Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

win7 kurulumunda donanım hatası (0xc00000e9)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
20
Cevap
2
Favori
26.170
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> win7 kurulumunda donanım hatası (0xc00000e9)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2756 Mesaj
      06 Kasım 2011 11:31:27 Konu Sahibi
      Win7 kurulum aşamasının en başında aşağıdaki hatayı alıyorum.(Takıılı herhangibir usb aygıt yok)
      xp ile denedim kurulum başlıyor ancak 5-6 tane win7 dvd si ile durum aynı.Bu arada bilgisayarda şuan win7 yüklü ve normal açılıyor
      yorumlarınız bekliyorum

Windows Boot Manager

windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

This eror can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROOM drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

If you contine to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occured.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helluri -- 6 Kasım 2011; 11:34:30 >

|
      |

• Yarbay
      2756 Mesaj
      07 Kasım 2011 21:23:33 Konu Sahibi
      güncel
      |
      |

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      07 Kasım 2011 22:08:09
      AHCI mode'u IDE'ye alıp deneyin isterseniz ben de bi laptopa format atamıyodum buna benzer bi hata almıştım. IDE'de yükleyebilmiştim. Eğer IDE mode'da çalışırsa sonra anakartınızın çipsetine uygun AHCI driverı indirip formatta yükleyebilirsiniz

<a href="http://forum.donanimhaber.com/m_91485240/f_//tm.htm
    • Yarbay
      2756 Mesaj
      08 Kasım 2011 10:25:26 Konu Sahibi
      dvd ler orjinal değil
      @mertov biraz daha açabilirmisin nerden AHCI moduna alınır ( hdd sata bu arada )
      |
      |

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      08 Kasım 2011 14:56:21
      quote:

Orijinalden alıntı: helluri

dvd ler orjinal değil
      @mertov biraz daha açabilirmisin nerden AHCI moduna alınır ( hdd sata bu arada )

BIOS'ta genelde advanced bölümünde SATA CONTROLLER MODE var ordan AHCI MODE'u IDE veya COMPATIBILITY seçerek denersen format atabilirsin bende zamanında senin ki bi hatayla karşılaşmıştım

• Yarbay
      2756 Mesaj
      09 Kasım 2011 23:36:14 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mertov

quote:

dvd ler orjinal değil

BIOS'ta genelde advanced bölümünde SATA CONTROLLER MODE var ordan AHCI MODE'u IDE veya COMPATIBILITY seçerek denersen format atabilirsin bende zamanında senin ki bi hatayla karşılaşmıştım

hocam biosta raid moda girdim . ide olarak seçiliydi . ahci olarak seçip denedim kurulum başlıyor. Tşk ederim
      ahci olarak yformat attığımda sonradan düzeltmem gerekecek mi ide olarak . yada kurulumda driver yüklemek lazım gibi yorumlar var
      yardımcı olursan sevinirim
      |
      |

• Binbaşı
      1562 Mesaj
      09 Kasım 2011 23:53:55
      win7 ahci driver ları otomatik yükler vista da ayni şekilde sadece xp de raid driver ister bunun dışında kurulum bitince ahci de kalmaya devam etsin intelin hdd ler için komut sıralama teknolojisidir ncq karşılığı faydalı olduğuna inanılan bir olay

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      10 Kasım 2011 00:55:25
      quote:

Orijinalden alıntı: posıtıve

win7 ahci driver ları otomatik yükler vista da ayni şekilde sadece xp de raid driver ister bunun dışında kurulum bitince ahci de kalmaya devam etsin intelin hdd ler için komut sıralama teknolojisidir ncq karşılığı faydalı olduğuna inanılan bir olay

Bazen yüklemiyo hocam karşılaştığım bi durumhttp://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Chipset+Software&ProductProduct=Intel%C2%AE+Rapid+Storage+Technology bu siteden driverı USB'ye atıp format esnasında driver yükle diyip göstermek gerekiyo gerçi bendeki laptop eskiydi ondan baya uğraştırmıştı beni
      |
      |

• Yarbay
      2756 Mesaj
      10 Kasım 2011 10:35:54 Konu Sahibi
      yorumlar için tşkler
      akşam deneyip sonucu buraya yazarım

