Şimdi Ara

Win7 + Win10 dual ama win7 açılmıyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SSD disklerin birinde win7 diğerinde win10 kurulu. Haftalardır sıkıntısız çalışıyordu ama bugün itibarı ile win7 açılmadı. Açılış kısmı geçiyor tam masaüstünü gösterecek iken siyah ekranda kalıyor. explorer hatası falan değil. Win10 da açtığımda diski görüyorum ama açamıyor. "Açılış kurtarma" kısmında pencere görünümünde bütün klasörleri görebiliyorum ama hepsinde kilit var. Yeni klasör oluşturuyorum anında kilitli yapıyor. Klasörlerin altındaki dosyalar sorunsuz. win10 kurulu diske bakıyorum klasörler normal. Durum bu yardımcı olursanız sevinirim....

• 1)windows 10 ISO dosyasını USB veya DVD'ye yazdırıp sisteminize sanki format atacakmış gibi işlem yapınız.(Boot menüsünden açılış sırasını ayarlayınız.)
    2)Kurulum ekranı gelince Aşağıdaki sırayı takip ediniz.
     Win7 + Win10  dual ama win7 açılmıyor...
    İLERİ butonunu tıklayın

Bilgisayarınızı Onarın butonunu tıklayın

SORUN GİDER i seçin

KOMUT İSTEMİ yi seçin

KOMUT İSTEMİ butonu tıklayın ve gelen ekrana aşağıdaki komutları yazınız.(komutları bir kağıda yazın veya telefonunuzla komutların bir fotoğrafını çekiniz çünkü daha sonra kullanacaksınız)

bootrec.exe /fixboot yazın ENTERlayın
    bootrec.exe /rebuildbcd yazın ENTERlayın
    bootrec.exe /scanos yazın ENTERlayın
    bootsect.exe /nt60 all /force yazın ENTERlayın.PC kapatıp açın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 12 Kasım 2016; 11:47:57 >

• Anladım, deneyip sonucu paylaşırım, teşekkürler...
  • Maalesef olmadı. Açılışa win7 ve win10'u ekledi ama win7'yi seçince gene açmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.