Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (1667. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.790
Cevap
115
Favori
890.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16651666166716681669
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: krkmz1666

quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

950 XL'in desteklediği inanılmaz bağlantı hızları 4G ile gerçek, hakiki ve de samimi 4.5G farkını bariz ortaya koyuyor. Yaşamak lazım. Tecrübe etmek lazım. 4.5G 2G'ye 3G'ye 4G'ye benzemez.

GSM network: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
    GSM max data speed DL: EGPRS 296.0 kbps
    GSM max data speed UL: EGPRS 236.8 kbps
    WCDMA network: Band 5 (850 MHz), Band 8 (900 MHz), Band 1 (2100 MHz), Band 2 (1900 MHz), Band 4 (1700/2100 MHz)
    WCDMA max data speed DL: 42.2 Mbps (Cat 24)
    WCDMA max data speed UL: 5.76 Mbps (Cat 6)
    LTE FDD network: Band 5 (850MHz), Band 8 (900MHz), Band 17 (700MHz), Band 20 (800MHz), Band 1 (2100 MHz), Band 12 (700 MHz), Band 2 (1900 MHz), Band 28 (700 MHz), Band 3 (1800 MHz), Band 7 (2600 MHz), Band 4 (1700/2100 MHz)
    TD-LTE network: Band 38 (2570-2620 MHz), Band 40 (2300-2400 MHz)
    LTE max data speed DL: 300 Mbps (Cat 6)
    LTE max data speed UL: 50 Mbps (Cat 6)

www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia950-xl/specifications/

950xl nin inanılmaz bağlantı hızı giga4.5g yi destekliyor mu

Yada wifi üzerinden görüşme yaptırıyor mu

Taşıyıcı birleştiriyormu de hele bi bakayım bana

Yada hd ses i destekliyor mu 4.5g de arama yaparken neden 3g ye geçiyor övüp bitiremediğin telefonun bide bunlardan bahset bakalım

Giga 4.5G bir ttlekom servisi. Ben Türkcell 15 gb platinum abonesiyim de. Zaten 300 Mbps'e kadar destekliyor telefonum. Giga 4.5G düşük donanımlı ve alt seviye telefonlar için ideal bir şeydir de 300 Mbps hızında download 830'da 630'da mümkün olamaz. Donanım kaldırmaz. 950 XL'lerde hd ses volte özelliği elbette var, lakin karşı tarafında telefonunun desteklenmesi ve aynı operatörde olması şartı var. Ülkede de pek yaygın değil zaten.

830'da cat kaç modem var bilmiyorum ama zaten sürekli 2G 3G arası dolaşıldığı için ve 4.5G 300 Mbps seviyeleri bir hayal olduğu için 950 XL'deki cat 6 modem sayesinde müthiş bir surf deneyimi yaşıyorum ben, bankacılık işlemleri ve youtube 4K full HD ne gelirse artık, kusursuz akışkanlıkla izleyebiliyorum, işlem yapabiliyor, gayette memnunum.

Küçük ve alt seviyeli telefonlar gibi senin telefonunda desteklemiyor yani

Adam yerine koyup desteklemiyorlar bile yararlanamasınlar diye

Ben sana wifi üzerinden konuşmayı sordum 15gb abone o noldu

830 kullanmıyon bari sallama 2g 3g dolaştığını nereden biliyorsun konuşma haricinde L den düşmüyorum

Bursa da

300 mbps hızda kullanıyorsun ya sürekli çok güzel deneyimin var dediklerini 25 mbps ile rahatlıkla yapabilirsin 300 e gerek yok

Ben istanbul'da ikamet ediyorum ama. Adım başı 4.5G uyumlu turkcell baz istasyonu var. Bursa'da 25 Mbps belki yeterli gelebilir ama inan 300 değil 600 Mbps'e kadar uyumlu modemi olsaydı 950 XL'in yine keşke 900 Mbps'e kadar olsaymış derdim. Windows 10 Mobile gerçekten de 950 XL'e tüm donanım ve yazılım hizmetlerini neredeyse sunuyor, cömertçe, hoyratça. 830'da durum ne bilmiyorum tabi. Anladığım kadarıyla da pek tatmin edici değil ne yazılımsal, ne donanımsal olarak.