• Yarbay
      3087 Mesaj
      10 Kasım 2011 11:18:28
      quote:

yorumlar için tşkler
      akşam deneyip sonucu buraya yazarım

Kurulum başlıyor yazmıştınız

Sorun devam mı ediyor?
      |
      |

AMD Ryzen 7 1800X 3.6 GHZ//NOCTUA NH-U12S SE// ASUS C6H/ ASUS ROG GeForce GTX 1080 STRIX-A8G-GAMING// GSKILL 32GB (4x8GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram// Samsung 512GB 970 PRO M.2 Sata NVMe SSD// NZXT Source S340 Elite - Mini tower ATX// ASUS 27" MX279H Full HD HDMI IPS Monitör// 8tb seagate// 4 gb WD// 2 gb wd (Asus Sabertooth x79, i74930K, 8x4gb ddr3 ram)//MacBook Pro 15"i7/T Bar/2.6GHz/512GB 8TH MR942TU/A-MR972TU/A //Subaru Forester 2.0XT Adventure Turbo
    • Yarbay
      2756 Mesaj
      10 Kasım 2011 11:19:55 Konu Sahibi
      kurulum başlıyor , ahci modu bilmediğim için devam etmemiştim
      |
      |

• Yarbay
      2756 Mesaj
      12 Aralık 2011 21:57:42 Konu Sahibi
      sorun anlatılan yol ile çözülmüştür tşkler

• Çavuş
      75 Mesaj
      22 Şubat 2013 21:20:23
      dün normal şekilde açılan bilgisayarım. Bugün yukarıdaki hata mesajını veriyor ve açılmıyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.
      Format atmıyorum yada atmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      05 Eylül 2013 20:20:07

üstadım konu hortladı ama ben dediğiniz işlemleri yapmadan bu gerçekleşti bi ara masaüstü açılmıyordu dedim bakarım 2 ay sonra bi açtım laptopu Windows Boot Manager

windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

yazısı karşıladı beni devamı da var harddisk falan mı değişmek istiyor
      |
      |
      mertov kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      43 Mesaj
      25 Ekim 2013 22:49:20
      quote:

Win7 kurulum aşamasının en başında aşağıdaki hatayı alıyorum.(Takıılı herhangibir usb aygıt yok)
      xp ile denedim kurulum başlıyor ancak 5-6 tane win7 dvd si ile durum aynı.Bu arada bilgisayarda şuan win7 yüklü ve normal açılıyor
      yorumlarınız bekliyorum

Windows Boot Manager

This eror can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROOM drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

If you contine to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occured.

asus n61vgseries laptobuma format atacagım
      arkadaşlar bu yukarıdaki helluri arkadaşın sorunu alıyorum banada anlatırmısınız
      bende ahcı modu diye bir yer yok bulamadım

Saygılar Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbito -- 26 Ekim 2013; 1:19:23 >
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      15 Şubat 2014 10:34:37
      Sorun sata controller in ICHE moda alınmasıyla çözülmedi beyler aynen devam ediyor.
      |
      |

Musa YILMAZ
    • Yarbay
      2001 Mesaj
      08 Temmuz 2014 04:54:38
      quote:

Orijinalden alıntı: mertov

quote:

dvd ler orjinal değil

Hocam Allah razı olsun senden 2 saattir bu hatayı alıyordum, internette araştırmadığım ve girmediğim site kalmadı, ve tek bir işe yarar bir yanıt bulamadım, senin dediklerini uyguladım ve Windows8 in kurulumu başladı inan ne kadar teşekkür etsem az olacak :), kafayı yiyordum az daha :)

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      02 Ağustos 2014 22:06:26
      kardeşlerim aynı hata bendede oldu araştırırken yazmak ıstedım hardıskı başka bilgisayarda biçimlendirip kurulumuda usb den yapınca oluo
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      01 Eylül 2014 19:19:54
      Beyler lütfen yardim edin universite hazirlik ogrencisiyim cok lazim oluyor iyi kotu bir bilgisayarim var lutfen beyler 05070264316 bu telefon numaram lütfen

|
      |

• Binbaşı
      1379 Mesaj
      15 Haziran 2015 15:39:42
      Konuyu hortlatıyorum
      Win 7 den Win 8 e format atacaksanız IDE yi ACHI yapın

|
      |

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşçısın.
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.