Şimdi Ara

Win 10 GPT UEFI Kurulum HP 2019 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
7
Favori
7.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aknsiz sınırsız internetimiz var artık,

Türktelekomdan 6 gb internetim vardı 30 tl idi bitiyordu

işletmeci firma değişikliği ile Netspeed firmasına aknsiz sınırsız internete geçiş yaptım 52 tl ye

daha özgürüz.

Win 10 GPT UEFI Kurulum HP 2019

resimde 45 dakikada 3.2 GB güncelleme verisi çekmiş görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 14 Nisan 2018; 16:24:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• OPERA WEB TARACININ MARİFETİ ÇOK

Opera soldaki simgelere tıklayarak gelir ve gider

Whatsapp, Facebook mesajlaşmalarlara böyle imkan veriyor, ekrandan götürüntü yakalama ve kaydetmek opera dahilinde böyle mümkün:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 14 Nisan 2018; 14:23:30 >

• SANDISK ULTRA FLAIR USB 3.0 FLASH BELLEK SÜRÜCÜ

KULLANAN BU ALETİ 3.1 YUVALI CİHAZA TAKTIĞINDA SANİYEDE 60 MB CİVARI YAZMA HIZI ALABİLEN VARMI DENEYEN ?

YAZMADA KAÇ HIZ ALINIYOR ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 15 Nisan 2018; 14:16:19 >
  • SanDisk in çift taraflı 3.1 belleği daha mantıklı, bu belleğin bir ucu bilgisayara kalın uc diğer ucu ceptelefonu type c ince uc bağlanarak çok amaçlı kullanılabiliyor, veri yazma okuması hem bilgisayar hemde ceptelefonunda yüksek hızları veriyor, uzun dosyada bilgisayar da yazarken beşde bire kadar hız düşebiliyor, bellekde ısınma söz konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 23 Nisan 2018; 1:54:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu donanım ve gpt win kurulumdaki bilgisayarın oyun performansı iyi geçti

Dünyaca gelmiş geçmiş en kapsamlı kaliteli zor oyunu oynamaktadır konumuz burada

https://forum.donanimhaber.com/project-cars-2-2018-fare-ile-oynanir--132499970

• Bu cihazla Project Cars 2 Fare ile oynamak için ayarları

• HP BC-303NT i5 8GB 3.1 3.0 USB 2.0 FLASH FULL TEST 1080P

KINGSTON 16GB USB 3.1 3.0 DataTraveler G4 Full Kapasite Test dosya klasör yazma okuma ısısını inceledim detaylı test ettim

https://youtu.be/GoXyH71f1sc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 29 Nisan 2018; 20:36:39 >

• Eski nesil cihazlara yönelik de bu şekilde bilgilerle bu cihazlara kurulum yapılabilir.

5 yıl öncesinin eski Samsung np300e5a notebook aynı şekilde kurdum, biosa girme tuşu F2, UEFI GPT açık edin, Phoenix Bios boot da USB yi tanıtmak

Boot / Boot Device Priority enter hdd dvd ve usb görünür

usb bellek adınız yazar altta durmaktadır, yukarı F6 ile taşırsınız 1. sırada olması gerekir, kurulumdan sonra F5 ile aşağı indirirsiniz ve F10 ile kaydedip kuruluma geçilir

Boot menüye USBYE geçiş F19, kurulum başında GPT yapılandırmaya geçiş SHİFT + F10 ..........

np300e5a için win 10 1803 sürüme bu modelde geçmeyi deneyeceğim

bende geçeyim indirmeye başladım

önerilmez denediğim kurduğum buradakini sürücüleri desteklemiyor, wifi çalışmaz kesinlikle admin adı sabit yüklü değişmez kurulumda kapladığı yer tam sürüme yakın :
    https://forum.donanimhaber.com/windows-10-ltsb-ucretsiz-9-aylik-yasal-lisans-maksimum-performans-stabilite-ve-temizlik--132589707-3

GPT UEFI hdd yapılanmasını gerçekleştirdim ama,

intel HD 3000 ekran sürücüsü bulamadım zaten yok diğer 3 daha sürücü lazımdı

win 7 den sürücülerin yedeğini almıştım ama kabul etmedi olmadı, win 7 kurarsam çalışır sıkıntı orda yok

