Şimdi Ara

wii hdmi yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
10.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wii2hdmi turkiyede yokmudur yurtdisindn gtrme sansim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa1849

Wii2hdmi turkiyede yokmudur yurtdisindn gtrme sansim yok

Türkiye'de bulabileceğini sanmıyorum. Ya kendi sitesinden orijinal, ya da dealextreme sitesinden yan sanayi alabilirsin...
  • 25 liraya compotent kablo var o bana göre yeter ama pc nin monitörüne bağlamak için kabloyu nerden bulabilirim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa1849

Wii2hdmi turkiyede yokmudur yurtdisindn gtrme sansim yok

tr de yok çok aramıştım sormuştum
    çinden al dostum 17 günde geldi
    http://www.focalprice.com/GW409W/Wii_to_HDMI_1080P_35mm_audio_Converter_Adapter__White.html
  • görüntü nasıl değişti peki ?*
  • dostum soru banaysa daha denemedim monitörüm yok
    bi kaç güne alırım inş. o zmn denerim
  • Kablo ise yaradimi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • komponent kablo ile hdmi kablo arasında bir fark yok.. ikisi aynı kaliteyi veriyor.. kompozit kablo ile komponent kablo arasında fark var mı, dünya kadar fark var.. ayrıntıları imzamdaki linkten okuyabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

komponent kablo ile hdmi kablo arasında bir fark yok.. ikisi aynı kaliteyi veriyor.. kompozit kablo ile komponent kablo arasında fark var mı, dünya kadar fark var.. ayrıntıları imzamdaki linkten okuyabilirsiniz

Yanılıyorsun. DX'ten 1080p destekli hdmi çevirici aldım ve componente göre daha iyi görüntü veriyor. Renkler ama gereğinden fazla canlı oldu. O yüzden renkleri biraz kıstım. Tabii bir xbox 360 veya ps3 görüntüsü beklemeyin ama fark oluyor. Kompozit ise en rezili. Türkiye'de hdmi çevirici pek satan yok. Component alacaksanız apespecter'in verdiği linkten TTAF kabloyu tavsiye ederim. Zamanında 30-35 tl vermiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

komponent kablo ile hdmi kablo arasında bir fark yok.. ikisi aynı kaliteyi veriyor.. kompozit kablo ile komponent kablo arasında fark var mı, dünya kadar fark var.. ayrıntıları imzamdaki linkten okuyabilirsiniz

Yanılıyorsun. DX'ten 1080p destekli hdmi çevirici aldım ve componente göre daha iyi görüntü veriyor. Renkler ama gereğinden fazla canlı oldu. O yüzden renkleri biraz kıstım. Tabii bir xbox 360 veya ps3 görüntüsü beklemeyin ama fark oluyor. Kompozit ise en rezili. Türkiye'de hdmi çevirici pek satan yok. Component alacaksanız apespecter'in verdiği linkten TTAF kabloyu tavsiye ederim. Zamanında 30-35 tl vermiştim.

dostum wii 1080p'yi destekleyen bir konsol değil.. renk farkedebilir, onu tv'den ayarlarsın.. çözünürlük bir yere kadar çıkar, bunuda maximum component kablo zaten veriri.. hdmi uçlu çevirici en fazla component kablonun veridği kaliteyi verir.. ama giderde upscale eden bir cihaz alırsan o zaman farkedebilir ama bu oyunun orjinal çözünürlüğü değildir..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

dostum wii 1080p'yi destekleyen bir konsol değil.. renk farkedebilir, onu tv'den ayarlarsın.. çözünürlük bir yere kadar çıkar, bunuda maximum component kablo zaten veriri.. hdmi uçlu çevirici en fazla component kablonun veridği kaliteyi verir.. ama giderde upscale eden bir cihaz alırsan o zaman farkedebilir ama bu oyunun orjinal çözünürlüğü değildir..

Wii'nin 480p desteklediğini elbette biliyorum ama bu hdmi çeviricilerde upscale özelliği var. 480p yayını 1080p yapıyor. Bundan dolayı da az da olsa componente göre görüntü kalitesi artıyor. Hem kompozit, hem TTAF component hem de hdmi çevirici kullanmış biri olarak yazıyorum.
  • o sizin televizyondan kaynaklanan bir durumdur, sizin televizyon 480p leri iyi upscale yapamıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

o sizin televizyondan kaynaklanan bir durumdur, sizin televizyon 480p leri iyi upscale yapamıyor olabilir.

Sadece eski Toshiba lcd tvde denemiş olsam neyse de LG 42LM640 tvimde de durum aynı. Componente göre pixelleşme biraz daha az.
  • alırdımda 23 dolarda çok pahalı yaw
  • Dehşetengiz kullanıcısına yanıt
    5 uçlu komponent yeterli. gayet güzel görüntü veriyor.. fiyatıda ucuz
  • monitörde
  • Yan sanayi olarak al derim o halde ucuz olsun istiyorsan. 2 hafta sonra adresine kadar gelir çin sitelerinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn991402

arkadaşlar, konu hakkında bilgim yok, full hd tvde wiiyi daha kaliteli kullanabilmek için herhangi bir kablo var mı?
    bazı arkadaşlar component kablo demişler, ne olduğunu tam olarak bilmiyorum, iki ucu hdmi olan kablolar uymuyor değil mi? wiinin arkasında hdmi girişi yok.
    kaliteli görüntüyü elde edenler bu konuda beni bilgilendirebilirlerse çok mutlu olurum, yazılacak her mesaj için şimdiden teşekkür ederim.

hocam kalın girişli yere olan renkli kablolardan alcaksın yani component
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn991402

arkadaşlar, konu hakkında bilgim yok, full hd tvde wiiyi daha kaliteli kullanabilmek için herhangi bir kablo var mı?
    bazı arkadaşlar component kablo demişler, ne olduğunu tam olarak bilmiyorum, iki ucu hdmi olan kablolar uymuyor değil mi? wiinin arkasında hdmi girişi yok.
    kaliteli görüntüyü elde edenler bu konuda beni bilgilendirebilirlerse çok mutlu olurum, yazılacak her mesaj için şimdiden teşekkür ederim.

hacı alsana bu kablohttp://dx.com/p/wii-component-av-cable-6ft-4373
    14,48
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.