Şimdi Ara

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022) (255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.214
Cevap
85
Favori
603.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan 20h2 19042.1110 sürümünü kullanmaktayım. Bilenlere şunu sormak isterim bu eski toplu güncelleştirme sürümlerinden birisine örneğin 19042.928 sürümüne format atmadan update catalog üzerinden elle indirip dönebilirmiyim? lakin bir kere indirip denedim garip bir hata verdi setup dosyasını çalışıtırınca daha sonra bikaç çözüm denedim olmadığı için sildim. Var mı böyle eski sürümüne dönebilen? yada farklı bir yöntemle formatsız dönebilmek

• Beyler merhaba, ikinci el bir laptop almıştım. Benden önceki sahibi üzerinde gelen Windows 7 Professional anahtarını kullanarak Windows 10 Professional kurmuş ve etkinleştirmiş sorunsuz şekilde. Bana satmadan 1 gün önce ise cihazı Microsoft'un standart olarak sağladığı Windows reset (sıfırlama) işlemini yapıp gönderdi ama sıfırlama işlemini müteakip Windows 10 Pro birden Home sürümü haline dönüştü. Bu durum hakkında yorumunuz var mıdır?

İnternette birkaç benzer şikayet okudum birebir aynı konu hakkında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Ağustos 2021; 16:18:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

biosundaki slic win home keyi ondan.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

biosundaki slic win home keyi ondan.

Değil. Bios'da key yok bu laptopda. CoA denilen sticker key ile geliyor bunda. Windows 7 Professional onun da sürümü. O sticker bende mevcut. Bu durum Microsoft ile ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Ağustos 2021; 20:23:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Değil. Bios'da key yok bu laptopda. CoA denilen sticker key ile geliyor bunda. Windows 7 Professional onun da sürümü. O sticker bende mevcut. Bu durum Microsoft ile ilgili.

Alıntıları Göster
    Bunun zamanında Bırak 10 u 8 yoktu... bios key falan o yüzden yabancı konular
    İndiriyordu loaderı torrentten, yapıyordu win 7 yi orijinal...

Gel şimdi buna bios anlat falan bi ton tartışma ohooo

Ah şu ejderya suyunun her şeyi ben bilirim diye havaya sokma yan etkisi yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 12 Ağustos 2021; 20:39:2 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Direk formatla Windows 10 Pro kur internete bağlanınca etkinleşir.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Alıntıları Göster

windows 7 oem lerde slic denen bir sistem var biosa entegre olur win 7 oem pc lerin hepsinde var o sistem slic+key+sertifikayla oem lisans aktif olur kalıcı.

slic toolkitle görebilirsin.

lazer mesleğimi banamı öğretçen yavrum hadi başka kapıya ejderhayı kendin yudumla loaderla yapıyordun o aktivasyonu boota atıyordu bios slici ne olduğunu bile bilmediğin için doğal.

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Ağustos 2021; 0:19:42 >
  • Merhabalar win 10 home sitesınden indirdim 64bit sectim ama 32 olarak gorunuyor. indirdiğim dosyayı sılmeye kalkınca ızın vermıyor kurmadıgım halde. nasıl sıle bılırım. ( Win10_21H1_Turkish_x32 )

• MRT_ kullanıcısına yanıt

üstadım merhaba, çözemediğim bir konu hakkında yardımına ihtiyacım var,

iki adet esd dosyası indirdim, bunlar;

Windows 10 Pre-Build 21H2 (19044.1165)

Windows 11 Pre-Build 21H2 (22000.132)

bu 2 işletim sisteminin aralarındaki fark nedir? cevaplarsan sevinirim, teşekkürler.

• Biri Windows 10 biri 11

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hocam szin bilginize ihtiyacim var yanitlarsaniz sevinirim.

Windows 10 da stabilite olarak hangi surumu tavsiye edersiniz (1809-1909-2004 gbi..) laptobum Amd Athlon Gold 3150U 8/256 LTSC kullaniyorum fena degil oda ama ben key aldim normal win10 kullanayim dyorum.Yanitlarsaniz cok makbule gecer.

2.Olarak iso indirme linkerinde client ve server var ben client klasorunden indiriyorum dogrumudur.Bu 2 soruma yanit verirseniz cok sevinirim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Premier2007 P kullanıcısına yanıt

kendi sorumu kendim cevaplayayım, wzor twitter hesabında yapı numarası olarak yanlışlıkla 19044.1165 olarak yazmış (benimde bu sürümden ilk kez haberim oldu) halbuki 19041.1165 sürümü imiş esd dosyasını iso dosyasına dönüştürdükten sonra olayı çözdüm, konu ile ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

19044.1165 sürümü bir sonraki Windows 10 sürümüdür ayrıca son Windows 10 sürümü olma olasılığı yüksektir. Windows 10 21H2 olarak adlandırılacak. Ekim yada Kasım gibi yayınlabilir.

22000.132 sürümü ise Windows 11'in Beta sürümüdür.

• ltrg kullanıcısına yanıt

2004 sürümünü kullanabilirsiniz.

Client sürümü doğrudur.

Üstadım merhaba, uzun zamandır size sormak istediğim bir konu var, resimde görüldüğü gibi bu 2 güncelleme arasındaki fark nedir? teşekkürler

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022)

Dinamik Toplu güncelleştirmenin boyutu daha küçüktür daha önceki güncelleştirmelerde değişen dosyaları içermez sadece en yeni güncelleştirmede değişen dosyaları içerir.

Diğeri tüm değişen dosyaları içerir boyutu daha büyüktür.

Ağustos güncellemesi yapıldıysa dinamik eylül güncelleştirmesi üzerine yüklenebilir.

Windows update ile güncelleştirme yapılınca dinamik olan iner ve kurulur.

Üstadım değerli bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim, 2 güncelleme arasındaki farkı şimdi daha iyi anlamış oldum, saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.