Yaptığın işlemler bişi olsa anlıcam da indirme yapmadığın surece 300 un bi anlamı yok zaten 15gb ın ile neler neler indirebilirsin ki

Senin internette dediğin şeyleri aynı hızda yapabiliyorum gayette tatminkar yani

Turkcell'in 4x4'lük paketini kullanıyorum. Ev interneti de dahil. Cepten indirme pek yapmıyorum. Daha çok online youtube videoları, canlı yayınlar, groove müzik için kullanıyorum windows 10 mobile'da. Ev interneti zaten limitsiz. 35 Mbps yalın vdsl, pakete dahil. Türkcell.

830'da siz zaten resmi youtube uygulamasını istemiyor muydunuz? Nasıl izliyorsunuz ki videoları? 830'da youtube var mı? Yok diye biliyorum resmi uygulama. Yok olduğuna göre de izlemiyorsunuzdur teoride.

Ben 950 XL'de youtube videolarını bol bol izliyorum, canlı yayınlar, 360 derece videolar neler neler.

kullan indirme yapmadığın sürece 300 de olsa 900 de olsa bi anlamı yok

videolar bi tek uygulamadan mı izleniyor kendinizi bu kadar ele vermeyin küçük düşmeyin ?bilmiyomuş gibi orası ayrıda
    senin izlediklerini bende izliyorum rahat ol

Ben windows 10 mobile 14393 yüklü 830'da izlenmiyor demedim ki. 950 XL'de izliyorum dedim. 520'de bile izleniyorken. Mesele izlemekse 830'un bir özelliği kalmıyor ki. İzlemek senin için hayati bir özellikse 520 2. el alıp 40-50 liraya istediğin şeyi izleyebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

950 XL'in desteklediği inanılmaz bağlantı hızları 4G ile gerçek, hakiki ve de samimi 4.5G farkını bariz ortaya koyuyor. Yaşamak lazım. Tecrübe etmek lazım. 4.5G 2G'ye 3G'ye 4G'ye benzemez.

GSM network: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
    GSM max data speed DL: EGPRS 296.0 kbps
    GSM max data speed UL: EGPRS 236.8 kbps
    WCDMA network: Band 5 (850 MHz), Band 8 (900 MHz), Band 1 (2100 MHz), Band 2 (1900 MHz), Band 4 (1700/2100 MHz)
    WCDMA max data speed DL: 42.2 Mbps (Cat 24)
    WCDMA max data speed UL: 5.76 Mbps (Cat 6)
    LTE FDD network: Band 5 (850MHz), Band 8 (900MHz), Band 17 (700MHz), Band 20 (800MHz), Band 1 (2100 MHz), Band 12 (700 MHz), Band 2 (1900 MHz), Band 28 (700 MHz), Band 3 (1800 MHz), Band 7 (2600 MHz), Band 4 (1700/2100 MHz)
    TD-LTE network: Band 38 (2570-2620 MHz), Band 40 (2300-2400 MHz)
    LTE max data speed DL: 300 Mbps (Cat 6)
    LTE max data speed UL: 50 Mbps (Cat 6)

www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia950-xl/specifications/

950xl nin inanılmaz bağlantı hızı giga4.5g yi destekliyor mu

Yada wifi üzerinden görüşme yaptırıyor mu

Taşıyıcı birleştiriyormu de hele bi bakayım bana

Yada hd ses i destekliyor mu 4.5g de arama yaparken neden 3g ye geçiyor övüp bitiremediğin telefonun bide bunlardan bahset bakalım

Giga 4.5G bir ttlekom servisi. Ben Türkcell 15 gb platinum abonesiyim de. Zaten 300 Mbps'e kadar destekliyor telefonum. Giga 4.5G düşük donanımlı ve alt seviye telefonlar için ideal bir şeydir de 300 Mbps hızında download 830'da 630'da mümkün olamaz. Donanım kaldırmaz. 950 XL'lerde hd ses volte özelliği elbette var, lakin karşı tarafında telefonunun desteklenmesi ve aynı operatörde olması şartı var. Ülkede de pek yaygın değil zaten.

830'da cat kaç modem var bilmiyorum ama zaten sürekli 2G 3G arası dolaşıldığı için ve 4.5G 300 Mbps seviyeleri bir hayal olduğu için 950 XL'deki cat 6 modem sayesinde müthiş bir surf deneyimi yaşıyorum ben, bankacılık işlemleri ve youtube 4K full HD ne gelirse artık, kusursuz akışkanlıkla izleyebiliyorum, işlem yapabiliyor, gayette memnunum.

