıkıntısız. (wp8.1'e geri dönüp tekrardan W10'a geri geldim.)

Androiddeki Chromium tabanlı browserlerın hepsi bence beş para etmez. Özellikle geniş ekranlı cihazlarda görüntü çok göze batıyor. Androidde Firefox, Puffin gibi browserler çok daha iyi çalışıyor.

Wm10'da alternatif tarayıcı yok. Sorun burada. Bluesky, Blueflap edgeye skin eklenmiş hali gibi. Coc coc browser chromium tabanlı bir tek o güzel çalışıyor. Androiddeki chrome tabanlılar gibi değil.

Veri kullanımı konusu da Wp8.1'deki internet explorer faciasında geçerli. Edge o kadar abartılı şekilde mobil interneti sömürmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 7 Aralık 2017; 5:27:7 >

• quote:

W10M'daki Netflix uygulaması Uwp mi? Yani Windows 10'da çevrimdışı izleme olanağı var aynısı W10 mobiledaki uygulamada var mı? Deneyen varsa paylaşırsa sevinirim.

Foxit MobilePdf'de text reflow özelliği gösteriyor. Bunu telefonda kullanan var mı? Gerçekten mobilde text reflow yapıyor mu?

1. Değilmiş. Yani çevrimdışı izleme çalışmıyormuş.

2. Varmış. Zaten öyle çok aman aman bir özellik değil ama windows phone 8.1'de HİÇBİR uygulamada(mağazadaki her uygulamayı teker teker denedim, sadece audible ereader kötü bir şekilde de olsa yapıyor ama o da pdf okuma değil, dinleme uygulaması) bu basit özellik olmadığı için çok büyük bir artıymış gibi gözüktü, hatta neredeyse tekrardan yükleyecektim 10'u ama sonradan tekrar yükle geri al zahmetine değmiyeceğine karar verdim.

FoxitMobilePdf uwp uygulaması android portu. Çalışıyor ama sadece çalışıyor;) Sayfaları çevirirken akıcı değil, Kasıyor. W10 Pc'de daha stabil çalışıyordur muhtemelen. Reflow ve sayfa rengi değiştirme gibi önemli özellikler gelmiş bu açıdan alternatifsiz olduğu için mecburen kullanıyoruz.

• Kardeş kullanan kalmadı artık, sorun yaşayanlarda sorunları sorun yokmuş gibi ya da bir ozellikmiş gibi kabul edip öyle yaşıyor ya da yaşıyoruz. Hayırlısı.

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Evet orası öyle ama ben öyle fazla uygulama ve özellik kullanan birisi değilim telefonda. Sosyal Medyaya çok vakit aldığı için beş senede bir falan uğruyorum. Çöp mobil oyunları zaten sevmiyorum. Telefonda yaptığım tek şey internet, video izlemek ve pdf okumak. Gerçi w10'a kadar cihaz bunları bile yapamıyordu doğru dürüst, şu an idare ediyor.

Ayrıca yeni bir telefona para veremem. Telefonlar çok pahalılaştı. Bu yüzden o dediğinizi yapmak zorundayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

W10M'daki Netflix uygulaması Uwp mi? Yani Windows 10'da çevrimdışı izleme olanağı var aynısı W10 mobiledaki uygulamada var mı? Deneyen varsa paylaşırsa sevinirim.

Foxit MobilePdf'de text reflow özelliği gösteriyor. Bunu telefonda kullanan var mı? Gerçekten mobilde text reflow yapıyor mu?

1. Değilmiş. Yani çevrimdışı izleme çalışmıyormuş.

2. Varmış. Zaten öyle çok aman aman bir özellik değil ama windows phone 8.1'de HİÇBİR uygulamada(mağazadaki her uygulamayı teker teker denedim, sadece audible ereader kötü bir şekilde de olsa yapıyor ama o da pdf okuma değil, dinleme uygulaması) bu basit özellik olmadığı için çok büyük bir artıymış gibi gözüktü, hatta neredeyse tekrardan yükleyecektim 10'u ama sonradan tekrar yükle geri al zahmetine değmiyeceğine karar verdim.

FoxitMobilePdf uwp uygulaması android portu. Çalışıyor ama sadece çalışıyor;) Sayfaları çevirirken akıcı değil, Kasıyor. W10 Pc'de daha stabil çalışıyordur muhtemelen. Reflow ve sayfa rengi değiştirme gibi önemli özellikler gelmiş bu açıdan alternatifsiz olduğu için mecburen kullanıyoruz.

Foxiti silin. Xodo'nun w10 uygulaması efsane. Akıcı, reflow, renk değiştirme herşey var. O da sonunda android uygulamasının aynısını yayınlamış w10'a. Sonunda adam gibi pdf okuyucu var şu platformda.

• quote:

Arkadaşlar güncellemeleri nasıl engellerim?

Kullandığım sürüm eski bir sürüm 10586.107. Sürekli güncellemeyi tamamen indiriyor wifideyken sonra yüklemeye hazırlanırken hata veriyor. İnternette araştırdım 1493.1066 güncellemesi çoğu kişide sorunluymuş. Tekrar windows 8.1'e geri dönüp öyle yüklemek gerekiyormuş. Hiç uğraşamam bunlarla, zaten bu sürüm bana yeterli geldi batarya ve performans olarak.

