Şimdi Ara

Windows 10 kadar rezil bir işletim sistemi olamaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayda yılda bir fifa atayım dedim çok değil bir maç yapıp kapatıcaktım ağız tadıyla, girdim kadroyu kurdum vs. oyuna başladım fakat her zaman yağ gibi akan oyun köpek gibi kasmaya başladı.Geçer şimdi dedim sabredeyim dedim ama yok düzelmedi, pc okadar kastı ki mecbur alt+f4 çekmek zorunda kaldım.Sonra görev yöneticisini açtım baktım hdd kullanımı %100... Peki bilin bakalım ben oyun oynarken ne kullanıyor bu kadar hddyi ? Fifa mı ? Hayır.Tabiki Windows 10 hizmeti SysMain diye boş beleş bir zımbırtı.

Hemen SysMain i devre dışı baktım ve pc rahatladı.Bende diyorum bugün neden pc can çekişiyor, neden v8 motor gibi harıl harıl çalışıyor.Bu gereksiz windows hizmeti yüzündenmiş.Ya arkadaş koskoca firmasın, oyun oynayıp oynamadığımı anlayamıyor musun ? Her haltımı takip etmesini biliyorsun ? Şu saatte fifa oynamış şu saatte internete girmiş diye sürekli telemetry logları tutmayı biliyorsun.La ozaman oyun oynarken neden bu gereksiz hizmetleri açıp pcyi mahfediyorsun.Haksız mıyım arkadaşlar ?

Tam ekran modunda fifa oynuyorum tam ekran modunda uygulama açıkken oyunda olduğumu anlaması lazım, gereksiz işlem yapmaması lazım.Birde oraya süs diye oyun modu game mode game dvr felan koymuş hiçbir halta yaradığı yok.Sistem boşta 2,4gb ram tüketiyor yetmiyor %99 hdd tüketiyor sonra pc neden can çekişiyor.Sabah sabah sinir harbi yaşattı bana.Var mı bildiğiniz böyle gereksiz kapatmam gereken başka hizmet ? bari hazır kurcalamışken ayarlarını onlarıda kapatayım.

• Windows'a laf söyleme çarpılırsın. Mikemmel işletim sistemidir.

• W10 rezalet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • win7 kullandığımdan benim için yok hükmündeki win10 hakkında istediğinizi söyleyebilirsiniz... Windows 10 kadar rezil bir işletim sistemi olamaz 

• windows kullanıyorsan ve yava$lıktan sikayet ediyorsan, yazılım yükleme konusunda çok dikkatli olman gerekir.. tabii ki güvenlik konusunda da cok dikkatli olmalısın fakat yava$lık sorunundan bahsedersek, bir kez isine yaramayan bir yazılımı yükleyip de, onu kaldırdıgın vakit, o yazılımı özel uninstaller'lar kullanmadan, sistemden tamamen temizlemek mümkün değildir.. sen yazılım yükleyip kaldırdıkça, yazılımdan arta kalan seyler windows'u hantallastırır.. windows 10'u kur üzerine hicbir sey yükleme, sadece grafik sürücüsü yükle ve performansına bak sistem ucacaktır ama bir süre kullandıktan sonra sistem ağırlaşacak ve hantallaşacaktır..

windows 7'de de böyle olur fakat windows 7 cok eski bir yazılım oldugu icin, günümüzün bilgisayarlarında doğal olarak cok hızlı calısıyor zamanla hantallasa bile, sizler bunu fazla farketmiyorsunuz en azından windows 10 kadar farketmiyorsunuz diyelim..

yoksa windows 7 nin cıktıgı zamanlar piyasada olan bilgisayarlara, mesela ne bileyim hdd ve core2duo olur, hatta daha eski ama yine o yıllarda cogunlukla kullanımda olabilen, pentium 4, pentium D falan olur, yükleyip kullanın, birkac ay sonra o da hantallasacaktır en azından ilk kuruldugu günden cok bariz yavas calısacaktır.. cünkü windows dizayn olarak hatalı..

fakat windows'un hakkını yemeyeceğim tek olayı grafik arabirimin cok kullanıslı olmasıdır ve tabii yazılım uyumluluğudur.. windows 10 yüzde yüz tamamlanmamıs ve manyak gibi karısık bir kontrol paneline falan sahip fakat windows 7 olsun, windows 10 olsun, windows explorer <- internet explorer değil tabii ki, arayüzden bahsediyoruz ve taskbar denen arayüz bilesenleri, linux'daki de'leri, fakat özellikle mac os'u estetik ve sadelik bakımından değil ama kullanıslılık acısından <- bununla birlikte ne söylemek istedigimi anlıyorsunuzdur mutlaka, 1000'e carpar 10000'e böler diyorum.. windows'un karsı olmadıgım olayı budur.. gerisi tamamen cöptür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 27 Nisan 2021; 18:42:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadobay

win7 kullandığımdan benim için yok hükmündeki win10 hakkında istediğinizi söyleyebilirsiniz...  