Küçük ve alt seviyeli telefonlar gibi senin telefonunda desteklemiyor yani

Adam yerine koyup desteklemiyorlar bile yararlanamasınlar diye

Ben sana wifi üzerinden konuşmayı sordum 15gb abone o noldu

830 kullanmıyon bari sallama 2g 3g dolaştığını nereden biliyorsun konuşma haricinde L den düşmüyorum

Bursa da

300 mbps hızda kullanıyorsun ya sürekli çok güzel deneyimin var dediklerini 25 mbps ile rahatlıkla yapabilirsin 300 e gerek yok

Ben istanbul'da ikamet ediyorum ama. Adım başı 4.5G uyumlu turkcell baz istasyonu var. Bursa'da 25 Mbps belki yeterli gelebilir ama inan 300 değil 600 Mbps'e kadar uyumlu modemi olsaydı 950 XL'in yine keşke 900 Mbps'e kadar olsaymış derdim. Windows 10 Mobile gerçekten de 950 XL'e tüm donanım ve yazılım hizmetlerini neredeyse sunuyor, cömertçe, hoyratça. 830'da durum ne bilmiyorum tabi. Anladığım kadarıyla da pek tatmin edici değil ne yazılımsal, ne donanımsal olarak.

Yakında telefonun kamerası çalışıyor , telefon çalışıyor diye öveceksin.

Cömertçe , hoyratça

• e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    sonuçta senin o yere göğe sığdıramadığın öve öve bitiremediğin ses kaydetme özelliği olan cihaza verdiğin 2000 küsür lira ile benim cihaz aynı işi yapıyor
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    la bide ses kaydetmesi var onu unuttun
  • quote:

la bide ses kaydetmesi var onu unuttun

Haklısın. Cömertçe , hoyratça ses de kaydedebiliyor.

• quote:

sonuçta senin o yere göğe sığdıramadığın öve öve bitiremediğin ses kaydetme özelliği olan cihaza verdiğin 2000 küsür lira ile benim cihaz aynı işi yapıyor

Senin de o yere yere bitiremediğin, yerin dibine soktuğun windows 10 mobile'da her şey senin de itiraf ettiğin gibi yapılıyormuş bak. Youtube videolarını izliyorsun işte. Benim için farketmez. Sistemin yeterli olduğunu nasıl kabul ettirdim ama size. Nasıl sistemi savunmaya geçtiniz ama. Eee işte. Böyle bu işler.

830'muş, 950 XL'miş falanmış filanmış. Burası windows 10 mobile konusu. Windows 10 mobile nasıl işini görüyormuş bak. Görecek tabi. Görmese androide geçerdin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 25 Mayıs 2017; 19:38:15 >
  • quote:

quote:

Senin de o yere yere bitiremediğin, yerin dibine soktuğun windows 10 mobile'da her şey senin de itiraf ettiğin gibi yapılıyormuş bak. Youtube videolarını izliyorsun işte. Benim için farketmez. Sistemin yeterli olduğunu nasıl kabul ettirdim ama size. Nasıl sistemi savunmaya geçtiniz ama. Eee işte. Böyle bu işler.

830'muş, 950 XL'miş falanmış filanmış. Burası windows 10 mobile konusu. Windows 10 mobile nasıl işini görüyormuş bak. Görecek tabi. Görmese androide geçerdin.

bi yotube video izleniyor deyince tüm işini gördünnya anlayışına bittim sen gibi bidaha gelmez helal olsun sana
    sen 2bin küsürlük telefona bayıldığın para ile görürsün ben 100 liraya aldığım telefon ile fark burada kaynaklanıyor
    geri kalan 2000 liraya android alırım

2 telefonla takılırım

senin yapamadıklarını yaparım
  • quote:

quote:

quote:

bi yotube video izleniyor deyince tüm işini gördünnya anlayışına bittim sen gibi bidaha gelmez helal olsun sana
    sen 2bin küsürlük telefona bayıldığın para ile görürsün ben 100 liraya aldığım telefon ile fark burada kaynaklanıyor
    geri kalan 2000 liraya android alırım

2 telefonla takılırım

senin yapamadıklarını yaparım

Evet yaparsın. Güle güle yap. Tebrik ederim.

