Şimdi Ara

Windows 10 bedava ama! bilmiyenler için!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilmeyenler için kısaca açıklamak istedim!

1 yıla kadar anakart değişirse sorun yok yani yeni bir anakart v.s alabilirsiniz kaydettirebilirsiniz! ama 1 yıl dolduktan sonra anakart bozulur veya yenilenir ise yeni bir Windows almanız yani Windows 10 u ücret ile almanız gerekicektir

Bu aldığınız Windows da kalıcı size özel lisans olucak sistemi değiştirseniz de kullanabiliceksiniz!

Ama Şu anki verilen bu lisanslar OEM yani sizin anakartınızın bilgilerini alan ve kaydeden bedava ve aslında size özel olmayan lisanstır!

Yani Aslında bedava diye sevinen herkesin aslında bende dahilim buna kaçırdığımız nokta burası.

Özetle aslında şu an yeni sistem değişikliği yapmış kişiler (upgrade etmiş) 4-5 yıldır kullananlara göre çok avantajlı tabi bozulma riski her zaman olabilir

veya bu yıl içinde eski sisteme sahip olanlar yenileyip bedava Windowsları ile daha uzun zaman takılabilirler

eninde sonunda bir şekilde bir gün satın almak durumunda olacağız.. bilginize

Not: Kesin bilgidir Microsoft tan alınmıştır. iyi forumlar

• Eminim ki forumdaki Yana yana temiz kurulum nasıl oluyor diye soruyor Çoğu kullanıcı biliyoruz ki "Lisanslı" kurmak için bu kadar yanıyor tutuşuyor..
    birbirimizi kandırmayalım daha aktivasyonu araçları arayanlar pm ile birbirine kürek yollayanlarla dolu forum :) yokmu lisanslı kullanıcı var.. OEM (sadece Notebookla beraber aldık bari işe yarasın win10 kullanayim ) kulllanıları içince acayip bir durum var sistemi kurduklarını farz edelim win 7 veya 8 Win 10 güncellemesi gelecek üstüne sonra güncleleme yapacak aldıkları keyi ancak 2 kere windos kurarak kullanmışş olacaklar.. (bbazı kullanıcılar temiz kurulum ile win 7 keyini 10 da kullandıklarını söylüyorlar ama bende win 7 keyi olmasına ragmen olmadı az önceki cümledeki dediğim gibi yaptım)

yani kısaca 10 icin henüz erken konusuyoruz.. daha Ekran kartı driverleri çözünürlük, stabilize olayları konusuluyor.. sanki win 10 7 yi tutmayacak gibi.. )

Bu ileti win10 işletim sistemli bir bilgisayardan yazılmıştır..

• quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

Eminim ki forumdaki Yana yana temiz kurulum nasıl oluyor diye soruyor Çoğu kullanıcı biliyoruz ki "Lisanslı" kurmak için bu kadar yanıyor tutuşuyor..
    birbirimizi kandırmayalım daha aktivasyonu araçları arayanlar pm ile birbirine kürek yollayanlarla dolu forum :) yokmu lisanslı kullanıcı var.. OEM (sadece Notebookla beraber aldık bari işe yarasın win10 kullanayim ) kulllanıları içince acayip bir durum var sistemi kurduklarını farz edelim win 7 veya 8 Win 10 güncellemesi gelecek üstüne sonra güncleleme yapacak aldıkları keyi ancak 2 kere windos kurarak kullanmışş olacaklar.. (bbazı kullanıcılar temiz kurulum ile win 7 keyini 10 da kullandıklarını söylüyorlar ama bende win 7 keyi olmasına ragmen olmadı az önceki cümledeki dediğim gibi yaptım)

yani kısaca 10 icin henüz erken konusuyoruz.. daha Ekran kartı driverleri çözünürlük, stabilize olayları konusuluyor.. sanki win 10 7 yi tutmayacak gibi.. )

Bu ileti win10 işletim sistemli bir bilgisayardan yazılmıştır..

yani konuyla pek bağlantı kuramadım kusura bakmayın da

ben temiz kurulum yaptım şöyle ki
    Windows dan gelen uyarı ile Windows 7 yi yükselttim ve hemen etkinleştirme kısmında altta ürün keyi olan bölümde son 5 rakkam gözüküyor ve o key sizin Windows 7 keyiniz olmasını bekliyorsunuz ama değil
    o keyin son 5 rakamı farklı. yani sizin Windows 7 keyiniz yerine yeni bir key tahsis edilmiş ve yaklaşık 50 kez etkinleştir dedikten sonra etkinleştirdim

o keyi bulmak için (tamamını) Everest veya Windows product key gibi mini programlar var onlar aracılığı ile tamamını öğrenip not edin
    daha sonra indirdiğiniz Windows u flash disk e indirin
    sonra bildiğimiz bios yöntemi ile format atın kurulumda sizden key istemeyecek diyor ama istiyor öyle yada böyle istiyor
    işte not ettiğiniz keyi girince kabul ediyor ama eski w7 keyinizi girerseniz kabul etmiyor hiçbirşey girmezseniz de etkinleştirmiyor
    daha sonra sıfır Windows kurulumu bitince hemen ayarlardan etkinleştirme bölümüne bakın direk etkinleştirilmiş olarak karşınıza çıkıyor.