😁😁Windows 10 kadar rezil bir işletim sistemi olamaz 

• Sysmain, Windows search ve Windows update i durdur ve devre dışı bırak. Bunun haricinde dws lite programını profesyonel modda çalıştır. Arka planda çalışan casus yazılımları sil. Ben bu şekilde performans alıyorum Windows kullandığım zaman..

• Fortune 4 kullanıcısına yanıt
    Unnistaller programları daha çok içine ediyor windowsun, bazen silmemesi gereken şeyleride siliyor.Programların kendi uninstallarını kullanmak daha iyi gibi.Kalan dosyalarla elle silinebilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

windows kullanıyorsan ve yava$lıktan sikayet ediyorsan, yazılım yükleme konusunda çok dikkatli olman gerekir.. tabii ki güvenlik konusunda da cok dikkatli olmalısın fakat yava$lık sorunundan bahsedersek, bir kez isine yaramayan bir yazılımı yükleyip de, onu kaldırdıgın vakit, o yazılımı özel uninstaller'lar kullanmadan, sistemden tamamen temizlemek mümkün değildir.. sen yazılım yükleyip kaldırdıkça, yazılımdan arta kalan seyler windows'u hantallastırır.. windows 10'u kur üzerine hicbir sey yükleme, sadece grafik sürücüsü yükle ve performansına bak sistem ucacaktır ama bir süre kullandıktan sonra sistem ağırlaşacak ve hantallaşacaktır..

windows 7'de de böyle olur fakat windows 7 cok eski bir yazılım oldugu icin, günümüzün bilgisayarlarında doğal olarak cok hızlı calısıyor zamanla hantallasa bile, sizler bunu fazla farketmiyorsunuz en azından windows 10 kadar farketmiyorsunuz diyelim..

yoksa windows 7 nin cıktıgı zamanlar piyasada olan bilgisayarlara, mesela ne bileyim hdd ve core2duo olur, hatta daha eski ama yine o yıllarda cogunlukla kullanımda olabilen, pentium 4, pentium D falan olur, yükleyip kullanın, birkac ay sonra o da hantallasacaktır en azından ilk kuruldugu günden cok bariz yavas calısacaktır.. cünkü windows dizayn olarak hatalı..

fakat windows'un hakkını yemeyeceğim tek olayı grafik arabirimin cok kullanıslı olmasıdır ve tabii yazılım uyumluluğudur.. windows 10 yüzde yüz tamamlanmamıs ve manyak gibi karısık bir kontrol paneline falan sahip fakat windows 7 olsun, windows 10 olsun, windows explorer <- internet explorer değil tabii ki, arayüzden bahsediyoruz ve taskbar denen arayüz bilesenleri, linux'daki de'leri, fakat özellikle mac os'u estetik ve sadelik bakımından değil ama kullanıslılık acısından <- bununla birlikte ne söylemek istedigimi anlıyorsunuzdur mutlaka, 1000'e carpar 10000'e böler diyorum.. windows'un karsı olmadıgım olayı budur.. gerisi tamamen cöptür..

Alıntı

metni:
    windows 7 cok eski bir yazılım oldugu icin, günümüzün bilgisayarlarında doğal olarak cok hızlı calısıyor

İşlemcim core2duo serisi ve çıkış tarihi 2006, win7 ise 2009 da çıkmış ama ben masaüstü bilgisayarımda henüz birkaç yıldan bu yana kullanıyorum. Ne bi hantallık ne kasma yaşamıyorum...

• quote:

Alıntı

metni:
    windows 7 cok eski bir yazılım oldugu icin, günümüzün bilgisayarlarında doğal olarak cok hızlı calısıyor

İşlemcim core2duo serisi ve çıkış tarihi 2006, win7 ise 2009 da çıkmış ama ben masaüstü bilgisayarımda henüz birkaç yıldan bu yana kullanıyorum. Ne bi hantallık ne kasma yaşamıyorum...

Alıntıları Göster

hangi core2duo? bir sürü farklı model var bazı core2duo'lar neredeyse ilk nesil i3'lerin gücünde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 28 Nisan 2021; 7:20:24 >

• quote:

hangi core2duo? bir sürü farklı model var bazı core2duo'lar neredeyse ilk nesil i3'lerin gücünde..

Alıntıları Göster

e8500 3,16ghz

• windows 8.1 en iyisi oyun için.

(dx12 istemeyenler için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuasudba -- 30 Nisan 2021; 7:12:48 >
  • quote:

e8500 3,16ghz

Alıntıları Göster

e8500'ün performansı günlük kullanım ve kodlama icin hala bile cok güzel ssd desteğiyle ve ram az oldugu icin bazı servisleri devre dısı bırakarak windows 10 bile calıstırırsın zaten bir önceki bilgisayarım e8500'dü bir de imac mid 2011 var ama pc olarak e8500 kullanıyordum anakartı gümleyince tamir etmeye uğra$madım lga 1151 topladım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 30 Nisan 2021; 8:58:44 >

• Fortune 4 kullanıcısına yanıt

sistemimden şikayetçi değilim gayet hızlı. SSD mevcut ve işletim sistemi onda kurulu.