• 15063.332 Release Preview kanalından HP Elite x3, Microsoft Lumia 550, 640/640 XL, Lumia 650, Lumia 950, Lumia 950 XL (Ben kullanıyorum), Alcatel Idol 4S, Alcatel OneTouch Fierce XL, SoftBank 503LV, VAIO Phone Biz, MouseComputer MADOSMA Q601 ve Trinity NuAns NEO için yayınlandı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

15063.332 Release Preview kanalından HP Elite x3, Microsoft Lumia 550, 640/640 XL, Lumia 650, Lumia 950, Lumia 950 XL (Ben kullanıyorum), Alcatel Idol 4S, Alcatel OneTouch Fierce XL, SoftBank 503LV, VAIO Phone Biz, MouseComputer MADOSMA Q601 ve Trinity NuAns NEO için yayınlandı.

Aga alemsin yaa.

• .332 edge biraz hızlanmış fakat karakterlerdeki bozulma devam ediyor..Bazı uygulamalardaki live tile sorunu çözülmüş gibi görünüyor..Klavyede arada açılmama sorunu vardı kullandıkça düzeldi mi göreceğiz..Pil konusu için birşey söyleyemeyeceğim..Edge hariç geri bildirimler kısmen işe yaramış görünüyor..Şimdilik bir sorun yok..Yüklemek isteyenler yükleyebilir..L930..

• Tahoe_930 kullanıcısına yanıt
    Klavyede açılmama tıklayınca klavye gelmiyor mu

Yazarken kasılma var mı yada geç gelme klavye de

Bende hala exchange hesabı çalışmıyor. L535

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Klavyede kasılma yok..Önceki sürümde bazen klavye açılmıyordu..Sadece edge kullanırken oluyordu..Muhtemelen o da edge ile ilgili bir sorundu..Dünden beri hiç olmadı..Belki düzelmiştir..

• mmucit M kullanıcısına yanıt
    Kullanmadığım için yorum yapamıyorum hocam..Ne zamandır var bu sorun??

Wp10 a geçtim, sıkıntı oluştu. Kullanıcı adı veya şifre hatası diyor. Başka l535 tede denedim aynı wp10 sorun var, düzeltirler diye umut ediyorum. Tabii geri bildirim de yaptım

• Komiğime giden bişey var beyler,maruz görün eski wp kullanıcısı olarak yazıyorum teknolojinin tırmanma zamanlarında yani 30 yıl önce apple ms arasındaki tek savaş apple(yada jobs)üretilen teknolojinin tek çatı altından çıkmasını savunuyordu yani işletim sistemi içindeki donanım ve üretilen sistemin sadece o cihazda çalışmasını savunuyordu.ms ise (gates) üretilen bi sistemin universal olarak tüm cihazlarda çalışmasını ve yazılan bi uygulamanın tüm cihazlarda aynı şekilde çalışmasını istiyordu.şuan ms ye bakıyordumda amacından 30 yıl sonra ciddi şekilde sapmış görüyorum.ms google gibi sadece dağıtıcı olsaydı çok daha başarılı olurdu kim ne derse desin.

Ha diyeceksin apple kullanıyosun çok mutlusun heralde hiç de değil beyler tek avantajı bana göre tıklandığında açılan uygulamalar onun dışında bi kaç efekt, sistem hiç hoşuma gitmiyor.mağaza çöp indirdiğin her uygulamada reklam var ver parayo reklamız kullan diyen bi yapı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 26 Mayıs 2017; 11:54:44 >
  • E yani. Masaüstünden bir farkı yok. Masaüstünden bağlandığımı sanmaları doğaldır. Evrensel bir tarayıcı sonuçta EDGE.

Masaüstü chrome, opera, firefoxtan bile daha kullanışlı bence.

@Fatih Meşajını aldım kardeşim. 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 26 Mayıs 2017; 12:15:19 >
  • mmucit M kullanıcısına yanıt
    İnternetten biraz araştırdım..Söylediğiniz gibi w10 ile ilgili bir sorun..Belli bir modele özgü değil..Her tür cihazda ortaya çıkabiliyor..Kesin bir çözüm yoluna ulaşamadım..Geri bildirime destek oldum..Umarım çözerler..

Teşekkürler. Ne zamandan beri forumda bunu özlemiştim, karşılıklı yardımlaşma ve bilgilenme.

• 
Sayfa: önceki 16651666166716681669
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.