Şimdi Ara

Win xp mi 8 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben herşeyi baştan anlatıyım :D windows 8 kullanıyordum. Sonra 8.1 güncelleme yaptım pek fark olmadı , sonra bi ekran kartıni tekrardan yükedlim (amd catalyt center açılmıyordu) yükledim ekran siyahladı sonra sadece mouse imleci görünüyordu.

Sonradan torrentten indirdiğim win 7 ultimate service pack 1 formatı vardı. Onu yükledim. İykide yüklemişim yüklemesem tekrar servise vercektim, sonradan win 7 Biraz daha hızlı geldi (regedit ten hızlandırdım, ayrıca hızlandırıcı programlar yüklendi) bkz : advancerd system care , Auslogics BoostSpeed 7 , game booster vb.

Bunların hepsini win 8.1 deki bilgisayarımada yapmıştım fakat win 7 deki kadar asla hızlı olamamıştı.

Şimdi Benim sistem özelliklerim : i3 1.80 ghz işlemci var , amd readon 7670m ekran kartı , 4 gb ram var.

Sürüm düştükçe hızlandığı mantığıyla yola çıkarsam :D win xp yüklesem daha hızlanır gibi geliyor, yükleyemessem vistada olur.

ASIL SORU BU : Şimdi ben pc ye win xp yüklesem 4 gb ramın kaçını kullanır en az 3,7 'ini kullanabilirse yüklerim.

• Çok yanlış düşünmüşsün XP çekirdek hataları yüzünden 1-2 ay sonra 2 hafta içinde hiç yeniden başlatılmayan ya da kapatılıp açılmayan android telefonların ramleri kadar şişer ve yavaşlama yapar format atman gerekir.Ayrıca Xp çok açığı olan bir sistem bence Windows 7 de kal en iyisi
  • tahmin ettiğin gibi en az 3,7 kullanır

ayrıca evet xp de 5 katı performans alırsın, olmadı vista ultimateye geçersin

ben de xp-vista ikilisini kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-349768E0E -- 15 Haziran 2014; 16:36:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: claude

tahmin ettiğin gibi en az 3,7 kullanır

ayrıca evet xp de 5 katı performans alırsın, olmadı vista ultimateye geçersin

ben de xp-vista ikilisini kullanıyorum.

bi forumda gördüm 4 gb ramın olsa bile xp en fazla 2 gb kullanabiliyor diye duydum. ? bi bilgisayarın özelliklerinde söyleyebilir misin kaç gb ramın var ve kaçını kullanabiliyorsun ona göre xp yüklerim.
  • 4gb ram 3,80 kullanıyor bende
  • xp x64 kuramazmısın
  • Kurmasına kurarımda torrentten xp nin 64 bitini bulamadım. Varda rusça. Ondan ne anlarım zevki olmaz. O yüzden kurmadım.
  • http://turbobit.net/download/folder/1526865

eğer istiyorsan işte xp 64 bit ben indirdim ama kurmaya fırsatım olmadı

bu arada türkçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayıcı -- 18 Haziran 2014; 16:43:08 >
  • Ben başka yerden indirdim eyw. Bi ara Cd yapıp bi kenara koyarım ne olur olmaz şuanlık atamam çünkü oyunlar falan var sistem çökünce atarım.
  • ok.
  • kesinlikle win 7 de kalınmalı xp de daha yavaşlar hızlanmaz.
  • Windows 7 de kal pişman olursun xp ye geçersen.
  • Yıl olmuş 2014 hala xp

Bu xp muhabbeti bi 10 yıl daha götürür bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aziz04

Yıl olmuş 2014 hala xp

Bu xp muhabbeti bi 10 yıl daha götürür bizi

Xp efsane olduğundan böyle
  • Yeni efsane windows 7 .

Xp unutulmaz bir efsane olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bldoy

Yeni efsane windows 7 .

Xp unutulmaz bir efsane olucak.

Vay be... İnsanlar demek bu kadar nankörleşti...

Bilgisayarı Xp'de 98'de öğrenenler şimdide bunları ciddiye almıyorlar..
  • Windows 8
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.