Şimdi Ara

WİN XP PROF KURARKEN DOSYA SİSTEMİNİ NE YAPMALIYIM NİÇİN?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xp prof kurarken dosya sistemini nasıl yapmalıyım nasıl yaparsam daha faydalı olur

• fat32 yapma ntfs yap.biryerde okumuştum.... win xp için en iyisi ntfs imiş...çok iyi hatırlıyorum
  • ntfs yap.teknik olarak açıklaması var ama şimdi yanlış bişey söylemeyim.
    diski daha verimli ve daha performanslı kullanmak için ntfs yapıcaksın
  • quote:

ntfs yap.teknik olarak açıklaması var ama şimdi yanlış bişey söylemeyim.
    diski daha verimli ve daha performanslı kullanmak için ntfs yapıcaksın

+1

şu an bende tam olarak anlatamam. hatırladığım ntfs yaparsan dosla ilgili problemlerin olacağı..
  • aslında ntfs iyi ama ben fat kullanıyorum bir şeyi denemek lazım şu an fat32 den baya memnunum ama teknik yoldan kanıtlanmış tır ntfs nin performans için iyi olduğunu
  • eger dosla ılgılı sorun yasamak ıstemıyosan fat32 yap.cunku 98 felan gormuyo ntfs yı.ama suda var ntfs fat32 den daha guvenlı ve hızlı calısıyo..bızım onerdıgımız fat32 dır
  • Fat32 yap NTFS olunca fdisk te sorunlar çıkabiliyor, bende oldu böyle bişi.
  • Bildiğim kadarı ile Fat32 ntfs'ye göre daha hızlı çalışır, hız istiyorsan fat32 kullan, o kadarda aşırı bir fark beklememek kaydı ile. Ama nfts'nin de şifreleme ve sağlamlık gibi güvenlik arttırıcı iki özelliği var, ayrıca disk alanını cluster boyutu nedeni ile diski daha verimli kullanıyor. Ben tercihimi bu yüzden ntfs'den yana koydum. Tercih senin.
  • Ntfs fat32 ye göre çok daha "güvenli" ve "güvenilir" bir dosya sistemidir. Fat 32 ye göre göre diski daha verimli kullanır. Raid yapmana olanak sağlar. Cluster boyutu daha yüksektir. NTFS üzerinde şifreleme ve kota ayarları yapmana olanak sağlar. Yani kısaca Fat32 NTFS'in yanında oyuncak gibi kalır.
    Tabiki NTFS
  • evet ntfs yaparsan diski fdiskle işlem yapamazsın
  • ben ntfs kullanıyorum bir sorun yok. fat16(kaldı mı bilmiyorum) yada fat32 ile çalıştırmak zorunda olduğun eskiden kalma ama hayati bir program (muhasebe programları vs. gibi) yoksa kısaca evde kullanıp oyun oynayacaksan ntfs tercih etmelisin. zaten böyle bir program kullanıyorsan hd'yi en az 2'ye böl. bu arada 160gb hd var sende ntfs'nin verimliliğine pek ihtiyacın yok.
  • büyük sabit disklerde ntfs daha hızlı ve güvenilirdir..
  • Fat32

• quote:

Orjinalden alıntı: Security

Ntfs fat32 ye göre çok daha "güvenli" ve "güvenilir" bir dosya sistemidir. Fat 32 ye göre göre diski daha verimli kullanır. Raid yapmana olanak sağlar. Cluster boyutu daha yüksektir. NTFS üzerinde şifreleme ve kota ayarları yapmana olanak sağlar. Yani kısaca Fat32 NTFS'in yanında oyuncak gibi kalır.
    Tabiki NTFS

+1
    Ayrıca Ntfs kullanan işletim sistemleri daha zor çöküyor bildiğim kadarıyla.(NTFS=NT(network) File System-Biraz salladım galiba ama yanlış hatırlamıyorsam açılımı böyle bir şeydi)

• Arkadaşlar! Asus A7N266-vm nForce 220D bunu nereden download yaparım. bana tam bir adres verebilirseniz yarın sizi çalıştığım gazeteme davet ediyorum. cuma günleri çok güzel yemekler çıkar.döner falan misafirimsiniz..
  • fat32 ntfsten kesinlikle daha hızlı..bu tecrübe ile sabittir..Ben fat32 kullanıyorum..Ntfsin gereksiz aşırı güvwenliliğnden dolayı problem yaşadım o yüzden fat32 kullanıyorum..
  • sanırım bende fat ile devam edeceğim herkeze tşkler
  • Ntfs yap daha hızlı bir teknology
  • XP ve 2000 de NTFS DOSYA SİSTEMİ ÖNERİLİR ÇÜNKİ BÜYÜK DİSK DESTEĞİ VARDIR VE DAHA PERFORMANSLI ÇALIŞIR DİSKİN 10 GB den ve ALTI İSE FAT32 EN İYİSİDİR FAT32 DEDE KÜÇÜK DİSK DESTEĞİ VARDIR DAHA PERFORMANSLI ÇALIŞIR BÜYÜK DİSKE FAT32 YAPARSAN PERFORMANS KISITLAMASI YAPĞMIŞ OLURSUN
  • Bildiğim kadarıyla büyük disk desteğinin anlamı ntfs daha büyük dosyaları daha performanslı çalıştırıyor ancak küçük dosyalar için fat32 öneriliyor büyük disk küçük disk kavramıda sanırım buradan geliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.