GPT UEFI hdd yapılanması ile kurunca makinada hızlı kapanış 3 saniyede gördüm, ancak hızlı açılış gerçekleşmiyor çünkü 4 adet driveri yüklü değil ve bunları açılırken bulmaya çalıştığı için gecikmeli açılıyordu,

bu nedenle Samsung np300e5a için win 10 1803 sürüme bu modelde kurdum
    win 10 1803 sürümü temiz sıfırdan kurdum fakat, 3 adet sürücü eksik, önemlisi
    intel HD 3000 ekran sürücüsü acil lazım ararken,
    Diriver Boster poroğramı işe yaradı, kurunca sürücüleri test edip hepsini internetden yükledi ücretsiz, intel HD 3000 ekran sürücüsünün önceki bozuk sürücüyü otomatik değiştiremedi,
    ayrıca bilgisayarım / aygıtlar donanımdaki sürücüler içindeki intel HD 3000 ekran sürücüsü ne sağ tıklayıp özelliklerden sürücüyü üstteki otomatik ara güncelle dediğimizde güncelledi doğru sürücüye bağlanıp internetden yükledi bu sefer doğru oldu düzeldi tamam, Diriver Boster poroğramı sayesinde oldu ama yoksa bulamaz yüklenmez.

bu sürümle bilgisayar 65 saniyede açıyor, 5 saniyede kapanıyor, bu açılış bana yavaş geldi bu sistemi kaldırıp daha hafif win 10 sürümü LTSB yi yükleyeceğim, aslında yüklemiştim ama sürücü sorunu yüzünden değiştirdim, bu sefer gene sürücü yoktu, oda yavaş kalırsa win 7 yi GPT li yükleyeceğin, Diriver Boster poroğramı sürücü işini çözdü, internetiniz yoksa sürücüleri yedekleyin, Daube driver proğramı ile tüm sürücüleri yedeklemek mümkün, 1.70 GB tutar, sıkıştırmalı seçenekle 445 mb yer tutar
    öneri win 10 1803 sürümü temiz sıfırdan kurulum
    bu sürümle açılış şifre menüsü, edge, kaldırımıyla bilgisayar 15 saniyede açıyor, 3 saniyede kapanıyor. bu makina için ferrari dostuum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 4 Mayıs 2018; 10:29:16 >

• Win 10 1803 iso ya güncel 69 sürücü ekleyip kaydettik

• WIN 10 son sürümü 1803 kurdukdan bir kaç gün sonra, başka geri veya aynısını usb den kuramaya değiştirmeye çalıştım izin vermedi, hiç bir şekilde kuruluma geçilemiyor, biosdaki boot USB menüsünü kaldırıyor görünmüyordu, bu durumda bunu kurmasınlar, 15 sürümü daha hızlı açılırdı, kurmayı denedim olmadı, bu son sürümle format denedim olmadı, durum sakat kurmayın bunu , başka kurulumu devre dışı bırakmış, ama EasyUEFI proğramını kurup usb yide takıp göstermek yetiyor, şimdi düzeldi yeniden temiz kurulum yaptım

OPERA tarayıcının 52 nolu son sürümünü iki gün denedim yavaşlamış, sağından solunda efektler fırlıyo filan gerek yok, biz sade hali lazım 51 sürümü tamindir den kurdum daha iyi

Win 10 Home traşladığım sürüm 1507 yi kurdum boşda kullandığı kaynaklar budur :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 7 Mayıs 2018; 18:43:14 >

• evet arkadaşlar sorun büyüktü, çözüldü,

win 1803 sürümle manuel kurulumu imkansız hale getirmişler,

artık bundan sora win sadece internetden izin alınarak parası ödenirse kurulacak

bill gates bunu yapmış, ama biz bir proğram yardımıyla bunu aştık,

aslında winde kullanıcı için yenilik olsun diye bir gelişme yoktu, eskisinide yenisinide kullandım,

flash bellek aktarım hızı düşüyor ayrıca win 1803 da

eski proğramları kaybetmeden saklamak lazım,

• açılışda görünürse ikitane işletim sitemi, diğerini kaldırmak lazım silmek lazım, önce başlat / msconfig yazın ve tıklatın ön yüklem sekmesine gelin burda işletim işletim sistemlerini görürsünüz silmek istediğinizin üzerine tıklatın ve sil tıklatın pc yeniden başlatın.

• Win 10 da tarif edilmiş sistem içinden veya iso kurulum içinden güncelleme almamasına yönelik her şey başarısız oldu, yani güncelleme istemeden üç gün sonra geliyor, makinayı çalışmaz hale getiriyor, tekrar kuruyorsun, bir hafta sonra onuda çalışmaz hale getiriyor, gelmiş geçmiş her güncelleme kaldırma iptal önleme gibi her şeyi denedik olmuyor.

• 10 Mayıs 18 home türkçe tek dil sürümünü deniyorum şuan, daha başarılı, edgeyi kaldırdığıma pişman oldum, pdf okuyucu olarak daha kullanışlı olmuş pdf okuyordum üst barda, ortaya fareyi dokunmakla çıkan kısa pdf tuşları zoom + - yapmak çok işe yarar, Explorer tarayıcı çalışıyor ama,

Donanım sürücülerini yüklemedim bir saat sonda baktım kendi kendine yüklemiş, bir tane eksik yok, şuan güncelleme gelmedi bikaç gün sonra başlar, başka güncelleme engelleme önerilerini uygulayıp bunu kullanacağım, güncelleme gelsin istemiyorum büyük oyun açabilelim, açılış kapanış yavaşlamasın açısından.

