Şimdi Ara

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022) (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.214
Cevap
85
Favori
604.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir ben miyim 1903 ile mutlu mesut yaşayan?

MSDN 1903 isolar çıktığında temiz kurulum yaptım.O gün bu gün 2 ay oldu;Hiç bir sorun yok.
  • Baholi kullanıcısına yanıt
    nasıl başardın hocam ?
  • spyae kullanıcısına yanıt
    Yalnız Değilsin...
  • Kullandığım işlemci i7 2600K @5 GHz. Son 1903 güncellemesiyle birlikte masaüstünde ve chrome-opera gibi tarayıcılarda ufaktan seriliğin biraz daha kaybolması şeklinde kendini belli etmeye başladı. Ardından araştırmaya başladım bu yamaları nasıl kaldırabilirim diye ve sonuç olarak format atmanın, sonrasında da Meltdown-Spectre öncesi bir patch versiyonlu windows 10 yüklemenin çözüm olduğunu gördüm. Yine yabancı forumlarda bunu araştırırken InSpectre yazılımına denk geldim. Temel olarak bu iki güvenlik açığına dair sistemdeki yamaları iptal ediyor. InSpectre'yi kullandıktan sonra baya bi rahatladı sistem. Oyun bazında deneyemedim, bunun için detaylı benchmarklar yapmak gerekiyor.
  • Baholi kullanıcısına yanıt
    hocam inspectreyi biliyorum zaten. eski sürüm w10 a dömüşsünüz daha sonra 1903 yüklemişsiniz meltdown ve spectreyi devredışı bıraktım demişsiniz bunu nasıl yaptınız ? 1903ün içinde geliyor zaten bu updateler.

ayrıca inspectreden disable yapsanız dahi deaktif olmuyor. meltdown spectre ve microcode updateleri hala yüklü oldugu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 13 Haziran 2019; 18:36:54 >
  • 1903 deki açığı kapatan yamalar önceki sürümlerdeki gibi ağır yamalar değil. Eski sürümde %10 kayıp yaşatıyorsa yeni çıkarılan çözüm ile yani 1903 ile beraber gelen yama %3’lük bir kayıp yaşatıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uyku modu sorunu yaşayan var mı? Bilgisayar uyku modu ve hazırda bekleden kendi kendine uyanıyor. Ağ bağlantısı bilgisayarı başlatsın seçeneği kapalı. Ama bir süre sonra uyanmış şekilde buluyorum. Usb cihazlarının uyandırması da kapalı.

Ayrıca kendim elle uyuttuğum zaman sorun yok ama boşta bıraktığımda kendi kendine de uyku moduna geçmiyor. Yeniden başlattıktan hemen sonra uykuya geçiyor ama birkaç saat açık kalmış windows kendi kendine uykuya geçmiyor. Sanırım gece ışığına sebep olan sorun bunu da etkiliyor. Böyle olduğunda gece ışığı da çalışmıyor çünkü.

Ayrıca servisi çalışıyor olmasına rağmen posta istemcisi de yeni mailler için bildirim göstermiyor artık.

1903 18362.175 tüm güncellemeler yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 14 Haziran 2019; 0:1:22 >
  • Arkadaşlar 1903 sürümüne güncelledim de, başlat çubuğuna sağ tıkladığım zaman İngilizce olarak gözüküyor

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 14 Haziran 2019; 1:41:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

LTSB sürümü gerçekten çok stabil ve hızlı bir sürüm 1607 alt yapısını kullanıp biraz da gereksiz uygulamalardan arındırılmış olduğundan dolayı normal 1607 sürümünden daha stabil ve hızlı oluyor. Birde yükseltme güncellemelerini almadığı için her 6 ay bir sorunlar ile boguşmuyorsunuz bu sebeplerden dolayı gerçekten 1607 LTSB sürümü kullanım için en iyi sürümlerden biri oluyor.
    LTSB enterprise değil mi? bizde pro lisansı var. O nasıl oluyor?

• Kunter K kullanıcısına yanıt
    LTSB sürümünü lisanslamak çok kolaydır. HWID GEN ile orjinal olarak dijital lisans yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Arkadaşlar 1903 sürümüne güncelledim de, başlat çubuğuna sağ tıkladığım zaman İngilizce olarak gözüküyor

Bu sorunu bir tek ben mi yaşıyorum?

• Kayıp derken hocam? Sistem mi yavaşlıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaw arkadaşlar, sizler de bi baksanıza;

"Windows Audio Device Graph Isolation"

diye bi nane cpu kullanmaya başladı. ne zaman ses içeren bir içerik oynatsam bu da işlemciden yiyor

daha önce hiç böyle bişey gördüğümü hatırlamıyorum. benim bildiğim chromedan bi video açınca sese ait işlemci yükü de chromela beraber hesaplanırdı.

bu nerden cıktı şimdi? her ses oynatışında %0,2 ve %1 arasında cpudan yiyor. bazı cpu bound oyunlarda birkaç fps düşürdüğünü ve min fpsleri ciddi etkilediğini fark ettim. zaten gıcık oluyorum w10un durduk yere cpu yemesine, iyice tilt oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Kayıp derken hocam? Sistem mi yavaşlıyor?
    İşlemci performansında düşüş yaşanıyor.

• BJK kullanıcısına yanıt
    Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022)
  • codered1983 kullanıcısına yanıt
    Maalesef işe yaramadı
  • şu an 1803'ü özellik güncelleştirmeleri kapalı bir şekilde kullanıyorum, 1903'a geçmeyi düşünüyorum 0 kurulum ile. normalde her kurulumdan sonra shutup10 ile recommend'e alıp gereksiz şeyleri kapatıyordum. 1903'de gerek var mı bunu yapmaya, yamaları iyileştirmişler falan diye okudum birkaç yerde
  • 3 saattir bilgisayar bir şeyler yapıp duruyor keşke direk temiz kurulum yapsaydım diye düşündüm ama bilgisayardaki fotoğraflar ve belgeleri yedeklemesi sıkıntı diye uğraşmadım. Bu güncelleme ile ne değişmiş? Uzay mekiği mi olacak şimdi bilgisayarım? Şaka bir yana olumsuz yorum çok olduğu için bende bir tırsmaya başladım. Memnun olan pek yok gibi. Gerçi bir önceki sürümden ben hiç memnun değildim bilgisayar boş olmasına rağmen 5-6 ay sonra 1dakikada falan açılmaya başladı ve ilk 3-5dk sürekli tam yükte çalışıyordu. Çok araştırdım ama çözememiştim sebebini. Bilgisayarımın özelliklerinide yazayım.

i7 4510u işlemci ve 840m ekran kartlı Asus laptop kullanıyorum..
  • Selamlar en yakın büyük güncelleme (media creation toolda inecek dosyayı değişterecek) ne zaman gelecek daha çok var mı ?

yarın temiz format atmayı düşünüyorum ama yakında çıkacaksa bekleyebilirim de
  • kmesne kullanıcısına yanıt
    1909 sürümünden bahsediyorsan Ekim ayı gibi yeni güncelleme gelir. 1903 reflesh ISO dosyasından bahsediyorsan onun tarihi belli olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 18 Haziran 2019; 9:30:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.