Şimdi Ara

Windows 10 mobil son günlerini yaşıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windowsphone'nu android'e çevirebilecek bir babayiğit çıkar mı acaba. Yada kendileri böyle bir sistem yapsalar da bizde telefonlarımızı kurtarsak.

• windows phone alanlara baş sağlığı diler önümüzdeki maçlara bakmasını öneriyorum

• Ms üzerine düşeni yapıp Meego'yu bitiridi Nokia'yı da androidin kucağına atıp tekrar köşesine çekildi..Windows 10 vermedikleri cihazları aylar öncesinden güncelleme alacakalar diye lanse edip satış yapmaya devam ettiler..İnsanları aptal yerine koydular..Şu açıklama ile resmen sıvamış bulunmaktalar..Ms kendisi bile android ve ios için çıkardığı uygulamaları kendi mağazasına koymadı..İnsanlar bir ton para verdikleri cihazlara gönüllü olarak,cihazlarının bozulma riskini alıp insider sürümleri yükledi geri bildirim yaptı..Gelinen noktada suçu geliştiricilere ve kullanıcılara atmak..Söyleyecek söz bulamıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devam etmezlerse yazık olur bence. Şu anda android kullanıyorum ama windows mobile tarafında güzel bir telefon çıktığında geçmeyi düşünüyordum.

• Zamanında bende gaza gelip almıştım. F/p telefonuydu ama kullanışlılık rezillik içindeydi. Microsoft Mobil anlamda android ve ios dan daha fazla deneyimi olan bir firma olmasına rağmen (Windows CE den beri üşünün ) bu işi batırdı. Rezil etti.

Her yeni mobil işletim sisteminde eskisini arttı. Ne yazık ki olan müşterilerine oldu.

• Microsoft' un mobil serüveninin ilk zamanlardan itibaren hüsran olacağı belliydi. (https://www.gsmarena.com/microsoft_windows_phone_dead-news-27612.php ) Dönemine göre hiç bir yenilik getirmeyen, aksine bir çok temel özelliği/işlevselliği bünyesinde barındırmayan ve ilgili özelliklerin gelmesi için kullanıcıları uzun süre bekleten bir ekositem. Diğer taraftan piyasanın yeni bir işletim sistemine ihtiyaç duymadığı da ortada. Bunu ta 2013 yılında yapılan saçma bir analizin habere konu olması neticesinde dile getirmiştik. Analizde 2015 yılı itibarıyla Windows Phone' ların iphone satışlarını geçeceğinden falan bahsediliyordu.

Olan Nokia' ya olmuştur. Elop truva atının başa getirilmesi neticesinde ne Symbian/Meego 'ya yatırım yapılabilmiş ne de Android' e geçilebilmiştir. Malesef ki piyasa iki robotik/duygusuz üreticinin eline kalmıştır. Şimdilerde Nokia android ile yeniden piyasaya dönmeye çalışsa da eskiruhunu yakalayabileceğini ve başarılı olabileceğini pek sanmıyorum.
  • Zar zor bugünlere geldi zaten,ölmeyi hak etti.

• Eski bir Windows 10 Mobile kullanıcısı olarak, bu ekosistemin ölüm tarihini 2015'in yaz-sonbahar ayları olarak gösterebilirim. Güya Windows 10 Mobile'ın final sürümü, 29 Temmuz 2015'te aktif olacak olan Windows 10'dan önce çıkacaktı. Ne zaman çıktı, biliyor musunuz? Mart 2016'da. Söyledikleri tarihten neredeyse bir yıl sonra. Bir kullanıcı olarak Microsoft'tan bir şey olmayacağını çok net gördüm. Nitekim yanıltmadı da. Temmuz 2016'ya kadar dayanabildim Windows 10 Mobile'a.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Tüm bildiklerinizi unutun."

• Alternatif açısından iyiydi.

• Bilgisayarlar için Windows'un da sonu yakın. Oyun sektörü sırtlıyor dx bağlılığı bittiğinde görürüm windowsu.

• Mobil ile bütünleştireceğim diye masaüstü işletim sistemininde içine etti. Mevcut CEO'nun öncekinden farkı herşeyin daha da içine etmesi.

• Bir sonraki mobil ürünlerinin içerisinde Windows 10 olacak muhtemelen. OS otomatik olarak cihazın durumuna göre ekran formatı ayarı yapar, Continiuum gibi donanımları algıladığında da ona uygun ekran formatına, iş düzenine geçer.