Güncelleme istemiyoruz, sistem sorunları yaşasak üst sürümü yüklerim, nedir bu her gün kendi kendine sürüm değiştiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 17 Mayıs 2018; 3:24:50 >
  • Yandex tarayıcı kullanmayı tercih ettim, pdf okuyucu, yazıları kolay büyütme ayarı malum fullhd ekran olduğundan yazılar normalde çok küçük oluyor, bunu ayarlarda büyük yüzde hesabıyla seçmek kalın seçmek mümkün, link favoriler var, dahası saatlerce yüzlerce web sayfası gezerken donma yapmadı, Para havadurumu gibi değerler görülebiliyor,

• USB 2.0 Çoklayıcı 6 TL ve hemen aldım çünkü, mause, klavye, yazıcı, telefon bağlantı kablosu var görüldüğü gibi her zaman takılı olması gerek,

bunların hepsini bu cihaza takıp, USB 3.1 yuvalar serbes kaldı onlarla işimiz olursa hazırlar, 3.1 çoklayıcılar zaten çok pahalı.

• HP Bc 303 bu ve FullHD ekranlı cihazlarda Tv canlı yayın kalitesi farkdilir iyi oluyor, yayının verdiği maksimum netliği veriyor, HD FulHD farkını Tv ve Video yayınlarını izlerken anlayabilirsiniz.

• 10 Mayıs 18 home türkçe tek dil sürümünü gpt kurulumla aylardır kullanmaya devam ediyorum sıkıntı çıkmadı win ayda bir otomatik güncelleme yaptırıyor anahtar istiyor, o aşamada anahtar için gereğini yaptığınızda tekrar güncellenmiş olarak mükemmel çalışmasına devam ediyor.
    Bu sürümü full indir de bulabilirsiniz.

• Bu model HP son versiyona Bios güncellemesi yaptım bir zararını görmedim,
    son tarihde yeniden GPT UEFI kurup sürücüleri son versiyon yükledim makina canavar RAM yükseltme gerektirmiyor 8 GB orjinal haliyele çok hızlı

Win 10 kurulumdan sonra, çok eskiden kullandığım cihazın Win 7 Windows key şifre eski cihazın altında yazılıydı girdim kabul etti hiç sorunsuz etkinleşti bundan sonra Windows makinayı rahat bıraktı yoksa her gün bir şeyler yükleyip duruyor iki haftada bir etkinleştir uyarısı veriyor yoksa çalışmaz hale getiriyordu, çok eskiden cihazın gerçek keyi varsa etkinleştirmede sorunsuz oluyori Win 7 Win 8 Win Me vs vs ne kadar Win keyiniz varsa kullanabilirsiniz

20 yılı aşkın Win kullanıcısı olarak çok konuda çok proğram kullandık denedik ve son tarihde olmazsa olmaz konusunda en iyi proğramları size göstereyim sizde yararlanın bunları

Hesap Makinası için Calc Pro HD çok iyi yüzde kdv oranı kayıtlı kolay hesaplama hesapları sağda detaylı tutma görme vs vs açılarından çok iyi

resim sıkıştırma Caesium eski tarihli ama daha iyisini görmedim

ve diğerleri ekde resimdedir. Bu proğramları Full indirmek için yandex bulut hesabınızı aktif açık etmeniz indirirken proğram sitesi genellikle üç beş link içinde yandex bulutdan indir seçeneğini seçerek hiç sorunsuz çok kolay ve hızlı indiriliyor ve virüs yok,
    zira diğer indirme linklerin siteleri çok fazla virüslü reklamlı ödemeye yönlendiren zor siteler bir kaç denedim virüs kapıp format attığım oldu

Şu an kullanmıyorum ama Filmora ve kullanırken internetden proğramın sunucusuna bağlanıp proğram anahtarı serialini iptal eden proğramları Win Denetim masası\ Güvenlik Duvarı\ Giden üzerine tıklayıp yeni kural ekleyin orada proğramın .exe sini seçip engelli kaydedin artık bağlanıp iptal edemeyecek

HP firması eski cihazı getir yenisini al indirim tutarı hesabına yansır kampanyasında mağdur etti bizi indirim vermediği gibi nedeninide söylemedi 2 yıl olacak Facebook hesaplarındanda iki üç defa sorduk istenilen belgeler tamam biz size döneriz deyip kaldı ne döndüler nede hesaba para yatırdılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 19 Ekim 2019; 19:19:3 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.