Aliexpressten Intel Core 2 Quad Q9400 siparişi vermiştim, 89 tl ye (30 tl aliexpress indirimi ile 59 tl ödedim. 1 haftada istanbula geldi. 20 nisandan beri ptt sistemine giremedi takip numarası. Elime ulaşırsa işlemciyi değiştiricem. e8500 e göre daha performanslı olacağını düşünüyorum ancak bazı karşılaştırma sitelerinde ikisi arasında pek bi fark olmadığını da gördüm.

• ben oyun modunu açtım ve bunun yanında odaklanma yardımını da açtım. bilgisayarı oyun için daha uygun hale getirip, arka planda gereksiz şeyler çalışmasın, bildirimler gelmesin diye. bütün güncellemeleri oyun oynarken yapıyor ve bildirimler gelmeye devam ediyor. çok ilginç.

• quote:

windows kullanıyorsan ve yava$lıktan sikayet ediyorsan, yazılım yükleme konusunda çok dikkatli olman gerekir.. tabii ki güvenlik konusunda da cok dikkatli olmalısın fakat yava$lık sorunundan bahsedersek, bir kez isine yaramayan bir yazılımı yükleyip de, onu kaldırdıgın vakit, o yazılımı özel uninstaller'lar kullanmadan, sistemden tamamen temizlemek mümkün değildir.. sen yazılım yükleyip kaldırdıkça, yazılımdan arta kalan seyler windows'u hantallastırır.. windows 10'u kur üzerine hicbir sey yükleme, sadece grafik sürücüsü yükle ve performansına bak sistem ucacaktır ama bir süre kullandıktan sonra sistem ağırlaşacak ve hantallaşacaktır..

Yanlış bilgi. Şirket bilgisayarlarını Windows 7'den Windows 10' geçirmemiz yaptığımız en doğru tercihti. Oldukça eski bilgisayarlardı, RAM ekledik olmadı, SSD taktık olmadı. Bir türlü hantallığından kurtulamadık. Defalarca sıfırdan kurulum yaptık 1 ay bile sürmeden hep aynı durum oluştu. Aynı donanımla Windows 10'a geçiş yaptık 1 senedir bütün bilgisayarlar neredeyse kusursuz çalışıyor. Eski donanımlarda da Windows 10 daha iyi çalışıyor kısacası.

• Windows 10 hdd ler için değil zaten. Altyapisi geregi hdd ler ile iyi anlaşamiyor windows 10 ssd geçmek zorundasiniz. Zaten ssd siz bilgisayar hizli olmaz hdd ler belirli bir süre zarfinda yavaşlar doldukta hizi ona oranla daha çabuk düşer. Ayrica işlemciniz de hizli değil ise ssd kesinlikle şart oluyor. Zaten yeni sistem lerde nvme şart eski makinalara sata ssd şart.

Fiyatlarda gayet uygun eskisi gibi pahali değil artik.

• quote:

sistemimden şikayetçi değilim gayet hızlı. SSD mevcut ve işletim sistemi onda kurulu.

Aliexpressten Intel Core 2 Quad Q9400 siparişi vermiştim, 89 tl ye (30 tl aliexpress indirimi ile 59 tl ödedim. 1 haftada istanbula geldi. 20 nisandan beri ptt sistemine giremedi takip numarası. Elime ulaşırsa işlemciyi değiştiricem. e8500 e göre daha performanslı olacağını düşünüyorum ancak bazı karşılaştırma sitelerinde ikisi arasında pek bi fark olmadığını da gördüm.

fazla bir fark olmaz bence de.. yani genel kullanım acısından bir fark olusmaz...

• quote:

fazla bir fark olmaz bence de.. yani genel kullanım acısından bir fark olusmaz...

Alıntıları Göster

aliexpressten satınaldığım Q9400 bugün elime ulaştı, hemen taktım...

Satış fiyatı 89,5 tl idi, 30 tl indirim verdi bana..

59,5 tl ödedim, 17 tl de ptt ödemesi (gümrük sunum+vergi) yaptım bana 76,5 tl ye gelmiş oldu.

Performans olarak e8500 den birazcık hallice gibi sanki...

Nerden anladım?

E8500 ile chrome da birden fazla sayfayı hızlıca açıp üyelikli sayfalardan birine (typeitin tarzı tek tuşla username/psw yazdırıp) hızlıca giriş yapmaya çalııştığımda nadiren bi takılma yaşardım. Q9400 de defalarca denedim sıkıntı yok.

Photoshop ve coreli aynı anda açıp photoshopta bi fotoğraf üzerinde filter render işleminde işlemci yüküne baktım hiç tınlamadı bile anlık % 3-5 lere çıkıp düşüyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.