Şimdi Ara

Windows 10 boşta 5.3 GB ram kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    16 gb ram var. boşta 5 gb ram kullanması normal mi? %35i neredeyse..

Windows 10 boşta 5.3 GB ram kullanımı

• Normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Normal

hocam neden normal ayıp olmazsa sorabilir miyim? pek bilgim yok kusura bakmayın.
  • Windows sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre bazı oyun ve programları RAM'de hazırda bekletiyor ön bellekliyor yani ve siz o programı açmak istediğinizde hard disk yerine RAM'den açıyor. Bilgisayarınızın performansını arttırıyor.
  • quote:

Windows sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre bazı oyun ve programları RAM'de hazırda bekletiyor ön bellekliyor yani ve siz o programı açmak istediğinizde hard disk yerine RAM'den açıyor. Bilgisayarınızın performansını arttırıyor.

teşekkürler hocam.
  • Rica ederim. Hayirli akşamlar.
  • quote:

Rica ederim. Hayirli akşamlar.

sizlere de üstad.
  • 16 gb ram.... Vay.

Bende 2 GB :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istemsizhareket

16 gb ram.... Vay.

Bende 2 GB :)

hocam Allah sizlere daha iyilerini nasip eder inşallah. ben 5 yıl uğraşıp anca 2.el bir şeyler alabildim
  • Hayırlı uğurlu olsun inşallah.. İyi günlerde kullanın.

Aslında iki GB daha olsa bana yeter de artar bile. Du bakalım...

Sorununuz ilginçti o kadar ram kullanması. Yüzde olarak. Arka planda çalışan uygulama falan mı var ki? Çözebildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam.

Hocam program açıp kapatinca aslinda programlari kapatmiyormus rama aliyormus ki daha sonra hızlı açılsın diye. Windowsun kendi zimbirtilari. Bir şey yok anlayacağınız hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt
    Çok sabırlısınız demekk ki, 2Gb ram ile bu devirde bilgisayar kullanmak gerçekten zor.
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    Laptopta win 8.1 64 bit yüklü ve 2 GB ram, aslında sadece web tarayıcı kullaandığımdan sıkıntı olmuyor gibi, çok fazla tab açmadıkça, bazen beni bile şaşırtıyor.öyle oyun oynayan ağır programlarla çalışan birisi olmadığımdan bi sıkıntısını görmedim. bazen ben,m de aklıma gelir artık akıllı telefonlarda bile 3 - 4 - hatta 6 GB kadar ram varken benim pc ve masaüstünde 2şer GB ram diye :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.