Şimdi Ara

Windows 10'dan 11'e geçmeli miyim? Beklemeli miyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forumdaşlar, Lenovo İdeapad Gaming 3 kullanıyorum. Donanımlarım;

-i5 10. Nesil
    -16GB 3Ghz Ram
    -GTX 1650

Windows 11 bir süre kullandım çok hoşnut olamadım Windows 10'a dönüş yaptım. Sizce tekrar dönüş yapmalı miyim düzeldi mi eskisi gibi gereksiz hantalligi var mı? Office uygulamalarını aktif kullanıyorum ara sıra oyun oynuyorum. Tavsiyeleriniz değerlidir, iyi forumlar.

• Kesinlikle geçiş yapmanızı tavsiye etmem. Performans olarak fazla bir fark yok ancak Windows 11 de, Win10 a göre gereksiz kaynak tüketen daha fazla arkaplan uygulamaları var.

Explorer yine fiyasko zaten. Halen Win7 yi aratır durumdalar. Dosya yöneticisi/Başlat çubuğu ve menüsünde yapılan değişiklikler stabil değil daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 25 Eylül 2022; 15:15:54 >
  • RElS kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Orta karar bir masaüstü PC'de Windows 11'in hantallığı pek göze batmıyor ama dizüstünde performans olarak Windows 10'un bariz gerisinde maalesef. Birkaç hafta sonra yayınlanması gereken Windows 10 22H2 çıkınca direkt Windows 10'a döneceğim dizüstü bilgisayarımda.

• Bence de bir süre daha W10'la devam edin.

• İlk çıktığı günden beri kullanıyorum, Windows 10'dan daha modern bir görünüşe sahip olması dışında pek bir farkını görmedim. Yedeklemeyle ilgili büyük bir uğraşınız olmayacaksa hazır 22H2'de yeni çıkmışken W11'e geçin derim. Windows 10'da durmaya gerek yok bence. Windows 11 hem modern görünüşlü hem de MS'un en güncel OS'i.

• Der Meister. kullanıcısına yanıt

halen insanların önermemesi üzücü, windows 11 baya tasarımsal olarak beni almıştı lakin güvenemedim yorumlara bakınca, bakalım ne zaman gözü kapalı geçin diyecek çoğunluk

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Geçemedim bende ilk deneyimledigimde ciddi performans farkları vardı Windows 10'a geçmek durumunda kaldım. Arayüz olarak çok beğenmiştim ama performans daha önemli nihayetinde. Halen stabil olmuş değil ilerleyen zamanlarda bakalım 2H22 güncellemesini bekleyeceğim olmaz ise Windows 10 devam. 2 gün önce tekrardan format attım yaklaşık 1 yıldır format atmamışım. Temiz kurulun yaptım şu an için gayet memnunum. Sadece arayüzünü özlüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 29 Eylül 2022; 18:24:13 >
  • wRei kullanıcısına yanıt

masaüstü mü dizüstü mü hocam deneyiminiz?

@BekirTemel Hocam insanların kötüleyen yorumlarına fazla aldırmayın bence, hele ki bu forumdaki üyelerin. Türkiye'deki hayat şartlarından dolayı millet kafayı yemiş, ota b*ka kusur buluyorlar. Sadece Win11 değil, girdiğiniz her konuda kendiniz de fark ediyorsunuzdur zaten. :) Uzun lafın kısası kendiniz temiz kurulum yapıp 1-2 ay deneyimleyin derim. Baktınız W10'u arıyorsunuz, yedeğinizi alıp geri dönersiniz.

• Der Meister. kullanıcısına yanıt

dğrudur hocam, iyi de bir sistemim var, bu büyük güncellemeyi bekliyordum,

geldiğine göre denemeeliyim 

Diz üstü
    i5 10. Nesil
    16GB Ram 3Ghz
    GTX 1650
    Masaüstünü stabil yapmadan dizüstüne bir şey yapabileceklerine inanmam Windows un
    Söylenene göre masaüstünde orta ve üst seviye sistemlerde çok sıkıntı yaratmıyormuş. Notebook henüz stabil değil okuduğum forumlara göre. 2H22 bekleyeceğiz artık.
    Doğrudur hocam umarım çok beklemezsiniz, ben format düşündüğümde 11 e geçeceğim masaüstü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.