Artık mobil piyasasına girmez daha denemez demeyin mobil dünyaya girmek zorunda her zaman deneyecektir. Bu sefer SD835 üzerinde windows çalıştırmayla şansı geçmişine göre daha yüksek. Gösterişli, Surface ürünlerinin çizgisinde kaliteli bir mobil cihazlar gerekli, iki farklı ekran boyutuyla yılda sadece iki model üretse yeterli.
  • QuexSeeL kullanıcısına yanıt
    Soran olmaz ama olursa kesinlikle almayın diyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Bilgisayarlar için Windows'un da sonu yakın. Oyun sektörü sırtlıyor dx bağlılığı bittiğinde görürüm windowsu.

Windows denince akla sadece oyun mu geliyor?? Nereye bitiriyon koklu bir platformu??
  • yenilik bekleyen yok. olanı bozmasınlar yeter

whatsapp terk etmesinde kim gidiyorsa gitsin
  • Şirketkerin yazılımlarını, otomasyonları diyeceksiniz. Ben de diyorum ki oyun işi değişsin görelim.

• Sen android ve ios ile yarışacak seviyede uygulama mağazanı geliştirmezsen yok olur gidersin.

Beklenen son. Windows 10 mobil için neden uygulama yapılmıyor ? Bunu sormak gerek projenin mimarlarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

quote:

Bilgisayarlar için Windows'un da sonu yakın. Oyun sektörü sırtlıyor dx bağlılığı bittiğinde görürüm windowsu.

Windows denince akla sadece oyun mu geliyor?? Nereye bitiriyon koklu bir platformu??

Android daha da gelişip masaüstü ve laptoplara gelirse şaşırmamak gerek. Bunu yapmak zor olmasa gerek (RemixOS - ChromeOS)

Donanımlar android ile uyumlu şekilde çalışıp üretilirse windowsa elveda vakti gelecektir.

Tabi bunun için yüksek bellek işlemci gerektiren uygulamaların androidte de olması gerekiyor.

Yada Linux un android kadar kullanışlı hale getirilmesi windows un sonu olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucas10 -- 12 Ekim 2017; 6:29:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucas10

quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

quote:

Android daha da gelişip masaüstü ve laptoplara gelirse şaşırmamak gerek. Bunu yapmak zor olmasa gerek.

Donanımlar android ile uyumlu şekilde çalışıp üretilirse windowsa elveda vakti gelecektir.

Tabi bunun için yüksek bellek işlemci gerektiren uygulamaların androidte de olması gerekiyor.

Yada Linux un android kadar kullanışlı hale getirilmesi windows un sonu olacaktır.

Android pcye geldi windows bitti. Bu mudur?? Her sey bu kadar basitmiydi?? Biz niye dusunemedik ki bunu?MS Mobilde apk calistiriyordu bi ara.. Ee ne oldu?? Onlar icin cok mu zordu bu islemi yapmak? Peki yaptilarda mobil basarili mi oldu? bla.. bla.. Bir seyi alip, baska bir yere koymakla bitmiyor her sey.

Android masaustu icin halihazirda var zaten. Peki neden kullanicilar tarafindan pek kullanilmiyor? Google reklam yapmayi mi bilmiyor yoksa? Ayrietten yine Chrome OS.. linux altyapisina sahip bir cok dagitim yine var. Burada gelismesi demek windowsun yerini almasi anlamina da gelmiyor. MS mobile platformda basarisizliklari neden?? Cunku halihazirda zaten gelismis 2 platform mevcut. Uzun suredir mobil uzerine kok salmis 2 platform. Windows ise uzun suredir masaustune kok salmis bir platformdur. Ne yapilirsa yapilsin koklu platformlar yerlerinden kolay kolay oynamazlar. Ne sizin ne de sizin gibi dusunenlerin elvedasi ile ne windowsun ne de diger 2 platformun sonu gelmez.

Burada sadece ev kullanicilari yok. Arkaplanda ureticiler arasi anlasmalar, patentler, sirket anlasmalari, ozel yazilim ve servisler.... bunlar bir kaci sadece.. Yine windowsun devamliligi bir cok kullanicinin yine isine gelecektir. Burada kok salmis sadece MS degil. MS ile anlasmalari olan bir suru kok salan isimler mevcut. Gerek donanimsal gerek yazilimsal alanda.. Windowsa yapilan her hamle ayni zamanda anlasmalari olan ortaklarina karsi da yapilmis olur. MS nin isine gelmeyen, onlarin niye isine gelsin?
    SteamOS cikinca guya windowsa elveda diyorlardi.

Basit gorusunuzu kendinize saklayin. Sizin dusunceniz windowsun sonunu getirmeyecek.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.