Şimdi Ara

WiMax TEKNOLOJİSİ İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ BURADA PAYLAŞALIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değerli Donanımhaber üyeleri ve takipçileri,

WiMax teknolojisi ile ilgili gelişmeleri ve bu teknolojinin ülkemizdeki durumu ile ilgili en güncel haberleri burada paylaşalım.İlgileriniz için şimdiden teşekkürler...
    Bol teknolojik günler dileğiyle!

• Gelişme olmuyor ki paylaşalım. Yaklaşık 14 aydır takip ediyorum neredeyse hiç bir gelişme olmadı yani. Test yapanlar, test yapanlar, test yapanlar... Defalarca wimax ile ilgili topic açılıp terkedildi. Lisanslar verilmediği sürece bu topicin akıbeti de aynı olacak.
  • ewet yaa bir ara superonline deniyor felan gibi söylentiler çıktı ama sonuç koca bir 0 yanii hiç gelişme yok gibin bişeyy
  • 1.5 senedir aynı hikaye istanbulun bilmem neresinde test ediliyomuş,telekominikasyon kurlunun onayı bekleniyomuş

bu wimaxla ilgili başka hiç bir haber yok
  • Test edilmiyor artık. Test edildi ve başarıyla tamamlandı. Sadece lisanlar bekleniyor diye biliyorum ki, bu da denetçi kuruluş ile hükümetin elinde sanırım. Daha iyi bilen biri varsa aydınlatsın lütfen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AyBuBi

Test edilmiyor artık. Test edildi ve başarıyla tamamlandı. Sadece lisanlar bekleniyor diye biliyorum ki, bu da denetçi kuruluş ile hükümetin elinde sanırım. Daha iyi bilen biri varsa aydınlatsın lütfen...

Ark. dogrusunu soyledi. Sirketlerin bircogu Wimax'i hazirladi bitirdi modemleri kurup deneme yapti. Hatta bi kaynaktan aldigim bilgiye gore Wimax ile her eve 20 Mbit'e kadar hiz verilebilecegini hemde cok ucuza duydum. Ama gel gör ki Telekom lisans islemlerinde yavaşlatmaya gidiyor olabilir. bu en sonki yaptigi kampanyalara dikkat ederseniz adsl abonesi olmayanlara yonelik cok cazip paketler sunuyor ki hepsinde de 2 yillik sozlesme istiyor. amaci piyasada 2 yil kadar bosta adsl musterisi birakmamak. umarim en kisa zamanda bu wimax gelirde bende iptal ederim su rezil TTneti.

• quote:

Test edilmiyor artık. Test edildi ve başarıyla tamamlandı. Sadece lisanlar bekleniyor diye biliyorum ki, bu da denetçi kuruluş ile hükümetin elinde sanırım. Daha iyi bilen biri varsa aydınlatsın lütfen...

Test edilmiyor diye bir şey yok. Superonline testini yapmış olabilir, sürekli değişik firmalar test lisansı alıyorlar. Bugüne kadar neredeyse bütün telekomünikasyon şirketleri wimax için test lisansı almış durumda. Bu linkten görebilirsiniz

http://www.tk.gov.tr/Yetkilendirme/Test_Deneme_Izini.htm

Ve linkte görüldüğü gibi test süresini daha bugün 6 aylığına uzatanlar var. Sanırım bir superonline yetkilisi testleri tamamlayıp lisansları beklediklerine dair bir şeyler söylemişti fakat hala test yapan firmalar da var. Lisansları TK verecek (ya da vermeyecek), ama sürekli olayı geciktirmekte. Çünkü wimax gelirse tam rekabet olur ve piyasadaki Telekomun hakimiyeti kaybolur. Tabi durum itibariyle TK, Telekomun çıkarlarını düşünmek zorunda

• quote:

Orjinalden alıntı: doktor x

quote:

Ark. dogrusunu soyledi. Sirketlerin bircogu Wimax'i hazirladi bitirdi modemleri kurup deneme yapti. Hatta bi kaynaktan aldigim bilgiye gore Wimax ile her eve 20 Mbit'e kadar hiz verilebilecegini hemde cok ucuza duydum. Ama gel gör ki Telekom lisans islemlerinde yavaşlatmaya gidiyor olabilir. bu en sonki yaptigi kampanyalara dikkat ederseniz adsl abonesi olmayanlara yonelik cok cazip paketler sunuyor ki hepsinde de 2 yillik sozlesme istiyor. amaci piyasada 2 yil kadar bosta adsl musterisi birakmamak. umarim en kisa zamanda bu wimax gelirde bende iptal ederim su rezil TTneti.

2009 başından önce geleceğini düşünmüyorum ben:(

Tt hala adsl gibi eski bir teknolojiyi pazarlıyor.Adsl2+ pazarlayacaklar.Bir sürede onun karını elde edecekler.

• quote:

...Tabi durum itibariyle TK, Telekomun çıkarlarını düşünmek zorunda

kesinlikle duruma etkisi en çok konu bu bence...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.