Şimdi Ara

Windows 10 Windows Gezgini CPU kullanım sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
6.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SORUNU ÇÖZDÜM. YAZININ EN ALTINDA ÇÖZÜM KISMINI OKUYABİLİRSİNİZ.

Windows 10 güncelleme sonrası Windows neler yapıyor? Windows sorunları!
    Windows 10 Windows Gezgini CPU kullanım sorunu

Windows 2018 ekim kasım ayında windowsa günceleme geldi ve bu güncelleme sonrasında bende ve bazı arkadaşlarımda windows gezgini explorer.exe sistem boştayken bile yüzde 2-15 arası işlemci marka modeline göre işlemciyi kullanmaya başladı uzun yıllardır İyi bir windows kullanıcısı olarak ve sistemimde çift windows yüklü birisi olarak (win7 ve Win10) yapılabilecek her alternatifi denememe rağmen bu sorunu kalıcı çözemedim en son güncelemeden sonra paket olarak windows sitesinden Windows10Upgrade9252 windows 10 1809güncelemsini indirdim yükledim bu günceleme ekstra yükleniyor ve dana önceden güncelemeye açılmış sorunlar olunca kapatılmış tekrar açılmış windows uptade yaptıgınızda bazı pc'lerde bu paket gözükmüyor bendede 1803ve bunun yama güncelemeri geliyodu uptade diyince bu paket bazı sistemlerde estra yükleniyor yani bunuda yükledim sorun yine çözülmedi.

Denediğim şeyler çok olduğundan kısaca özetlicem aklıma gelenleri uzun yazmıcam
    -windows hizmetleri açıp kapadım.
    -güç ayarlarını denedim.
    -sistem ayarlarının her türlüsünü denedim
    -System Mechanic ile kayıt defterini temizledim
    -windows gezginini explorer.exe kapadın yeniden başlatım ve ProcessExplorer ile detaylarına baktım.
    -windows sistem dosyalarını kontrol ettim cmd komut istemi ile farklı şeylerde denedim.
    -daha şu an aklıma gelmiyen bir çok yol denedim.

Sorun kalıcı çözülmedi yine işlemciyi kullanıyo arada kullanmıyo sistem boştayken son 15yıldır PC'de çözemediğim bir sorun olmamıştı bi şekilde netten araştırarak kendi deneyimlerim ile alternatif her yolu deneyerek çözmüştüm bu sorunu çözemedim.

---------ÇÖZÜM------------

Aşağıda verdiğim linkteki.

YAPMAYIN-----Solution 6 – Perform a Clean boot
    YAPMAYIN-----Solution 8 – Delete the audioses.dll
    ÇÖZÜM(Solution) 6 VE 8 Dışındaki işlemleri yapın.
    https://windowsreport.com/high-cpu-usage-explorer-exe-windows-10/

lindeki yazıları googleden çevirip yapabilirsiniz.

Önce 3adımı ben size anlatıyım onları deneyin yeniden başlayın düzelmezse diğer adımları yapın

1-Masaüstündeki tüm kısayolları Cveya D'de bir yeni klasör açıp onun içine koyun veya silin.

2-C sağ tıklayıp özellikler diyin araçlar denetle diyin sürücüyü tarayın.

3-Disk temizleyicisini çalıştırın tüm seçenekleri işaretleyip silin sonra tekrar seçenek çıkarsa windows uptade vs yine hepsini seçip silin

NOT:Sorun çözüldü fakat arada yine windows gezgini (explorer.exe) yüzde5-10arası işlemçi kullanıyor bir süre sonra normale dönüyor ara ara bu durum oluyor bu normal önceden sürekli kullanıyordu. Arada windows gezginini yeniden başlatabilirsiniz fazla cpu kullandıgında boşta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknoFiX -- 19 Kasım 2018; 19:37:55 >

• evde iki pc var birinde sürekli nette olduğum için win 7 pro digerinde win 10 var (net yok) nete bagliysaniz bence 7 veya 8.1 kullanin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.