Cihaz 1320, registry hackli hali 640 xl lte.

Edit; Araştırmalarıma göre cihaza hard format atınca geçiyormuş. Registry tekrar orijinal haline (1320) döndüğû için yeni güncellemeleri indirmiyormuş.

Sıfırla ayarlarda otomatik güncelleme yapsın tikini kaldır.
  • quote:

quote:

Wm10'da ise bildiğin kitleniyor. Çeşit çeşit buglar var. Android sürümünü merak ettim şimdi.

Bu arada yukarıda internet kullanımından şikayetçi olanlar var. Bakın söylüyorum sakın mobil internetle Wp ve Wm'deki tarayıcıları kullanmayın. Masaüstü Chrome, Opera ve android chrome ve yine androiddeki birçok tarayıcıyı uzun süre mobil internetle kullanmış biri olarak söylüyorum en az dört katı mb harcıyor.

Edge'yi yeterince kullanmadım tam emin değilim ama motoru ve işleyiş tarzı ie gibi.

Edgenin android sürümünü de kullandıktan sonra android sürümün w10'dakinden hiçte iyi olmadığını farkettim. Androiddeki Edge Chromium tabanlı diğer dandik browserlara bir iki skin eklenmiş hali işte. Wm10'daki Edge çok daha iyi. Daha önce kitleme gibi bir şeylerle karşılaşmıştım ayarlardayken ama şuan sıkıntısız. (wp8.1'e geri dönüp tekrardan W10'a geri geldim.)

Androiddeki Chromium tabanlı browserlerın hepsi bence beş para etmez. Özellikle geniş ekranlı cihazlarda görüntü çok göze batıyor. Androidde Firefox, Puffin gibi browserler çok daha iyi çalışıyor.

Wm10'da alternatif tarayıcı yok. Sorun burada. Bluesky, Blueflap edgeye skin eklenmiş hali gibi. Coc coc browser chromium tabanlı bir tek o güzel çalışıyor. Androiddeki chrome tabanlılar gibi değil.

Veri kullanımı konusu da Wp8.1'deki internet explorer faciasında geçerli. Edge o kadar abartılı şekilde mobil interneti sömürmüyor.

Yanlış hatırlamıyorsam forumdan birisi coc coc browserın chromium tabanlı olmadığını ifşa etmişti.
    Mikisoft güncelleme almıyor diye mağazadaki uygulamaların yarısını kaldırdı ya.
    O gün bitti gözümde kullandığım çeviri uygulamalarının yarısı mağazadan kaldırıldı hatta bir daha indirilemez hale geldi.
    Belki gidip bir xap sitesine bulacaksın da yükleyeceksin tabii zahmet edersen.
    Android'de veya iOS'da yüz binlerce alternatifin varken Windows'da tek alternatif olması durumu da hiç hoş değildi.

• Damenda kullanıcısına yanıt
    İşte kendi işletim sisteminde kendi uygulamalarını bile sallamaması büyük olay. Zaten uygulama sayısı çok az, olanlarında kaldırılması, üç dört sene güncelleme almaması(androidde, iosta her ay güncelleme alan uygulamalar) çok kötü bir durum.

Coc coc demek Chromium tabanlı değilmiş, ilginç. Ben de diyorum sayfa renderı niye chromium tabanlılar gibi kalitesiz değil, bundanmış. Mesela Google aramasında sonuçların listelendiği yer Chromium browserlarda korkunç gözüküyor, geniş ekranda (5.5 inç fazlası) bu çok belli oluyor.

Neyse sistemin rahmetli olduğunu ben de biliyorum. Ama bir süredir elimde w8.1 cihaz olduğu için, orda da işe yarayan hiçbir uygulamaya rastlamadığım için w10'da androidde taa kaç sene önceden beri kullandığım özelliklerin olduğunu görünce bile bana çok büyük bir artıymış gibi gözüküyor. Durum bu.

Bu arada güncellemeleri formattan sonra indirmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bilgiler için sağolun baya işime yaradı
  • merhaba. bende lumia 535 var. windows 10 a güncelledikten sonra güncelleme almasını engelleyebilirmiyiz? ileri zekalı microsoft güncellemelerin birinde fm radyo uygulamasını kaldırmış. insan neden var olan özelliği anlamadım ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: hareketliperde

merhaba. bende lumia 535 var. windows 10 a güncelledikten sonra güncelleme almasını engelleyebilirmiyiz? ileri zekalı microsoft güncellemelerin birinde fm radyo uygulamasını kaldırmış. insan neden var olan özelliği anlamadım ki

Güncellemeyi kaldırmak mı? Öyle bir şey yok çıkar onu aklından.

Not: Gerçekten yok.

• selam,
    idol4s wm ile aranıza katıldım,

olmazsa olmazlar listesini verebilecek var mı,

saygılar,
  • bugün, 10.0.15063.297 oldu
  • 
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.