şu an bu şekilde Microsoft taki arkadaşıma da aynısını anlattım. ve onların saatlerce telefondan verdikleri yöntemler işe yaramadı!
    şu an etkinleştirilmiş olarak gayet güzel kullanıyorum tertemiz kurulum baya farkediyor.

umarım yardımcı olur. bu yöntemi deneyip denememek kişiye mahsustur. kolay gelsin

• Peki Hocam win8 Notebook'um var (OEM olarka icinde geldi ve keyi felan yok bunların biosunda yazılı bir şekilde( bunu 10 a Cıkarmak istemiyorum Şu an icin ama Çıkarmak istesem Güncellemeden yapacağım anladım ok.. temiz kurulum nasıl yaparım..
    digeri win 7 lisansim var bu lisanslımı masaustu bilgisayarımda 20 den fazla deneidm olmadı hatta bozulan eski Notebokum oem keyini denedim yine olmadı.. win 10 masaüstü için win 7 keyimi nasıl girerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

Peki Hocam win8 Notebook'um var (OEM olarka icinde geldi ve keyi felan yok bunların biosunda yazılı bir şekilde( bunu 10 a Cıkarmak istemiyorum Şu an icin ama Çıkarmak istesem Güncellemeden yapacağım anladım ok.. temiz kurulum nasıl yaparım..
    digeri win 7 lisansim var bu lisanslımı masaustu bilgisayarımda 20 den fazla deneidm olmadı hatta bozulan eski Notebokum oem keyini denedim yine olmadı.. win 10 masaüstü için win 7 keyimi nasıl girerim.

temiz kurulum için 1 kez de olsa yükseltme yapmak şart çünkü yükseltmede sistem senin eski keyini bulup yeni Windows dan aldığı key ile değiştirip bunu anakarta gömüyor.
    sonra temiz kurulum yapılabilir çünkü artık o anakart mimlenmiş oluyor.
    Windows çalışanlarının dediğine göre yükseltme yaptıktan sonra Windows u siteden indirip flash disk e kurmak sonra bilgisayarı go back w7 veya 8.1 e geri dön yaparak tekrar dönmek
    ve flash disk ten boot edip kurmak ki kurulumda sizden key istemeyecek diyorlar ama key istiyor yani bende istedi

hatta w7 ye geri dön dediğim de gerekli dosyalar silinmiş diye uyarı verdi ki ben hiçbirşey silmemiştim Windows.old ve bt klasörleri de duruyordu
    ben yükseltme yaptıktan sonra geri dönemeyince yükseltmede değişen yeni keyimi üstte dediğim bir programla bulup not ettim
    daha sonra o keyi kurulumda isteyince girdim. bilgisayar kurulduğunda direk etkinleştirilmiş olarak geldi. hiçbir sıkıntı yaşamadım.

ilk bilgisayarı yükselttiğinizde etkinleştirmek istediğinizde size hata verirse 20 değil ben 50. de etkinleştirdim onun nedeni ise türkiyede milyonlarca kişi siteye yükleme yapıyor bir nevi spam yapacaksınız yani. en sonunda kabul ediyor 100 kez basan var

• Artyom Khan A kullanıcısına yanıt
    dediğiniz aynısını ben de yaptım, henüz etkinleşmedi. bu anahtarla etkinleştirilemez hatası veriyor kodunu unuttum şu anda. hotmail hesabımı da bağladım bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

dediğiniz aynısını ben de yaptım, henüz etkinleşmedi. bu anahtarla etkinleştirilemez hatası veriyor kodunu unuttum şu anda. hotmail hesabımı da bağladım bekliyorum.

Windows u gelen uyarı ile yükselttiniz
    sonra Windows u siteden 32 veya 64 bit olarak indirdiniz
    daha sonra sıfır kurulum da sizden key istedi hangi key i girdiniz? eski Windows un mu yoksa yeni gelen Windows 10 keyimi?
  • Artyom Khan A kullanıcısına yanıt
    Güncellemeden sonra gelen win10 keyi girdim. Zaten ne win8 ne de media center keyini kabul etmiyor orda. Aida64 le aldım win 10 keyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok fazla takmayın kafanıza bizde gider yan sanayi kullanır loader gibi programlarlada güncellemeleri alırız.
  • önce lisanslı 7 den yükselttim baktım problem var dvd ile sıfırdan formatlayıp yükledim.key kısmını her seferinde atladım hiç girmedim.bir de ne göreyim kendi kendini etkinleştirmiş windows.bu işte bir bit yeniği olduğu belliydi zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 1 Ağustos 2015; 13:40:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.