Şimdi Ara

Windows 0 diskindeki bir bölümü biçimlendiremedi HATASI!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
8
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Windows 0 diskindeki bir bölümü biçimlendiremedi HATASI!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2055 Mesaj
    Problemin bir önceki versiyonu :http://forum.donanimhaber.com/m_78354615/f_//tm.htm#78369880

O problemden sonra sinirlendim direk biçimlendirme falan yaptım yapabildiğim kadar ama bana mısın demiyo kafayı yiyecem yemin ederim hddyi söküp atıcam flash bellekten kullanıcam şimdi bilgisayarı değişik değişik tilkiler dönüyo kafamda artık

############

Şimdi harddisk mi yandı acaba kullanılmıyo mu acaba falan diyorum ama harddiski 500 gb olarak görüyor sıkıntı yok onda yalnız biçimlendirme falan yapamıyorum zaten formatı flashtan atmaya çalışıyorum cdyi okumuyor kafayı yiyecem onarma yapamıyorum işletim sistemi yok format atamıyorum diski biçimlendiremiyo veya yazamıyo

Hatanın tamamı : Windows 0 diskindeki bir bölümü biçimlendiremedi.Hata, yükleme için seçilen bölüm hazırlanırken oluştu.Hata kodu: 0x80070057

############

|
    |

• Yarbay
    2055 Mesaj
    Sorun güncel ama forum değil anlaşılan.
    |
    |

Flash belleğe xp iso'su kopyalayarak xp nin konsolundan hdd bölümünü silmeyi/biçimlendirmeyi denermisiniz

Edit:bu işi yaparken biostan işletim sistemi seçenekleri varsa (vista-other vs) other yada xp yi seçip, hdd ayarınıda sata yada ide yapıp deneyin.olmaz ise seçenekleri değiştirin örneğin otheri xp yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 25 Temmuz 2013; 0:48:37 >
    |
    |
    Bahsedilenler: fungsclup

DH Otomobil Genel: "- x ve y arasında kaldım, hangisini alayım? - x alın. - y'yi tek geçerim. - x çakar. - y takar. - z düşünmez misiniz? - t verelim? - x ile çok güzel yanlanır, buyrun size video. - k alın pişman olmazsınız. - f varken k önerilir mi yuh artık! - doğru konuş! - hadi lan, seni paramla ezerim! - adres ver adres! - cart curt..."
  • Yarbay
    2055 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: car_26

Flash belleğe xp iso'su kopyalayarak xp nin konsolundan hdd bölümünü silmeyi/biçimlendirmeyi denermisiniz

Edit:bu işi yaparken biostan işletim sistemi seçenekleri varsa (vista-other vs) other yada xp yi seçip, hdd ayarınıda sata yada ide yapıp deneyin.olmaz ise seçenekleri değiştirin örneğin otheri xp yapın

Biosta oyle bir ayar yok laptop kullaniyorum ve ahci ve ata secenekleri var hdd icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Xp kurmayı denediniz mi acaba ?
    |
    |
    Bahsedilenler: fungsclup

DH Otomobil Genel: "- x ve y arasında kaldım, hangisini alayım? - x alın. - y'yi tek geçerim. - x çakar. - y takar. - z düşünmez misiniz? - t verelim? - x ile çok güzel yanlanır, buyrun size video. - k alın pişman olmazsınız. - f varken k önerilir mi yuh artık! - doğru konuş! - hadi lan, seni paramla ezerim! - adres ver adres! - cart curt..."
  • Yarbay
    2055 Mesaj

Denedim olmuyor.
    |
    |
    car_26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Dostum şansına aynı sorunu birkaç gün önce de ben yaşadım. Hem de arkadaşımın bilgisayarına format atarken :D

Çözümü basit. Başka bir bilgisayar vs. aracılığıyla boş bir USB belleğine Puppy Linux yükle. Puppy'nin sitesinden XenialPup'ı yükle ve Rufus ile USB'ne DD modunda yazdır. Ardından sistemi USB'den başlat. Karşına hazır kurulu bir sistem çıkacak. Sol alt köşeye tıkla ve Gparted'ı bul. Gparted'ı açtıktan sonra gerisini zaten halledersin. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. İyi günler...
    |
    |
Reklamlar
SEO
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.