Şimdi Ara

Win98 kapanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle bu son haftalarda foruma attığım 3. soru ama ancak önceki 2sine kimse cvp veremedi.inş. bunda sorunum çözüme ulaşır.

Win98 kullanıyorum.Bilgisayarımı download için bıreaktığımda ekran koruyucuya girdikten yaklaşım 15 dk sonra bilgisayarım monitoru kapanıyor ve klavyedeki hiç bir tuş çalışmıyor.Bilgisayarım fanı çalışmaya devam ediyor ama bilgisayara kilitlenmiş gibi oluyor.

P III 650 MHZ
    LG 710S Monitor
    Via anakart
    192 Mb Sd Ram

şimdiden teşekkürler...

• bilgisayarın sleep yani uyku moduna geciyor eger klavyende sleep diye bir tus warsa onu kullan yoksa masaustunde sag tıkla ozelleklere gir ve ekran koruyucudan ayarlara veya güç yazar oradan tum dk yazanları hiç bir zaman yaz ve eger ekran kapandıgında uyku modu diye bişey warsa onu iptal et kolay gelsin
  • Monitörünün belli bir zaman sonra kapanmasını engellemek pratik bir çözüm olur herhalde. Ekranı sağ tıklayarak "görüntü özelliklerine" gel. Ekrankoruyucu>güç kısmına tıkla burada "monitörü kapat" kısmını "hiçbir zaman" olarak belirle.
    Enerji tasarrufu sağlamak istiyorsan artık monitörün düğmesinden kapatırsın.
  • Bu konuda daha fazla detay verirsem yardım alman daha kolay olur
    Makinan kilitleniyormu yoksa uyku modunamı geçiyor.
    Öncelikle sorunun yazılım ayarındanmı yoksa donanım arızasındanmı kaynaklı bunu anlamak lazım

power options'ta
    Turn off hard disk ve System standby bunlar Never yaparsan ve hala sorun devam ediyorsa o zaman donanım arızası üzerine yoğunlaş.
  • S.Aleyküm
    Denetim masasındaki güç yönetimiyle ilgili bölümden boşta kaldımı monitörü kapatmaması için bir şeçeneği, ekran ayarlarıyla ilgili bölümden ekran korucuyu v.s devre dışı bırakabilirsin.
    Download'a bıraktığında monitörün düğmesini kullanarak monitörü kapatabilirsin.
    Sorun onların devreye girmesiyle gerçeklerşiyorsa...
    Kolay gelsin...
  • arkadaşım şöyle söyleyeyim masaüsyü/özellikler/ekran koruyucu/güç var oradan zamanları devre dışı bırak uyku moduna girmesin
  • Sorun halledildi.Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.